کتاب رویاها

کتاب رویاها
معرفی کوتاه کتاب

_____________

کتاب رویاها راجع به چیست؟

این کتاب به شما کمک می‌کند تا بهترین دوره برای ترجمه رویاها را در زندگی خودتان تشخیص دهید و نحوه استفاده از آن‌ها در راستای خودشناسی و رشد شخصی را بیاموزید. همچنین به شما در فهم بهتر نقش ناخودآگاه در تصمیم‌گیری‌ها و انتخاب‌های زندگی کمک می‌کند.

در کتاب رویاها، یانگ به تحلیل رویاها به عنوان پنجره‌هایی به ناخودآگاه انسان می‌پردازد. او ایده‌آل‌های جدیدی ارائه می‌دهد که نشان می‌دهد چگونه رویاها نمادهای ناخودآگاه ذهن انسان هستند. به طور خاص، یانگ بر روی تفکرات فرویدی و تئوری‌های جدیدتر نفسی بهره می‌برد تا نشان دهد که چگونه رویاها از زوایای مختلف از ذهن انسان تغذیه می‌شوند و نقش مهمی در کشف خودآگاهی انسان ایفا می‌کنند.

در کل، کتاب رویاها اثری است که به شما کمک می‌کند رویاهای خود و ناخودآگاهی خود را بهتر بشناسید و از آنها برای رشد و تحول شخصی خود بهره‌برداری کنید. شما میتونید pdf این کتاب را رایگان از سایت کتابها دانلود کنید.

بخشی از کتاب رویاها

رؤیاها ساختاری روانی دارند که با دیگر درونه های خودآگاهی متفاوت اند زیرا تا آنجا که میتوان از شکل و معنای آنها داوری کرد آنها نمایانگر مداومت تحول نمونه وار درونه های خودآگاه نیستند.

قاعدتاً رؤیاها به صورت اجزاء یکپارچه ی زندگی خودآگاه روانی ما ظاهر نمیشوند و تا حدودی بیگانه و ظاهراً به گونه پدیده هایی اتفاقی به نظر میرسند دلیل موقعیت استثنایی رؤیا را باید در حالت ویژه خاستگاهی اش جست.

رؤیاها همچون درونه های دیگر خودآگاه از مداومت آشکار قابل تشخيص، منطقی و عاطفی پدید نمیآیند بلکه بازماندههای کنشی ویژه و روانی اند که در طول خواب رخ میدهد. وجه خاستگاهی رؤیاها فی نفسه کافی است تا آنها را با درونه های دیگر خود آگاهی متفاوت بدانیم و جدا کنیم و از این گذشته درونه ی خود رؤیاها نیز بر آن افزوده میشود که به نحو حیرت انگیزی با اندیشه ی آگاهانه ی ما مباینت دارد.

به هر حال یک مشاهده گر هشیار در کشف این نکته که رؤیاها تماماً برشی از دوام خود آگاهی نیستند مشکلی نخواهد داشت زیرا تقریباً در هر رؤیایی میتوان جزییاتی یافت که در احساسات، اندیشه ها و حالات روز یا روزهای قبل ریشه دارد تا این حد پیوستگی خاصی وجود دارد.

هرچند در نگاه نخست جنبه ی پسین رویا را نشان میدهد اما کسی که به قدر کافی به مسئله ی رؤیا علاقمند باشد خواهد دید که رؤیاها پیوستگی پیشین نیز دارند اگر چنین توجیهی را بپذیریم رؤیاها گاهی از نفوذ چشمگیری بر حیات ذهنی خودآگاه بهره می گیرند، به ویژه از سوی اشخاصی که خرافاتی یا مخصوصاً نابه هنجار به نظر نمی آیند این اثرات بعدی بیشتر شامل دگرگونیهای خاص خُلق و وضع روانی است.

نظر کارل گوستاو یونگ راجع به رویاها

کارل گوستاو یونگ، روانشناس سوئیسی و تحلیل‌گر نفسی معروف، رویاها را بسیار مهم و مفید در درک خودآگاهی و تحلیل نفسی انسان می‌دانست. وی ایده‌آل‌های جدیدی ارائه داده و به بررسی عمیق رویاها به عنوان نافذه به ناخودآگاه انسان می‌پرداخت. برخلاف برخی دیگر از روانشناسان معاصر، یانگ به رویاها به عنوان یک عنصر از تحلیل نفسی ناخودآگاه توجه ویژه‌ای داشت.

یانگ بر این باور بود که رویاها نمادهای ناخودآگاه ذهن انسان هستند و در آن علائم و ایده‌های پنهان از طبقات عمیق ناخودآگاه به سطح آگاهی فرد می‌آیند. او به تحلیل رویاها به عنوان دروازه‌هایی به ناخودآگاه انسان اشاره می‌کرد که از طریق آنها می‌توان به نواحی عمیق‌تر ذهن دست پیدا کرد.

یانگ در این زمینه با تفکرات فرویدی ارتباط برقرار کرده و به تئوری‌های جدیدتر نفسی پرداخته است تا نشان دهد که چگونه رویاها به عنوان نمادهای ناخودآگاه و نمایانگر مسائل مختلف از زندگی و تجربیات فردی اش باشند.

در کل، کارل گوستاو یونگ به رویاها اهمیت زیادی اعطا کرده و آنها را به عنوان ابزاری برای درک عمیق‌تر و بهتر خودآگاهی و تحلیل نفسی در روانشناسی انسانی تلقی می‌کرده است.

✅ نام کتاب : کتاب رویاها
✅ ژانر کتاب : روانشناسی عمیق و تحلیل نفسی
✅ نویسنده : کارل گوستاو یونگ
✅ مترجم : دکتر ابولقاسم اسماعیل پور
✅ تعداد صفحات:  154 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

کتاب رویاها
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

آیین دوستیابی
کتاب بیشعوری
کتاب ضمیر پنهان اثر یونگ
کتاب خاطرات، رویاها و اندیشه‌ ها
کتاب معجزه شکرگزاری
کتاب عادت های اتمی
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه