کتاب علم اقتصاد توضیح ساده ایده های بزرگ

علم اقتصاد
معرفی کوتاه کتاب

_____________

در این کتاب به اقتصاد دنیا از 400 سال پیش از میلاد تاکنون پرداخته می شود. کتاب پیش رو توسط نویسندگانی بزرگ در زمینه اقتصاد، تالیف شده و بصورت تصاویر و عکس هایی از مطالب هر بخش، مصور و قابل فهم تر شده است.

بخشی از کتاب علم اقتصاد به سادگی ایده های بزرگ را توضیح می دهد

اولین اقتصاددانان

علم اقتصاد امروزی در قرن هجدهم و به ویژه با انتشار کتاب ثروت ملل نوشته آدام اسمیت، متفکر بزرگ اسکاتلندی، در سال 1776، به صورت یک رشته مجزا تکوین یافت. با این حال آنچه موجب علاقه به این حوزه علمی شد، نوشته های اقتصاددانان نبود، بلکه تغییرات عظیم در خود نظام اقتصادی بود که با ظهور انقلاب صنعتی رخ داد. متفکران پیشین در مورد مدیریت کالاها و خدمات درون جوامع اظهار نظر کرده و به سوالاتی پرداخته بودند که به عنوان مسئله در فلسفه اخلاق یا فلسفه سیاسی مطرح شده بودند. اما با ظهور کارخانه ها و تولیدکنندگان بزرگ کالاها، عصر جدیدی از سازماندهی اقتصاد به وجود آمد که به این تصویر بزرگ تر نگاه می کرد. این امر سرآغاز چیزی بود که اصطلاحا نظام اقتصادی بازار نامیده می شود.

پیشنهاد می شود: مطالعه کتاب سرمایه

کتاب علم اقتصاد

کتاب علم اقتصاد

پیشنهاد می شود: دانلود کتاب پولسازی در قرن 21

بازار مسکن، آینه تمام نمای رونق و افول است

وقتی نظام اقتصادی رشد می کند، مردم بیشتری از اعتماد به نفس کافی برای خرید خانه برخوردار می شوند. این افزایش تقاضا منجر به افزایش قیمت خانه ها می شود. مسکن سازها هم برای ساخت خانه های بیشتر سرمایه گذاری می کنند. بالاخره قیمت ها به مقادیر ناپایدار می رسند و تقاضا راکد می شود. سپس سرمایه گذاری در ساختمان های مسکونی متوقف می شود و مشاغل در صنایع مرتبط با آن از دست می رود. قیمت مسکن راکد می شود و کل نظام اقتصادی از حرکت می افتد.

مترجمان عباد تیموری و اصلان قودجانی

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

علم اقتصاد
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

همه چیز درباره بیت کوین
کویید ۱۹
تحلیل تکنیکال یا بنیادی
ساخت کتاب اندرویدی
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه