قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / فلسفه / دانلود کتاب پارادوکس – بودن در نیستی ، آرامش در ناآرامی
دانلود کتاب پارادوکس

دانلود کتاب پارادوکس – بودن در نیستی ، آرامش در ناآرامی

دانلود کتاب پارادوکس بر مبنای مکتب تائوئیسم – بودن در نیستی ، آرامش در ناآرامی

با دانلود کتاب پارادوکس که حاصل سالها مطالعه و پژوهش در زمینۀ جهان بینی و عرفانِ شرقِ دور ، به ویژه آیینِ تائو و ذِن می باشد. در این نوشته ، تلاش کرده ام تا جنبه های کاربردی و مهمِ تائوئیسم را بصورتِ برداشتی آزاد ارائه کرده تا هم پایان نامه ای برای این تحقیقِ طولانی مدت باشد و هم برای کسانیکه به دنبال آرامش و خُرسندی در زندگیِ خویش می باشند مؤثر واقع گردد.

لازم به ذکر است ، مرجع و متنِ اصلیِ کتابی که نام دارد که  دائو ده جینگ  یا  تائو ته چنیگ ، مکتب تائوئیسم از آن الهام گرفته است در حدود دوهزار و پانصد سال پیش نوشته » لائو تِسه « یا » لائو تِزو « توسطِ عارفی چینی به نام شده و از آن زمان تا کنون ، تفسیرها و بحثهای بسیاری را همراه داشته است. متن اصلیِ این کتاب ، بدلیلِ قِدمت و آموزه های نامتعارفِ آن ، بسیار گُنگ و نامفهوم بوده و درکِ آن مستلزمِ سالها تعمق و مطالعه در مکاتبِ شرقی می باشد. با این همه ، به جرأت می توان گفت که این کتاب با وجودِ حجمی اندک ، یکی از عجایب و شگفتی های جهانِ باستان می باشد که به دستِ ما رسیده است.

این کتابچه برداشتی آزاد از مکاتبِ تائوئیسم و ذِن بوده ، و در خلالِ مطالبِ آن ، اشارات اندکی نیز به تفکراتِ بزرگانی همچون مَزدک و نیچه شده است. هدف از نگارش این کتاب، ایجاد نگرشی نو به جهان هستی و رسیدن به صلح و آرامش درونی با خود و هماهنگ شدن با جریان زندگی می باشد.

دانلود رایگان کتاب پارادوکس بخشی از کتاب مکتب تائوئیسم

برای دستیابی به آسایش ابدی، می بایست درک عمیقی از معنای متضاد تمامی صفات داشته باشیم. راه سعادت، بر خلاف آن چیزی است که نیاکان و گذشتگان ما شرح داده اند. زمان آن فرارسیده است که بشریت، دست از تسلیم شدن به ذهن خویش و تفسیر ذهن از جهان پیرامون بشوید و زندگی را خالص و عریان، همانگونه که هست ببیند و در آغوش کشد. تسلیم شدن به تلقینات ذهنی و مقاومت کردن در برابر جریان زندگی، دلیل اصلی تمام دردها ، افسردگیها ، اضطراب ها و نارضایتیهاست. در نقطه مقابل، تسلیم شدن و اعتماد کردن به جریان زندگی و دخالت نکردن در امور آن، منجر به رهایی از درد و اندوه و اضطراب و نارضایتی خواهد شد. “فاصله میان عذاب و سیه روزی تا خوشبختی و سعادت، تنها یک انتخاب است. انتخابی میان ذهن یا زندگی”

ترجمه کتاب علی حسینی

نام کتاب : پارادوکس - بودن در نیستی ، آرامش در ناآرامی
نویسنده : علی حسینی
تعداد صفحه : 36
حجم فایل : 273 کیلوبایت

درباره ی رویا نظارات

۳ دیدگاه

  1. سلام لینکتون مشکل داره من خیلی علاقه دارم به این کتابها اگه میشه بزارین برای دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *