دانلود کتاب کهن دیارا خاطرات فرح پهلوی

کتاب کهن دیارا
معرفی کوتاه کتاب

_____________

کتاب کهن دیارا نوشته فرح پهلوی ، گویای خاطرات و زندگینامه ملکه ایران در دوره پهلوی می باشد. فرح با نام اصلی فرح دیبا، معمار، نقاش، نویسنده،مترجم و همسر محمدرضا شاه پهلوی است. او شهبانوی ایران از ۲۹ آذر ۱۳۳۸ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ بود. وی تا پیش از انقلاب ایران با عنوان سلطنتی «عُلیاحضرت شهبانو» خطاب می‌شد.

کهن دیارا، از لحظات اندوهبار فرح در هنگام ترک وطن، در انقلاب ۵۷ یاد می کند. از سختی ها و فراز و نشیب های دوران مجردی. تحصیلات و فعالیتهای مختلف فرح در محافل گوناگون در دورانی که هنوز با محمدرضا شاه ازدواج نکرده بود، تا پیگیری اخبار سیاسی در دوران مصدق.

کتاب خاطرات فرح پهلوی

کهن دیارا خاطرات فرح دیبا بسیار زیبا و هیجان انگیز از دوران تحصیلات دانشگاهی در پاریس و آشنایی فرح با محمدرضا شاه ، بسیار خواندنی ست.

هر بار که صبح ۲۶ دی ماه ۱۳۵۷ را به یاد می آورم، اندوهی عمیق و بی پایان قلبم را می فشارد. آن روز تهران در سکوتی دلهره آور فرو رفته بود. گویی پایتخت ما که از چند ماه پیش در خون و آتش به سر می برد، ناگهان نفس در سینه حبس کرده بود. ما در آن روز، به سفی می رفتیم، مملکت را ترک می گفتیم با این گمان که دور شدن موقت پادشاه به آرام کردن شورش کمک خواهد کرد.

ما به سفر می رفتیم، تصمیم به این سفر از ده روز پیش  گرفته شده بود. ما به طور رسمی برای چند هفته استراحت به خارج از کشور پرواز می کردیم. پادشاه مایل بود خبر سفر به این گونه اعلام گردد. آیا به این مطلب اعتقاد داشت؟ ناامیدی و اضطرابی که گاه به گاه در نگاهش مشاهده می کردم، نشانی از این مطلب نداشت.اما من بدون آنکه واقعا اعتقادی داشته باشم، این امید را در دلم می پروراندم. در نظر من غیرقابل تصور بود که این مرد که ۳۷ سال از زندگی خود را به ملتش ارزانی داشته، اعتماد مردم را بار دیگر به دست نیاورد زیرا در دوران پادشاهی او ایران با شتاب فراوان توسعه یافته بود.

در انتهای کتاب کهن دیارا آلبومی از تصاویر فرح پهلوی ، فعالیتها و خانواده اش خواهید دید.

دانلود کتاب خاطرات فرح دیبا

✅ نام کتاب : کهن دیارا خاطرات فرح پهلوی
✅ ژانر کتاب : داستان مصور کودکانه
✅ تعداد صفحات : 435 صفحه
💰 قیمت کتاب : دانلود رایگان
✅ نویسنده : فرح پهلوی
✅ نقاشی کتاب : فرشید مثقالی

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

2 نظر در “دانلود کتاب کهن دیارا خاطرات فرح پهلوی

  1. ایران دوست گفت:

    چه زن بزرگیه این فرح دیبا، کاش یه ایران این ملکه رو داشت 😒

  2. علی گفت:

    شما از طرف بقیه مایه نذار

دیدگاهتان را بنویسید

کتاب کهن دیارا
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

عصرهای کریسکان
سفرنامه اولیا چلبی
کتاب جاسوسی در اسرائیل
اتاق مزاح
تقریرات مصدق در زندان
کتاب شاه نعمت الله ولی
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه