قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / کودک و نوجوان / علمی / دانلود کتاب انسان، میکروسکوپها و موجودات زنده – زیست شناسی برای نوجوانان
کتاب زیست شناسی برای نوجوانان

دانلود کتاب انسان، میکروسکوپها و موجودات زنده – زیست شناسی برای نوجوانان

در میان رشته های مختلف علوم، به جرئت می توان گفت که “زیست شناسی” مهم ترین و مفیدترین علم بوده است. پزشکان، گیاه شناسان، گیاه پروران و حتی شیمی دانان با استفاده از کشفیات دانشمندان زیست شناس به آگاهی های مهم دیگر در زمینه ی دانش خوبش دست می یافتند.

در تالیف این کتاب که در واقع یک دوره مختصر از تاریخ زیست شناسی است از آثار ارزشمند و علمی کاترین، شیپن، هوراس شیپ والدون و گاردنر استفاده کردیم. امید است این کتاب سرآغازی برای آشنا شدن شما نوجوانان عزیز با تاریخ علوم مختلف باشد تاریخ علوم زندگی دانشمندان تاکنون در سرزمین ما آنچنان که باید مورد توجه نبوده است و ما امیدواریم که چنین باشد.

بخشی از کتاب انسان، میکروسکوپها و موجودات زنده

اکثر کتابهای ارسطو از میان رفته است اما همین قدر از نوشته های او که مانده نشان می دهد وی احتمالا بزرگترین زیست شناس تاریخ بوده است. اما چه برسر او آمد؟ پایان ماجرا چگونه بود؟ اسکندر بر اثر بیماری تب در شهر بابل درگذشت. یونانیها برعلیه حکومت مقدونیها انقلاب کردند. آنان نسبت به هرکسی که به نحوی با اسکندر ارتباط داشت، سوءظن داشتند. از این جهت گفتند باید ارسطو به علت عدم توجه به خدایان محاکمه شود. حتما میدانید که در آن زمان یونانیان خدایان متعددی را می پرستیدند.

ارسطو قطعا می‌دانست که نتیجه چنین محاکمه‌ای چه خواهد بود. شاید به‌یاد سرنوشت سقراط (‌از فلاسفه بزرگ یونان‌) افتاد که او نیز به خاطر عدم توجه به خدایان محاکمه شده بود. ارسطو از لیسیوم خارج و با کشتی عازم جزیره اُبوئی شد، اما در‌آنجا بیش از یکسال زنده نماند. پس از مرگ ارسطو، دوباره در آتن صلح برقرار شد، لیسیوم باز افتتاح گردید و تئوفراستوس از شاگردان ارسطو به ریاست آن منصوب شد.

تئوفراستوس عمر دراز یافت و به هنگام مرگ وصیت نمود که از پول او مجسمه‌ی نیم تنه‌ای از مرمر برای استادش بسازند. به همین سبب است که بعد از گذشت بیش از دوهزارسال چهره نخستین زیست شناس برای ما آشناست.

نام کتاب : انسان، میکروسکوپها و موجودات زنده
نویسنده : محمود حکیمی
تعداد صفحه : 218
حجم فایل : 4000 کیلوبایت

درباره ی رویا نظارات

۲ دیدگاه

  1. بهزاد حسن وند

    سلام، وقت بخیر، متاسفانه لینک دانلود کار نمی کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *