دانلود کتاب حاجی آقا صادق هدایت

حاجی آقا
معرفی کوتاه کتاب

_____________

کتاب “حاجی آقا” اثر مشهور صادق هدایت است. این کتاب به عنوان یکی از آثار مهم ادبیات مدرن ایران شناخته می‌شود. چاپ دوم کتاب حاجی آقا صادق هدایت در سال 1330 انجام شد که به بررسی و نقد جامعه وقت ایران می‌پردازد. اینک دانلود رایگان کتاب حاجی آقا بدون سانسور و نسخه قدیمی را از کتابها دریافت کنید.

طنز و انتقاد در آینه‌ی جامعه: نگاهی عمیق به رمان حاجی آقا اثر صادق هدایت

حاجی آقا داستان شخصیتی به همین نام است که یک روحانی سنتی و تجارت‌پیشه است. این شخصیت، که نماینده‌ی نوعی از اخلاق و رفتار در جامعه‌ی آن زمان است، با موقعیت‌ها و شرایط مختلفی روبرو می‌شود که هدایت آن‌ها را به شکل طنزآمیز و گاه تلخی به تصویر می‌کشد.

هدایت در این کتاب به نقد مسائل اجتماعی، فرهنگی و دینی جامعه‌ی ایران می‌پردازد و با استفاده از زبان طنز و کنایه، به بیان دیدگاه‌های خود درباره‌ی این مسائل می‌پردازد. او در این کتاب به نحوه‌ی برخورد جامعه با مسائل مختلف از جمله اخلاق، سیاست و دین نقد می‌کند. “حاجی آقا” به دلیل نگاه انتقادی و طنزآمیزی که به جامعه دارد، همچنان به عنوان یکی از آثار مهم و تأثیرگذار ادبیات فارسی شناخته می‌شود و توانسته است جایگاه ویژه‌ای در میان خوانندگان و منتقدان به دست آورد.

پیشنهاد می شود: کتاب صوتی آبجی خانم صادق هدایت

بخشی از کتاب حاجی آقا

حاجی آقا به عادت معمول، بعد از آنکه عصازنان یک چرخ دور حیاط زد و همه چیز را با نظر تیزبین خود ورانداز کرد و دستورهایی داد و ایرادهایی از اهل خانه گرفت. عبای شتری نازک خودش را از روی تخب برداشت و سلانه سلانه دالان دراز تاریکی را پیمود و وارد هشتی شد. بعد یکسر رفت و روی دشکچه ای که در سکوی مقابل دالان بود نشست.

سینه را صاف کرد و دامن عبا را روی زانویش کشید. مچ پای کپلی و پرپشم و پیله او که از بالا به زیر شلواری گشاد و از پایین به ملکی چرکی منتهی میشد، موقتا زیر پرده زنبوری عبا پنهان شد. محوطه هشتی آب و جارو شده بود، اما چون همسایه لجن حوضش را در جوی کوچه خالی کرده بود، بوی گند تندی فضای هشتی را پر می کرد.

پیشنهاد می شود: دانلود کتاب زنده به گور بدون سانسور pdf

نگاهی تازه به کتاب حاج آقا صادق هدایت: تلفیق هنر و انتقاد در ادبیات معاصر ایران

کتاب حاجی آقا نوشته صادق هدایت در ژانر ادبیات طنز و اجتماعی قرار می‌گیرد. این کتاب با استفاده از زبان طنز و کنایه به نقد جامعه و اوضاع سیاسی، اجتماعی و دینی زمان خود می‌پردازد و در عین حال جنبه‌های فرهنگی و رفتاری جامعه ایران را به تصویر می‌کشد.

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

4 نظر در “دانلود کتاب حاجی آقا صادق هدایت

 1. شروین گفت:

  ای خداااا ترکیدم از خنده….. صادق هدایت عجب قلمی داره چطور حاج آقا رو توصیف میکنه😅 پیشنهاد میکنم حتما کتاب حاج اقا صادق هدایت رو بخونید روحیتون باز میشه😄

 2. فرزانه گفت:

  نمیتونم دانلودش کنم، راهنمایی میفرمایید؟؟

 3. Hamidreza Tahvildarzadeh گفت:

  با سلام از ایتالیا. نمیدونم چرا ولی هر کاری میکنم نمیتونم کتاب حاجی اقا را دانلود بکنم . کتاب زنده بگور را دانلود کردم ولی حاجی اقا به صورت پی دی اف دانلود نمیشه ! منتظر راهنمائی شما هستم …

 4. ali moahammadi گفت:

  کتاب خوبی است عالی بودد

دیدگاهتان را بنویسید

حاجی آقا
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

بت مولانا
ملت عشق
کتاب برادران کارامازوف جلد دوم
کتاب برادران کارامازوف
جنایات و مکافات
ملکه اینهیون
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه