کتاب خاطرات، رویاها و اندیشه‌ ها

کتاب خاطرات، رویاها و اندیشه‌ ها
معرفی کوتاه کتاب

_____________

کتاب خاطرات، رویاها و اندیشه‌ ها راجع به چیست؟

کتاب خاطرات، رویاها و اندیشه‌ ها اثر گوستاو یونگ، یکی از آثار برجسته در حوزه روان‌شناسی و تحلیل روانی می‌باشد. این کتاب تجربیات و افکار خود یونگ را به تفصیل بررسی می‌کند و به شما درکی عمیق‌تر از جهان داخلی انسان‌ها ارائه می‌دهد.

یونگ به بررسی اثرات رویاها بر تفکر و شخصیت انسان‌ها می‌پردازد همچنین در کتاب رویاها یونگ به تحلیل رویاها به عنوان پنجره‌هایی به ناخودآگاه انسان می‌پردازد. او مفاهیمی چون “آنیما” و “آنیموس” را مطرح می‌کند که به شناخت اعیان و اشخاص مهم در رویاها کمک می‌کنند.

در کنار این مفاهیم، یونگ به تکامل شخصیت و دستیابی به “سلامت جیشنی” پرداخته و نحوه تعادل در شخصیت و رهایی از تضادهای داخلی را تشریح می‌کند. کتاب خاطرات، رویاها و اندیشه‌ ها یک منبع گرانبها برای همه کسانی است که به پیشرفت شخصی و درک عمیق‌تر از خود و دنیای اطراف علاقه دارند.

این کتاب با زبانی قابل فهم و جذاب علم روان‌شناسی تحلیلی را به شما ارائه می‌دهد. بنابراین، این کتاب را به تمامی افراد معتقد به رشد و تفکر عمیق توصیه می‌کنم.

بخشی از کتاب خاطرات، رویاها و اندیشه‌ ها

آنچه باید درباره آخرت و زندگی پس از مرگ ،بگویم تماماً عبارت است از خاطرات؛ یعنی تصاویری که در آنها زیسته ام و نیز اندیشه هایی که مرا پریشان ساخته اند. این خاطرات به نحوی شالوده کارهای مرا تشکیل میدهند؛ زیرا اصولاً کار من چیزی نیست جز تلاش مکرر در پاسخ گفتن به مسأله مربوط به اثر متقابل این جا» و «آخرت».

مع هذا، هرگز درباره زندگی پس از مرگ به صراحت ننوشته ام؛ چون در آن صورت باید عقایدم را با دلیل و مدرک ثابت میکردم که برای انجام این کار راهی به نظرم نمی رسید. به هر تقدیر، حالا میخواهم عقایدم را ابراز کنم.

ما نمی توانیم دنیای دیگری را تصور کنیم که تحت نفوذ قوانین دیگری است؛ زیرا در دنیایی خاص به سر میبریم که در شکل دادن به افکار و حالات اساسی روانی ما دخالت داشته است. ما به ساختمان فطری خود سخت محدود و از این رو به واسطه کل وجود و اندیشه خویش به دنیای خود گرفتاریم.

به یقین انسان ،اساطیری طالب «رفتن به فراسوی همه اینهاست اما انسان علمی نمیتواند چنین اجازه ای دهد. افسانه سرایی من از لحاظ اندیشه جز خیال پردازی بیهوده ،نیست لیکن از لحاظ احساسات و عواطف، نوعی درمان و کاری است، درست، زیرا زندگی را افسونی میبخشد که بی آن خرسند نیستیم و چرا که باشیم.

نظر کارل گوستاو یانگ درمورد مفاهیم “آنیموس” و “آنیما” در کتاب خاطرات، رویاها و اندیشه‌ ها

دکتر کارل گوستاو یونگ به عنوان یکی از مؤسسان روان‌شناسی عمیق معتقد بود که جنسیت مخالف درونی در هر فرد وجود دارد. او به این دو مفهوم به نام “آنیما” و “آنیموس” اشاره می‌کرد.

“آنیما” نمایانگر جنسیت مخالف درونی در مردان است که به شکل معنای زنانه در آنها ظاهر می‌شود. در زنان، “آنیموس” نیز نمایانگر جنسیت مخالف درونی به شکل معنای مردانه است.

یانگ معتقد بود که بی‌توجهی به این جنسیت‌های مخالف در نهایت منجر به عدم تعادل روانی می‌شود او با تاکید بر تعادل بین این دو جنسیت درونی، به توسعه شخصیتی و رشد فردی کمک می‌کرد. این مفاهیم به تحلیل روانی و توازن درونی در انسان‌ها کمک می‌کنند.

درک و تعادل این جنسیت‌های داخلی، می‌تواند به بهبود روانی و رشد فردی کمک کند. دیدگاه یانگ به موضوعات جنسیتی و توازن درونی در انسان‌ها روش‌های مهمی را برای کسب فهم عمیقتر از خود و بهبود روانی ارائه می‌دهد.

✅ نام کتاب : کتاب خاطرات، رویاها و اندیشه‌ ها
✅ ژانر کتاب : روانشناسی عمیق و تحلیل روانی
✅ نویسنده : کارل گوستاو یونگ
✅ مترجم : پروین فرامرزی
✅ تعداد صفحات:  450 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

کتاب خاطرات، رویاها و اندیشه‌ ها
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

آیین دوستیابی
کتاب بیشعوری
کتاب ضمیر پنهان اثر یونگ
کتاب رویاها
کتاب معجزه شکرگزاری
کتاب عادت های اتمی
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه