قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / ادبیات / دانلود کتاب گوشه ای از زندگی و دربار فردریک کبیر
فردریک کبیر

دانلود کتاب گوشه ای از زندگی و دربار فردریک کبیر

این کتاب مختصری است از شرح زندگانی و سلطنت فردریک کبیر به قلم لوئیز مولباخ، شرح حال نویس مشهور که آثارش زینت کتابخانه های بزرگ و ارباب ذوق و سلیقه است.

مولباخ قسمتی از اخلاق پادشاه روس و درباریان را با قلمی شیوا و عباراتی روان و گیرنده شرح داده و مترجم نیز با زحمت و ذوق شایان به خوبی از عهده ترجمه برآمده و حق مولف را ادا نموده است.

فردریک کبیر که بود

فردریک دوم ملقب به فردریک کبیر پادشاه پروس در بین سال های ۱۷۸۶ – ۱۷۴۰ بر برلین بود. وی طولانی ترین پادشاهی را در پروس داشته است. فردریک علاوه بر جنگ به موسیقی و فلسفه نیز علاقمند بود. او در جوانی در طی جنگ های سیلزی به اتریش حمله کرد و در اواخر سلطنت نیز برخی مناطق لهستان را نیز فتح کرد.

بخشی از کتاب زندگی و دربار فردریک کبیر

شاه داخل اطاقهای ملکه مادر گردید. کلیه درباریان در ضیافت دربار که به مناسبت تودیع با سفیر اتریش برپاشده بود، حضور یافته بودند. حدس فردریک درست بود. مارکی فن بوتر، سفیر اطریش نتوانسته بود قیافه واقعی او را که در پس نقابی متظاهر به خوشی و عیش و سرور مخفی بود، ببیند. ماری ترز سفیر خود دستور داده بود که از مصوبات فردریش مطلع شود و گزارش دهد. شاه پروس جلوس ماری ترز را به تخت سلطنت تبریک گفته بود و ماموریت ظاهری سفیر آن که بود مراتب امتنان و تشکر امپراطور را به فردریش ابلاغ کند.

نام کتاب : گوشه ای از زندگی و دربار فردریک کبیر
نویسنده : ن. مونباخ
تعداد صفحه : 409
حجم فایل : 3.55 کیلوبایت

درباره ی رویا نظارات

یک دیدگاه

  1. خیلی عالیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *