دانلود کتاب جغرافیای نظامی استانهای مرزی

معرفی کوتاه کتاب

_____________

قسمتهای مختلف جغرافیای انسانی ، اقتصادی، زراعتی و غیره قطعا در سایر کتب جغرافیایی که تهیه شده ممکن است مورد بررسی و استفاده قرار گیرد و منظور اصلی از این سخنرانی بررسی وضعیت نظامی منطقه و خط مرز است.

این کتاب که مربوط به استان ها و مرزهای استانی ایران در دوران شاهنشاهی می شود، مشخصات هر استان را در یک فصل توضیح داده و شهرستان ها، بخش ها و مرزهای استانی را بیان کرده است. کتاب جغرافیای نظامی استانهای مرزی شاهنشاهی ایران، دید خوبی از ایران نسبتا قدیم و تقسیمات کشوری به ما می دهد. علاوه بر مناطق جغرافیایی مهم هر استان، رودخانه ها، جاده های مهم و آب و هوای منطقه ای نیز بیان می شود.

جدیدترین نقشه ایران با کیفیت بالا را ببینید

بخشی از کتاب جغرافیای نظامی استانهای مرزی

از جلفا تا مرز ترکیه

منطقه کوهستانی در این ناحیه، به قدر کافی وسیع شده و اجرای هرگونه عملیات طرفین در این منطقه مقدور است. یگانه خط ارتباط واقعی شوروی درین منطقه، راه آهن تفلیس – جلفا است که از ایروان تحت‌نظر و دید کشور شاهنشاهی است که حاکمیت کاملی نسبت به آن دارا می باشد.منطقه شوروی کوهستان سخت و فوق‌العاده مهم که یگانه راه دخولی آن دره ارس است که مسیر راه‌آهن می باشد. ولی در ایران بین ارپاچای و مرز ترکیه ارس ناحیه خیلی حاصل‌خیزی است به عرض ۶۰ کیلومتر که جاده غربی شرقی تبریز، ارض روم طرابوزن از آن عبور می کند.

✅ نام کتاب : جغرافیای نظامی استانها
✅ ژانر کتاب : جغرافیا
✅ نویسنده : علی رزم آرا
✅ تعداد صفحات:  60 صفحه

استخدامی آب و برق

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

کتاب خشونت
کتاب اختیار آزاد زیستن
با قصه و غصه کرونا
تغذیه سالم در درمان سرطان
کتاب فواید گیاهخواری
ساخت های خانواده
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه