کتاب ۲۰ سال جاسوسی در اسرائیل جلد ۱،۲،۳

کتاب جاسوسی در اسرائیل
معرفی کوتاه کتاب

_____________

کتاب ۲۰ سال جاسوسی در اسرائیل پرفروشترین رمان سیاسی در مصر است که شامل ۳ جلد می باشد.

رمان ۲۰ سال جاسوسی در اسرائیل می تواند به عنوان یک داستان زیبا و جذاب درباره خاطرات یک جاسوس ماهر به حساب بیاید که با خواندن آن از اوضاع مصر و روابط میان رژیم صهیونیستی و مصر مطلع شد. مصری که سال ها درگیر تنش با اسرائیل بود و سالیان سال در میان کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی اوضاع شکرابی حاکم بود.

کتاب ۲۰ سال جاسوسی در اسرائیل جلد ۱

جلد اول کتاب شامل ۲۳۸ صفحه به صورت کتاب pdf است.

جلد اول کتاب این چنین آغاز می شود: نامه ای اسرارآمیز می نویسد که مردی از آلمان غربی برای ملاقات فوری با سرهنگ محمد سعید ماحی رئیس کل سازمان امنیت مصر، به قاهره پایتخت مصر آمده تا درباره موضوعی مهم با او صحبت کند. این مرد که نامه ای بسیار مهم از طرف خانم هلن سمحون با خود آورده بود که نامه ای سری به شمار می رود. این نامه را به مدیر امنیت مصر تقدیم کرده و محمد سعید ماحی آن را می خواند. بخشی از متن نامه به این قرار است: سرور من در ۱۷ نوامبر ۱۹۷۸ آقای دیوید شارل سمحون وفات یافته است. این نامه برخلاف کوتاه بودن متن، اما بسیار حیاتی و دارای مفاهیم سری بود. عزیز جبالی که از اعضای جلسه امنیت عمومی و از رفقای دیوید شارل به شمار می رفت دستور داد بر جنازه او نماز بخوانند و مقدماتی فراهم کنند تا به طور مخفیانه به برمه بروند و نماز میت را برای وی بخوانند.

در ادامه نامه آمده بود که خانم هلن سمحون همسر دیوید بسیار اندوهگین است، وقتی دیوید شارل در حال مرگ بود حرف هایی به وی زد که او را بسیار آشفته کرد و به اجبار این نامه مخفی و مهم را ارسال کرد. همچنین برای جان فرزندانش بسیار نگران بود. فردای روزی که نامه را ارسال کرد دو جوان به دیدن خانم هلن آمدند و نصف یک سکه را به وی نشان دادند. وقتی خانم سمحون ماجرای سکه را از آنها پرسید، پاسخ دادند: نصف این سکه در دست ماست و نصف دیگرش در دست آقای شارل دیوید است. همان هنگام خانم سمحون نصف سکه جوانان را گرفت و درکنار سکه همسرش قرار داد، سکه کامل شد و این جمله نمایان شد: هلن به این دو مرد هم وطن من اعتماد کن.

کتاب ۲۰ سال جاسوسی در اسرائیل جلد ۲

جلد اول کتاب شامل ۱۵۴ صفحه به صورت کتاب pdf است.

صبح روز سوم، عزیز جبالی به هلن سمحون گفت:
حالا داستان ما به مرحله خطرناکی وارد می شود، رافت وقتی با کشتی اسپریایی ایتالیایی مسافرت خود را شروع کرد از او خواسته شد که کاری انجام ندهد، جز اینکه پوششی جهت حفظ سلامت خود ایجاد کند. همچنین از او خواسته شد که فقط اخبار و اسرار را بشنود یا جمع کند اما خود و موضوع ماموریت خویش را در معرض خطر قرار ندهد و در نهایت سلامتی خو و زندگی اش را نادیده نگیرد. جمال عبدالناصر کانال سوئز را ملی کرد و اسرائیل با اینکه در کانال چیزی نداشت اما نگران و برافروخته شد و پشت پرده، بازیهای خطرناکی را شروع کرد که به موقع کشف شد. اسرائیلیها دلهایشان پر از کینه بود از اینکه مبادا مصر روزی قوی شود. جوان لحظه عزیمت تلاش کرد که جلوی اشک خود را بگیرد اما نتوانست، او قبل از این بارها مصر را ترک کرده بود اما گریه نکرده بود.

کتاب ۲۰ سال جاسوسی در اسرائیل جلد ۳

جلد اول کتاب شامل ۱۲۶ صفحه به صورت کتاب pdf است.

خانم هلن سمحون در حالیکه به شرح زندگی جوان گوش می داد، گفت:
دلت می سوزد، البته نه برای جوان بلکه برای خودم!
هلن گفت که شوهرش در اسرائیل مرد معروفی بود و در میان دوستان و آشنایانش در محیط کار و زندگی، از احترام خاصی برخوردار بود. آنها حقیقتا او را صادقانه دوست داشتند که این دوستی به شخصیت جذاب او بازمی گشت. او در اسرائیل به چشم دیده بود که مردم طماع و سودجو چگونه برگرد شیرینی “رافت” مگس وار جمع شده بودند.
هلن گفت: گفتگوی بین شوهرم و یکی از دوستان اسرائیلی اش که اهل تجارت بود را به یاد می آورم. دوستش می گفت: یکی از شخصیت های نظامی اسرائیل (که شهرت جهانی دارد) از رافت گله داشت که چرا آقای سمحون دعوتهای او را نمی پذیرد، همچنین چرا مرا به شب نشینی های باشکوهش دعوت نمی کند. و هلن سمحون همیشه از این رفتار شوهرش تعجب می کرد و درست به همین دلیل با او ازدواج کرد، زیرا احساس می کرد که شوهرش از جنس این آدمهای هرزه نیست. در هر حال او یک آلمانی بود و به یاد می آورد که یهودیها چگونه پس از جنگ جهانی دوم بر ویرانه های کشورش ارابه ی پیروزی راندند و غرور ملی آنها را خرد کردند.

کتاب ۲۰ سال جاسوسی در اسرائیل نوشته صالح مرسی صالح و با ترجمه عبد الصاحب سعید‌ی در سال ۱۳۷۶ توسط انتشارات کیهان چاپ و منتشر گردید. این کتاب رمان پرفروش ترین کتاب مصر بوده که بر اساس زندگی واقعی یک جاسوس نوشته شده و در سه جلد منتشر شده است. این سه جلد را می توانید از سایت کتابها به رایگان دانلود کنید.

✅ نام کتاب : ۲۰ سال جاسوسی در اسرائیل جلد 1،2،3
✅ ژانر کتاب : سیاسی – خاطرات
✅ نویسنده : صالح مرسی
✅ مترجم : عبد الصاحب سعید‌ی
✅ تعداد صفحات:  524 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

کتاب جاسوسی در اسرائیل
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

بت مولانا
حاجی آقا
ملت عشق
کتاب برادران کارامازوف جلد دوم
کتاب برادران کارامازوف
جنایات و مکافات
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه