دانلود کتاب زنده به گور

کتاب زنده به گور
معرفی کوتاه کتاب

_____________

زنده به گور ، از یادداشتهای یک دیوانه می گوید. این کتاب، از آثار صادق هدایت نخستین بار در سال ۱۳۰۹ در تهران منتشر شد.

کتاب زنده به گور شامل ۸ داستان کوتاه می باشد. نام کتاب از نخستین داستان این مجموعه، که راجع به جوانی با آشفتگی های فکری و روحی می باشد و آرزوی مرگ دارد، گرفته شده است.

داستانهای کوتاه این کتاب شامل : حاجی مراد – اسیر فرانسوی – داود گوژپشت – مادلن – آتش پرست – آبجی خانم – مرده خورها – آب زندگی

قسمتی از داستان کوتاه زنده به گور

نفسم پس می رود، از چشمهایم اشک می ریزد، دهانم بدمزه است ، سرم گیج میخورد، قلبم گرفته است .. شل بدون اراده در رختخواب افتاده ام.

بازوهایم از از سوزن انژکسیون سوراخ است. رختخواب بوی عرق و بوی تب می دهد. به ساعتی که روز میز کوچک بغل رختخواب گذاشته شده نگاه می کنم . ساعت ده روز یکشنبه است.

سقف اتاق را می نگرم که چراغ برق میان آن آویخته، دور اتاق را نگاه می کنم …

بوی الکل سوخته بوی اطاق ناخوش درهوا پراکنده است. می خواهم بلند بشوم و پنجره را باز کنم ولی یک تنبلی سرشاری مرا روی تخت میخکوب کرده است. میخواهم سیگار بکشم میل ندارم.

ده دقیقه نمیگذرد ریشم را که بلند شده بود تراشیدم. آمدم در رختخواب افتادم، در آینه نگاه کردم دیدم خیلی تکیده و لاغر شده ام. به دشواری راه می رفتم ، اطاق درهم و برهم است. من تنها هستم.

✅ نام کتاب : زنده به گور
✅ ژانر کتاب : مجموعه داستان کوتاه
✅ نویسنده : صادق هدایت
✅ تعداد صفحات :  125 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

کتاب زنده به گور
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

یکی بود یکی نبود
۱۵۰ داستان کوتاه
حالا دراز می کشم
پدران آدم
داستان بن بست
کتاب لبخند
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه