دانلود کتاب سگ ولگرد

کتاب صوتی سگ ولگرد
معرفی کوتاه کتاب

_____________

“داستان کوتاه سگ ولگرد” از آثار ارزشمند صادق هدایت است که در ۱۳۲۱ به همراه هفت داستان دیگر در مجموعه داستانی به همین نام منتشر شد.

داستان آن دربارهٔ سگ اصیل اسکاتلندی به نام پات است که پس از گم کردن صاحب خود، سرگردان شده و از سوی انسان‌ها مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد. پات سگی معمولی نیست، او در آرزوی بازگشت به دوران کودکی است و در ته چشم‌هایش، روحی انسانی دیده می‌شود.

بیشترین مجموعه داستانهای سگ ولگرد پیش از ۱۳۲۰ نوشته شده بود. اما به دلیل ممنوع القلم بودن صادق هدایت، امکان چاپ آن وجود نداشت.

پس از اشغال ایران در جنگ جهانی دوم در شهریور ۱۳۲۰، با از میان رفتن بساط سانسوردولتی، این مجموعه داستان نیز امکان چاپ می‌یابد.

داستان کتاب سگ ولگرد

این اثر داستانی کنایی و نمادین است که از زاویهٔ دید دانای کل روایت می‌شود. نقادان این داستان را داستانی اگزیستانسیالیستی به‌شمار آورده و آن را در کنار برخی دیگر از کتابهای صادق هدایت مانند داستان کوتاه زنده‌ به‌ گور و «تاریک‌خانه»، از آن دسته روان‌داستان‌های وی دانسته‌اند که با تکنیک‌های واقع‌گرایی نوشته شده‌اند. این داستان همچنین تاکنون از جنبه‌های روان‌شناسانه، اسطوره‌شناسانه، تطبیقی، اخلاقی، اجتماعی، و فلسفی نیز نقد شده‌است.

صادق چوبک نویسنده کتاب خیمه شب بازی و احمد شاملو از جمله نویسندگان و شاعرانی هستند که با تأثیر از «سگ ولگرد» به آفرینش آثاری پرداخته‌اند. «سگ ولگرد» تاکنون به زبان‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ترکی استانبولی، ارمنی، بلغاری، و قزاقی ترجمه و منتشر شده‌است.

✅ نام کتاب : سگ ولگرد
✅ ژانر کتاب : داستان کوتاه – داستان صوتی
✅ نویسنده : صادق هدایت
✅ مدت زمان: 

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کتاب صوتی سگ ولگرد
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

سوره مریم
ترجمه صوتی سوره بقره
ترجمه صوتی سوره لقمان
کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا
شکارچیان در برف
سبد خرید

ورود

حساب کاربری ندارید؟