کتاب بیشعوری

کتاب بیشعوری
معرفی کوتاه کتاب

_____________

کتاب بیشعوری راجع به چیست؟

کتاب بیشعوری اثر خاویر کرمنت نویسنده‌ی اسپانیایی، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های روانشناسی در جهان است. این کتاب با زبانی طنزآمیز و گزنده، به بررسی مفهوم بیشعوری و راه‌های مقابله با آن می‌پردازد. یک اثر جذاب و متفاوت است که به تحلیل رفتارها و شخصیت‌هایی که معمولاً به عنوان “بیشعور” شناخته می‌شوند می‌پردازد.

در این کتاب، خاویر کرمنت با یک نگاه فلسفی و اجتماعی به سوالاتی در مورد علت‌ها و تأثیرات رفتارهای ناپسند می‌پردازد.کتاب بیشعوری یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های روانشناسی در جهان است که با زبانی طنزآمیز و گزنده، به بررسی مفهوم بیشعوری و راه‌های مقابله با آن می‌پردازد.

کتاب بیشعوری به شما فرصت می‌دهد تا دیدگاهی نو و عمیق‌تر نسبت به افرادی که ممکن است به عنوان “بیشعور” شناخته شوند، پیدا کنید. این کتاب به طرزی شیرین و متفاوت به تفکرات دنیای انسانی می‌پردازد و به خوانندگان فرصت می‌دهد تا مسائل اجتماعی و رفتاری را از منظر جدیدی بررسی کنند.

کتاب بیشعوری بیشتر از یک کتاب معمولی است؛ این یک چالش برای تفکرات و دیدگاه‌های قدیمی و تازه‌ترین مطالب در زمینه‌های فلسفه و اجتماعی است. اگر به مطالب جذاب و مفهومی علاقه دارید، این کتاب ممکن است یک گزینه عالی برای شما باشد.

در نهایت، کتاب بیشعوری با مطالب متنوع و انتقادی خود، یک تجربه مطالعه جذاب و تفکراتی در مورد موضوعی مهم و جذاب را ارائه می‌دهد. این کتاب را می‌توان به عنوان یک انگیزه‌ بخش برای بررسی و تفکر در مورد رفتارها و تعاملات اجتماعی مطرح کرد شما میتوانید این کتاب را از کتابخانه مجازی کتابها  کاملا رایگان دانلود کنید.

بخشی از کتاب بیشعوری

برای آدم بیشعور هیچ چیز ناامیدکننده تر و خرد کننده تر از آن نیست که احساس کند قدرتش برای تسلط بر دیگران رو به افول نهاده است این مساله در حکم اخته شدن او است. البته روا نیست هیچ بیشعوری به چنین عذاب الیمی دچار شود روش آمریکایی برای پناه دادن به این بیشعورها این است که در یک دستگاه اداری نظامی یا دولتی مشغول به کار شوند.

به این ترتیب به راحتی خواهند توانست آدمهای ساده لوح و خوش بینی را که هنوز فکر میکنند دولتی که وجود دارد «دولتی از مردم برای مردم و به دست مردم»است مرعوب کنند و بر آنها تسلط داشته باشند. حقیقت آن است که ما با دولتی سروکار داریم که از بیشعورهای اداری تشکیل شده و برای راحتی آنها فعالیت میکند.

احتمالا بیشعورهای بیچاره نسبت به سایر بیشعورها کمبودهای عاطفی بیشتری دارند. آنها مثل شوره ی سر می مانند که دائما به محیطی تیره چسبیده اند و اگر از آنجا به زور اخراج شوند هم در عرض چند دقیقه باز می گردند.

در وهله ی نخست شاید این افراد مثل بیشعورها به نظر نیایند و فقط آدم های ضعیف، کم بنیه و بی عرضه ای به نظر برسند که نمیتوانند روی پای خودشان بایستند. کسانی که همیشه به یکی احتیاج دارند که تکیه گاهشان ،باشد تر و خشکشان کند و اموراتشان را اداره کند.

البته این فقط فیلم شان است فیلمی که به اندازه ی دیدن یک جریمه ی سه دلاری تخیلی و غیرواقعی است. حقیقت آن است که این افراد واقعا قوی و نیرومندند اما دریافته اند که با تظاهر به ضعیف بودن میتوانند به آسانی قدرت زیادی به دست بیاورند.

نظر خاویر کرمنت راجع به بیشعوری

کرمنت در این کتاب، بیشعوری را به عنوان «تجاوز حماقت‌آمیز اما آگاهانه به حقوق دیگران» تعریف می‌کند. او معتقد است که بیشعوری یک بیماری و اعتیاد است، نه بداخلاقی و سوءرفتار. بیشعورها معمولاً افرادی خودخواه، مغرور، پررو، بی‌ادب و بی‌توجه به حقوق دیگران هستند. آنها اغلب برای رسیدن به اهداف خود از دیگران سوءاستفاده می‌کنند و به احساسات و نیازهای آنها اهمیتی نمی‌دهند.

کرمنت در کتاب بیشعوری، به بررسی ویژگی‌های شخصیتی بیشعورها می‌پردازد. برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از:

  • خودخواهی: بیشعورها به خودشان اهمیت بیشتری می‌دهند تا به دیگران. آنها اغلب نیازها و خواسته‌های خود را بر نیازهای دیگران ارجع می‌دانند.
  • غرور: بیشعورها از خود راضی و متکبر هستند. آنها اغلب فکر می‌کنند که از دیگران برتر هستند.
  • پررویی: بیشعورها بی‌پروا و بی‌ادب هستند. آنها اغلب بدون توجه به احساسات دیگران، حرف‌ها و رفتارهای آزاردهنده‌ای از خود بروز می‌دهند.
  • بی‌ادبی: بیشعورها معمولاً بی‌ادب و بی‌احترامی هستند. آنها اغلب به دیگران توهین می‌کنند و حقوق آنها را نادیده می‌گیرند.
  • بی‌توجهی به حقوق دیگران: بیشعورها معمولاً به احساسات و نیازهای دیگران اهمیتی نمی‌دهند. آنها اغلب برای رسیدن به اهداف خود از دیگران سوءاستفاده می‌کنند.
✅ نام کتاب : کتاب بیشعوری
✅ ژانر کتاب : روانشناسی
✅ نویسنده : خاویر کرمنت
✅ مترجم : محمود فرجامی
✅ تعداد صفحات:  188 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

کتاب بیشعوری
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

آیین دوستیابی
کتاب ضمیر پنهان اثر یونگ
کتاب خاطرات، رویاها و اندیشه‌ ها
کتاب رویاها
کتاب معجزه شکرگزاری
کتاب عادت های اتمی
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه