قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / علم و دانش / پزشکی و سلامت / دانلود کتاب راز درمان – جلد اول

دانلود کتاب راز درمان – جلد اول

توضیحات : «راز درمان» تالیف شادروان دکتر عبدالله احمدیه، به زبان فارسى در سه جلد منتشر شده است. کتاب راز درمان را مى‏توان نمونه‏اى از کتاب‏هایى دانست که با ذکر حکایت بیماران به شیوه درمان آنها اشاره مى‏نمایند. به غیر از چند سخنرانى که پیرامون درمان بعضى از بیمارى‏ها و به شکل کلى است، بقیه کتاب نسخه‏هایى از نویسنده پیرامون شیوه درمان بیمارى‏ها است.
بجز جلد سوم کتاب که درمان بیمارى‏ها در سه فصل دسته‏ بندى شده، باقى جلدات مشتمل بر دسته‏ بندى خاصى نیست. در ابتداى جلد دوم این اثر چندین مقدمه درباره دکتراحمدیه و روش او و نیز زندگى و خدمات وى آمده است. شیوه نگارش کتاب بدین‏گونه است که در ابتدا بیمارى را بیان مى‏کند آنگاه حکایتى از کسى که به این بیمارى مبتلا بوده را ذکر و در انتها داروى مناسب را تجویز مى‏کند.

این اثر از چند جهت قابل توجه است:
۱٫ هر آنچه در این کتاب آمده حاصل تجربیات مؤلف است و از این‏رو با بسیارى از کتاب‏هاى دیگر فرق اساسى دارد چرا که بسیارى از نگاشته‏ هاى طبى صرفاً ذکر شیوه‏ هاى مداواى بیمارى‏ها است و در این میان بسیارى از این نسخه‏ ها را کسى نیازموده است بلکه از کتابى به کتاب دیگر و از نگاشته‏اى به نگاشته دیگر راه پیدا کرده است.
۲٫ مؤلف در درمان بیمارى‏ها معمولاً نسخه‏ هایى را ذکر مى‏کند که تهیه و ترکیب آنها از همه افراد جامعه با هر وضعیت مالى ساخته است.
۳٫ شیوه مؤلف در بیان درمان بیمارى‏ها ذکر حکایاتى در این زمینه است از این رو این اثر – علاوه بر سودمندى مباحث آن به سبب آزمودگى – شیرین و خواندنى است و خواننده از مطالعه آن خسته و ملول نمى‏شود.

نام کتاب : راز درمان - جلد اول
نویسنده : عبدالله احمدیه
تعداد صفحه : 289
حجم فایل : 6871 کیلوبایت

درباره ی رویا نظارات

2 دیدگاه

 1. از عنایت و توجه شما بسیار سپاسگزارم از کتابهای خوب ارسالی شما استفاده می کنم خدا اجرتان دهد

 2. با سلام و عرض ادب
  امروزه در زمینه ی پزشکی و دارو شناسی کتاب های سودمند زیادی وجود دارد که همه ارزشمند هستند .
  ویژگی همه ی این کتابها تخصصی بودن آنها است که این موضوع با تمام اهمیت آن، زمینه ی استفاده ی بسیاری از عامه ی مردم را کاهش می دهد.
  کتاب راز درمان علاوه بر جنبه های علمی آن دارای ابعاد روانشناسانه و انسان شناسانه است که این مسئله جنبه های کاربردی عمومی آن را افزایش میدهد .
  با تشکر از سایت فرهنگی [کتاب ها‏]‏ از جهت ارائه ی این کتاب ، امید است جلد ۲ و ۳ را نیز ارائه دهد .
  بی نهایت سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *