دانلود رایگان کتاب عادت های اتمی pdf

کتاب عادت های اتمی
معرفی کوتاه کتاب

_____________

عادت ها رفتارهایی هستند که بدون فکر انجام می دهیم و زندگی روزمره مارا تشکیل می دهند. همانطور که فقط ۳٫۵ درجه تغییر در جهت هواپیما، در ابتدا بی تاثیر و کم اهمیت به نظر می رسد، اما پس از مدتی مقصد تغییر می کنند، عادت های ما در ابتدا بی اهمیت به شمار می روند، حال آنکه مسیر زندگی ما را عوض می کنند.

کتاب عادت های اتمی در مورد چیست

در این کتاب از کلمه عادت های اتمی به عنوان عادت هایی که کوچک اما پرقدرت هستند استفاده می شود. کتاب عادت های اتمی یک راهنمای عملی و جامع برای ایجاد عادت های خوب و همچنین شکستن عادت های بد است. راهنمایی برای اینکه هر روز یک درصد بهتر شویم. ما معتقدیم که در حوزه عادتها و توسعه فردی ، کتابی کاربردی تر از این نتشر نشده است.

اگر در تغییر عادتهای تان مشکل دارید، در واقع مشکل شما نیستید، بلکه سیستمی است که برپایه آن رفتار می کنید. عادتهای بد، تکرار می شوند نه به خاطر اینکه شما مایل به تغییر آنها نیستید، بلکه به این خاطر که شما سیستم اشتباهی را برای تغییر انتخاب کرده اید. این موضوع فلسفه کلیدی کتاب عادت های اتمی است. شما تا سطح اهداف تان بالا نمی روید، بلکه تا سطح سیستم هایتان پایین می آیید. در این کتاب به برنامه ای اثبات شده برای رسیدن به سطوح بالاتری دست خواهید یافت.

دانلود رایگان کتاب عادت های اتمی

کتاب عادت های اتمی از جیمز کلیر

به انجام مداوم عادتها، در ابتدا هیچ تغییر و نتیجه ای نمی گیریم، اما پس از مدتی تاثیر آن در زندگی مشخص می شود. قرار نیست تغییری اساسی کنیم، بلکه کافیست یک رفتار کوچک خوب را عادت کنیم.

مغز ما با آزمون و خطا راهش را پیدا می کند و درنهایت به نتیجه می رسد که چه کاری رو باید در اون موقعیت انجام دهد.

عملکرد عادت ها = یک ناشنه یا انگیزه ای برای عمل    —–> احساس اشتیاق برای تغییر وضعیت —–> پاسخ یا عمل کردن ما ——-> رسیدن به پاداش

در طول روز نشانه هایی وجود دارد که باعث عادت می شوند.

قسمتی از کتاب عادت های اتمی

چرا عادت های کوچک موجب تفاوتی بزرگ می شوند؟ به سادگی می توان درباره اهمیت یک لحظه ی تعیین کننده اغراق کرد یا ارزش بهبودهای کوچک و روزمره را دست کم گرفت. غالبا خودمان را قانع می کنیم که موفقیت بزرگ به اقدام بزرگ نیاز دارد. چه هدفمان کاهش وزن، ساختن ساختمان، نوشتن کتاب، بردن یک مسابقه و چه دستیابی به هر هدف دیگری باشد، روی خودمان فشار می آوریم تا تغییرات مثبت بسیار بزرگی را ایجاد کنیم و همگان درباره ما صحبت کنند.

در این میان بهبود ۱ درصدی خیلی به چشم نمی آید. گاهی اوقات اصلا دیده نمی شود، اما می تواند معنای بیشتری، علی الخصوص در طولانی مدت داشته باشد. تفاوتی که یک بهبود کوچک می تواند در گذر زمان ایجاد کند، قابل توجه است. از نظر ریاضی قضیه اینگونه است:

اگر به مدت یک سال هر روز ۱درصد بهتر شوید، در انتهای کار ۳۷ برابر بهتر خواهید شد. بالعکس اگر هر روز از سال ۱ درصد بدتر شوید، در نهایت به صفر نزدیک خواهید شد. آنچه به عنوان یک پیروزی کوچک یا گام جزئی رو به عقب پنداشته می شود، در نهایت به صورت یک پیروزی یا شکست بسیار بزرگ تر انباشته خواهد شد.

عادت های اتمی pdf

خلاصه کتاب عادت های اتمی

تغییر عادات یا ساخت عادات جدید

۱- محرک ها را تغییر دهیم. محیط اطراف را براساس عادتی که میخواهیم باید بچینیم و تغییر دهیم.

۲- هدف ها را واضح و مشخص بیان کنیم. قرار است کجا و به چه صورت عادت را انجام دهیم.

مغز ما با ترشح هورمون دوپامین اشتیاق انجام کارهای مختلف را به وجود می آورد. حتی وقتی به کاری خوشایند فکر می کنیم یا آنرا پیش بینی می کنیم، دوپامین ترشح می شود. در سیستم پاداش دهی مغز، خواستن یک چیز با داشتن آن مساوی ست. پس بهتر است عادت هایی که می خواهیم کسب کنیم را جذاب کنیم.

چطور عادات را جذاب کنیم؟

عادتی که مهم است اما به آن علاقه زیادی نداریم را به رفتاری ربط دهیم که برامون جذاب است تا دوپامین ترشح شود. معمولا زمانمان را صرف انجام کارهایی می کنیم که ساده تر هستند. بهتر این است که کارهای مهم را ساده کنیم و عادتهای بد را سخت کنیم.

قانون ۲ دقیقه

هر فعالیتی می تواند به یک عادت جدید تبدیل شود در صورتیکه آنرا سریع و لذت بخش انجام دهیم. مثلا فقط دو دقیقه کتاب بخوان ، دو دقیقه ورزش کن.. می بینیم که اگر هنگام کتاب خواندن به لذت نتیجه آن یا هنگام ورزش کردن به لذت گوش دادن به موسیقی مورد نظرمان توجه کنیم، دو دقیقه طولانی تر می شود و اشتیاق انجام کار بیشتر شده و مجددا علاقه به تکرار این عادت پیدا می کنیم.

عادات خوب در بلند مدت نتیجه فوق العاده ای دارند اما چون دوست داریم همیشه نتایج را فوری ببینیم، عادات بدی که لحظه ای به ما لذت می دهند را انجام می دهیم. پس باید سعی کنیم برای ساخت یک عادت اتمی خوب ، به آن یک لذت لحظه ای اضافه کنیم که انگیزه انجام کار را داشته باشیم.

مدیریت رفتارها

انجام یکسری رفتارهای خوب در روز را یادداشت کن و خوشحال باش که موفق به انجام آنها شدی.

استفاده از روش تنبیه و پاداش

فردی که به آن اعتماد دارید را به عنوان شاهد در نظر بگیرید و روی برگه ای بنویسید که می خواهید هر روز یک عادت را تکرار کنی و آنرا امضا کن. اینطور به آن فرد تعهد انجام کار را می دهی. در صورت عدم انجام آن، برای خودت تنبیه در نظر بگیرید. برای ترک عادت های بد نیز به همین روش، برای خود پاداش و تنبیه در نظر بگیرید.

به زودی خلاصه کتاب صوتی عادت های اتمی در سایت کتابها منتشر خواهد شد.

✅ نام کتاب : عادت های اتمی
✅ ژانر کتاب : توسعه فردی و موفقیت
✅ تعداد صفحات : 51 صفحه
💰 قیمت کتاب : دانلود رایگان

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

9 نظر در “دانلود رایگان کتاب عادت های اتمی pdf

 1. شیرزاد گفت:

  منظور نویسنده از کلمه “عادتهای اتمی” چیه

 2. shahinjafari گفت:

  کاش کتاب صوتی عادتهای اتمی رو هم بزارید. ممنون از سایت خوب کتابها

  1. ModireKetabha گفت:

   درود بر شما جناب جعفری ، در حال آماده سازی خلاصه کتاب صوتی عادت های اتمی هستیم. بزودی در همین صفحه صوتی رو هم قرار می دیم تا شما عزیزان بتونید هم به کتاب صوتی و هم pdf دسترسی داشته باشید.

 3. بهار گفت:

  با سلام و تشکر از اینکه کتاب عادت های اتمی رو رایگان گذاشتید. عااالی👌🏻

 4. نرگس گفت:

  چرا همه ی کتاب هایی که میذارید کامل نیستن؟
  همه تعداد صفحاتشون خیلی کم تر از نسخه ی اصلیه

 5. بهار گفت:

  چقدر خوبه که قسمت سوالات متداول موجوده.. خیکی کمک میکنه به اینکه بدونیم کدوم مترجم بهتر عمل کرده

  1. ModireKetabha گفت:

   خانم بهار عزیز.. خرسندیم که کتاب عادت های اتمی مورد توجهتون بوده. نکات این کتاب به هر فردی می تونه خیلی کمک کنه. پس این صفحه رو با کسانی که دوستشون دارید به اشتراک بزارید.

 6. Mah گفت:

  بسیار کتاب خوبی هست

 7. امیرحسین گفت:

  عادت ها همچون اتم های زندگی ما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

کتاب عادت های اتمی
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

آیین دوستیابی
کتاب بیشعوری
کتاب ضمیر پنهان اثر یونگ
کتاب خاطرات، رویاها و اندیشه‌ ها
کتاب رویاها
کتاب معجزه شکرگزاری
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه