دانلود کتاب پسرک فلافل فروش pdf خاطرات شهید مدافع حرم

پسرک فلافل فروش
معرفی کوتاه کتاب

_____________

موضوع کتاب پسرک فلافل فروش

کتاب پسرک فلافل فروش زندگی نامه شهید هادی ذوالفقاری است. شهیدی که بسیار با اخلاق و ساده زیست بود و فلافل می فروخت. او پس از آشنایی با برخی جوانان مسجدی متوجه انتقال جوانانی شد که داوطلبانه به جنگ با داعش می رفتند.

برداشت از کتاب پسرک فلافل فروش

این کتاب زندگینامه شهید هادی ذوالفقاری و خاطرات شهید مدافع حرم را به تصویر می کشد. این جوان به شهید ابراهیم هادی علاقه بسیاری داشت. ابراهیم هادی جوانی با اخلاق بود که زندگی و شهادت او برای همه ما الگو شد. کتاب پسرک فلافل فروش را بخوانید تا بیشتر با شخصیت و روحیات یک شهید جوان آشنا شوید.

کتاب شهید هادی ذوالفقاری کتابها حاوی مجموعه خاطراتی از خانواده و جمعی از دوستان و آشنایان این شهید در ایران و عراق، از دوران کودکی تا زمان شهادت است با دانلود رایگان کتاب متوجه خواهید شد که عنوان کتاب برگرفته از همین خاطرات می باشد.

نسل سوم انقلاب ما اگر چه ابراهیم هادی ندارد، جوانانی دارد که کپی برابر اصل شهدای جنگ ایران و عراق هستند، کپی برابر اصل شهید هادی. اما حکایت این مجموعه به جوانی اختصاص دارد که علاقه ی عجیبی به شهید ابراهیم هادی داشت. همیشه سعی میکرد مانند ابراهیم باشد، تصویری از او را جلوی موتورش و در اتاقش زده بود. با اینکه بعد از جنگ به دنیا آمده بود و چیزی از آن دوران را ندیده بود، ولی شهدا را خوب می شناخت.

کتاب پسرک فلافل فروش

سبک زندگی هادی ذوالفقاری

کتاب سلام بر ابراهیم را بارها خوانده بود و نوع لباس پوشیدن و برخورد و گفتار و رفتار او همه ی دوستان را به یاد شهید ابراهیم می انداخت. او ابراهیم هادی از نسل سوم انقلاب بود.

زندگی نامه شهید محمد هادی ذوالفقاری

پسرک نوجوانی به نام محمد هادی در طول عمرش راه های بسیاری را می رود تا به مقصدش برسد و گمشده اش را پیدا کند. در دوران نوجوانی درس را رها می کند و می خواهد با کار کردن گمشده ی خودش را پیدا کند. در جمع های مختلف از جمله (بسیج، هیئت، اردوی جهادی..) وارد می شود و با تلاش خود در همه ی آن ها می-درخشد. تا اینکه پایش به حوزه باز شد. کمتر از یک سال در حوزه بود بعد راهی نجف شد و روح نا آرام هادی، گمشده اش را در کنار مولایش پیدا کرد.

قسمتی از کتاب پسرک فلافل فروش

کار فرهنگی مسجد بسیار گسترده بود. همیشه برای جلسات هیئت یا برنامه های اردویی فلافل می خریدند. چون هم سالم بود هم ارزان. یک فلافل فروشی به نام جوادین در خیابان پشت مسجد بود که از آنجا خرید می کرد. شاگرد این فلافل فروشی پسری با ادب بود. با یک نگاه می شد فهمید که زمینه معنوی خوبی دارد. بارها به سراغ این فلافل فروشی رفتیم وبا این جوان حرف زدیم. و سعی کردیم اورا به مسجد جذب کنیم. رفاقت ما با او در حد سلام بود. تا شبی که مراسم یادواره ی شهدا در مسجد برگزار شد. این اولین یادواره ی شهدا بعد از پایان دوران دفاع مقدس بود. در پایان مراسم دیدم همان پسر انتهای مسجد نشسته است. سیدعلی تا او را دید بلند شد و با گرمی از او استقبال کرد. بعد اورا در جمع بچه های بسیج وارد کرد و گفت:

ایشان دوست صمیمی بنده است که حاصل زحماتش را بارها نوش جان کرده اید. خلاصه کلی گفتیم و خندیدیم. بعد سیدعلی گفت: چی شد این طرفا اومدی؟! او هم با صداقتی که داشت گفت: داشتم از جلوی مسجد رد می شدم که دیدم مراسم دارید. گفتم بیام ببینم چه خبره که شما رو دیدم. سیدعلی خندید و گفت: پس شهدا تورو دعوت کردن. بعد با هم شروع کریدم به جمع آوری مسایل مراسم. یک کلاه آهنی مربوط به دوران جنگ بود که این دوست جدید ما با تعجب به آن نگاه می کرد. سیدعلی گفت: اگر دوست داری، بگذار روی سرت.

او هم کلاه رو گذاشت روی سرش و گفت: به من میاد؟ سید علی هم به شوخی گفت دیگه تموم شد، شهدا برای همیشه سرت کلاه گذاشتند! همه خندیدیم اما واقعیت همانی بود که سید گفت. این پسر را گویی شهدا در همان مراسم انتخاب کردند. پسرک فلافل فروش همان هادی ذوالفقاری بود که سید علی مصطفوی او را جذب مسجد کرد و بعدها اسوه و الگوی بچه های مسجدی شد.

فهرست کتاب پسر فلافل فروش

 • گمنامی – روزگار جوانی – آن روزها – پسرک فلافل فروش – جوادین – گمشده – شوخ طبعی – تریاک – امر به معروف – اهل کار – بازار – فتنه
 • فدایی رهبر – به عشق شهدا – دستگیری از مردم – ویژگی ها – شاگرد امام صادق – تحول اساسی – احتیاط – یا حسین – مشقات
 • ساکن نجف – اهانت به رهبر – اسلام اصیل – شروع بحران – وابستگی به نجف – عرفان – دست سوخته – دوست – پاکت – طلبه لوله کش
 • برکت – فتنه داعش – حماسه جاودان – آخرین حضور – معراج السعاده – تفکر فرهنگی – مرد میدان نبرد – در خط مقدم – ابراهیم تهرانی
 • قدم های آخر – فاصله تا شهادت – آخرین شب – پرواز – توفیق شهادت – وصیتنامه شهید ابراهیم هادی – تشییع و تدفین

پی دی اف کتاب شهدای مدافع حرم

خلاصه کتاب پسرک فلافل فروش

سنین حساس نوجوانی، دوره ای که گاهی قهر می کنی و گاهی دعوا می کنی، گاهی هیجان و شوق سرکشی می کنی و گاهی از درس و مدرسه بیزاری، دوره نوجوانی هرکسی با دیگری تفاوت هایی دارد اما بخشی از این موارد برای همه یکسان است. توصیه ما خواندن کتاب پسرک فلافل فروش است که خاطرات و زندگی نامه هادی را از نوجوانی تا شهادت بیان می کند. این کتاب مجموعه ای از خاطرات پدر، مادر، خواهر و دوستان و آشنایان هادی در ایران و عراق می باشد. در دوره ای این شهید فلافل می فروخت و علت نامگذاری این کتاب به این دلیل می باشد.

بخشی از کتاب پسرک فلافل فروش

با دانلود کتاب و مطالعه آن آشنایی با افراد سطح متوسط جامعه که در کودکی و نوجوانی خود مانند بسیاری از مردم با مشکلات گوناگون دست و پنجه نرم می کند، و در سنین جوانی در رویارویی با وسوسه ها خود را به دستان خدا می سپارد، می توانیم همزادپنداری کنیم و برخورد این شخص شریف را سرلوحه کردار خود قرار دهیم. پس از مطالعه دیدگاه شخصی خود را درباره شهید هادی ذوالفقاری بیان کنید و بنویسید از کدام رفتار و شخصیت او بیشتر خوشتان آمد.

سوالات کتاب پسرک فلافل فروش

کتاب پسرک فلافل فروش از کیست

پسرک فلافل فروش جزو کتابهای انتشارات شهید ابراهیم هادی است. و طبق خاطرات هادی ذوالفقاری نوشته شده است.

کتاب پسرک فلافل فروش چند صفحه است؟

کتاب پسرک فلافل فروش ۱۶۰ صفحه است و پی دی اف کتاب پسرک فلافل فروش را می توانید از کتابها دریافت کنید.

پسرک فلافل فروش کیست؟

محمد هادی ذوالفقاری شهید مدافع حرم که برای مدتی در دوران جوانی فلافل فروش بود. به همین دلیل نام این کتاب پسرک فلافل فروش انتخاب شد.

شهید ابراهیم هادی که بود؟

شهید ابراهیم هادی در جنگ تحمیلی ایران و عراق مفقودالاثر شد. این جوان افتخار و الگویی برای بسیاری از ایرانیان و از جمله محمد هادی ذوالفقاری بود.

✅ نام کتاب : پسرک فلافل فروش
✅ ژانر کتاب : حماسی
✅ تعداد صفحات :  160 صفحه
💰 قیمت کتاب : دانلود رایگان
✅ نویسنده : گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

3 نظر در “دانلود کتاب پسرک فلافل فروش pdf خاطرات شهید مدافع حرم

 1. محمد گفت:

  امثال این آقا برای کشور جانشان را فدا می‌کنند اما یک مشت مفت خور و زالو صفت با سواستفاده از قدرت خودشان مردم ایران را بی جهت اذیت می‌کنند

 2. ناشناس گفت:

  سلام به لحاظ شرعی خوندن این کتاب (به صورت رایگان) ایراد ندارد؟

 3. یه شصت و هفتی گفت:

  سلام
  ان شاءلله قراره بیام حرم مولا
  امیدوارم بتونم مزارت رو زیارت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

پسرک فلافل فروش
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

عصرهای کریسکان
سفرنامه اولیا چلبی
کتاب جاسوسی در اسرائیل
اتاق مزاح
کتاب کهن دیارا
تقریرات مصدق در زندان
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه