دانلود کتاب سیاره زهره رازی سر به مهر

سیاره زهره
معرفی کوتاه کتاب

_____________

زهره که نزدیکترین سیاره به ماست، از دیرباز همچنان اسرار آمیز باقی مانده است قشر عظیمی از ابر آن را پوشانده است و اخترشناسان تا سال های متمادی نمی توانستند سطح آنرا مشاهده کنند. آنها نمیتوانستند بگویند که سیاره زهره با چه سرعتی به دور خود می چرخد و یا اصلا به دور خود میچرخد یا نه. در این کتاب خواهیم آموخت که اکنون چه چیزهایی درباره این سیاره میدانیم …

کتاب سیاره زهره نوشته ایزاک آسیموف

سیاره زهره، رازی سر به مهر” نوشته ایزاک آسیموف، مروری بر شگفتی‌های یکی از نزدیکترین و در عین حال مرموزترین همسایگان زمین در منظومه شمسی است. این کتاب، دروازه‌ای به دنیایی است که تا کنون تنها در حد فرضیه و گمانه‌زنی شناخته شده بود. آسیموف با زبانی شیوا و روان، مسافرتی را به درون این سیاره زهره راهبری می‌کند که پرده از اسرار نهان آن برمی‌دارد.

در ادامه کتاب، آسیموف به بررسی پیشرفت‌های تکنولوژیکی اشاره می‌کند که امکان مطالعه دقیق‌تر زهره را فراهم آورده است. از مأموریت‌های بی‌سرنشین که اولین تصاویر را از سطح این سیاره فرستادند، تا استفاده از رادارهای پیشرفته که اکنون توانایی نفوذ از پس ابرهای غلیظ و کشف جزئیات سطحی زهره را دارند، هر بخش از این کتاب، دانش ما را از زهره افزایش می‌دهد.

نویسنده با استفاده از آخرین یافته‌های علمی، توضیح می‌دهد که چگونه زهره با وجود شرایط سخت محیطی خود – با دمایی بالاتر از نقطه ذوب سرب و فشاری بیش از 90 برابر فشار اتمسفر زمین – می‌تواند اطلاعات با ارزشی را درباره تکامل سیارات و حتی امکان حیات در محیط‌های دیگر به ما ارائه دهد. این کتاب برای افرادی که به نجوم علاقمند هستند میتواند جذاب باشد.

تحقیقات دانشمندان درباره سیاره زهره

مطالب کتاب بر این نکته تاکید می‌کند که تحقیقات ما درباره زهره تنها سطحی از دانش ما از این سیاره را نشان می‌دهد و لایه‌های عمیق‌تری از اطلاعات هنوز در انتظار کشف هستند. آسیموف با این اثر خود، هیجان و کنجکاوی خواننده را برای کاوش بیشتر در این دنیای ناشناخته برمی‌انگیزد و به ما یادآوری می‌کند که کشف فضا، حتی در نزدیکترین سیاره‌ها به ما، همواره می‌تواند پر از شگفتی باشد.

✅ نام کتاب : سیاره زهره رازی سر به مهر
✅ ژانر کتاب : ستاره شناسی
✅ نویسنده : ایزاک آسیموف
✅ تعداد صفحات:  35 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

سیاره زهره
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

کتاب خشونت
کتاب اختیار آزاد زیستن
با قصه و غصه کرونا
تغذیه سالم در درمان سرطان
کتاب فواید گیاهخواری
ساخت های خانواده
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه