دانلود بهترین تلاوت سوره مریم با ترجمه صوتی

سوره مریم
معرفی کوتاه کتاب

_____________

تلاوت ترتیل سوره مریم با صدای پرهیزگار همراه با ترجمه گویای فارسی فولادوند

سوره مریم بصورت عربی با صدای استاد پرهیزگار خوانده می شود و پس از هر آیه ترجمه فارسی صوتی فولادوند را می شنویم.

سوره مریم صوتی

بسیاری از ما که امکان مطالعه کتاب را نداریم، می توانیم از نسخه صوتی آنها بهره مند شویم. کتاب صوتی سوره مریم به همراه ترجمه فارسی و گویای آن می تواند در هنگام انجام کار نیز شما را به فضیلت خواندن قرآن برساند.

سوره مریم درباره چیست

در این سوره، در ابتدا به داستان زکریا و خبر باردار شدن زن نازای او در دوران پیری می دهد. پروردگار یحیی را به او مژده می دهد. یحیی که از همان بدو تولد پیامبری را از پروردگار گرفته است. سپس به سرگذشت حضرت ابراهیم و پدرش که بت پرستی می کرد می پردازد. ماجرای اسماعیل، یعقوب، اسحاق و سپس ماجرای موسی و هارون و ادریس را اشاره می کند. خداوند حکایت ادریس را به عنوان فردی صادق و انبیای الهی می ستاید. خداوند از ذریه ابراهیم و اسرائیل چنین بیان می کند که اینان از نسل انسانهایی که همراه نوح بر کشتی سوار شدند. آنان برگزیدگان هستند که هنگام خواندن آیات قرآن سجده کنان به گریه می افتادند. اما جانشینان آنها نماز را تباه کرده و از هوس ها پیروی کردند. همچنین از گمراهی برخی از مسیحیان مبنی بر اعتقاد آنها بر داشتن پسری برای خدا می گوید. پسری که او را عیسی بن مریم می دانستند. همانا اینان گمراه و مشرک هستند.

فضیلت خواندن سوره مریم

از پیامبر اکرم (ص) نقل است که هرکس این سوره را بخواند به تعداد تصدیق کنندگان و تکذیب کنندگان حضرت زکریا و یحیی و مریم و عیسی و موسی و هارون و ابراهیم و اسحاق و یعقوب و اسماعیل، ده حسبنه به او عطا می شود. و به تعداد کسانی که برای خداوند فرزندی می پنداشتند و نمی پنداشتند نیز ده حسنه و ثواب داده می شود.پ

خواندن هفت بار سوره مریم

برای گرفتن هر حاجتی و باز شدن گره کارها اگر ۷ بار این سوره را بخوانید، به لطف پروردگار گره از کارتان باز می شود.

سوره مریم برای زیبایی جنین

یکی از بهترین سوره های قرآنی که زنان باردار می توانند برای جنین خود بخوانند، سوره مریم است. یکی دیگر از سوره های مناسب دوران بارداری ، سوره لقمان است. علاوه بر فضیلت این سوره، خواصی برای جنین دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

علاوه بر خوراکی ها و مواردی که در دوران بارداری برای زیبایی بچه تاثیر گذار هستند، خواندن آیات و سوره های قرآن نیز از هر جهت بر فرزند تاثیر مثبت می گذارد. خواندن ۴۰ روز سوره مریم بر روی سیب قرمز و خوردن آن برای جنین دختر بسیار پیشنهاد شده است.

چله سوره مریم برای ازدواج

در این چله می توانید ۴۰ روز پشت سرهم به قرائت این سوره بپردازید. همچنین در بحر الغرائب آمده که هرکس سوره مریم را با زعفران و گلاب بنویسد و بعد بشوید و آب آن را بر سر دختر بریزند، بخت او باز می شود.

چله سوره مریم برای باردار شدن

زنی که قصد بارداری دارد، علاوه بر چله سوره مریم ، می توانند به نیت بچه دار شدن از آیه ۱ تا آیه ۶ را به همراه دعای بچه دار شدن روی کاغذ بنویسد و بر کمر خود ببندد تا انشاالله خداوند فرزندی نیکو به وی عطا کند.

آیات ۱ تا ۶ سوره مریم

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم

کهیعص (۱) ذِکْرُ رَحْمَتِ رَبِّکَ عَبْدَهُ زَکَرِیَّا (۲) إِذْ نَادَى رَبَّهُ نِدَاءً خَفِیًّا (۳) قَالَ رَبِّ إِنِّی وَهَنَ الْعَظْمُ مِنِّی وَاشْتَعَلَ الرَّأْسُ شَیْبًا وَلَمْ أَکُنْ بِدُعَائِکَ رَبِّ شَقِیًّا (۴) وَإِنِّی خِفْتُ الْمَوَالِیَ مِنْ وَرَائِی وَکَانَتِ امْرَأَتِی عَاقِرًا فَهَبْ لِی مِنْ لَدُنْکَ وَلِیًّا (۵) یَرِثُنِی وَیَرِثُ مِنْ آلِ یَعْقُوبَ وَاجْعَلْهُ رَبِّ رَضِیًّا (۶)

دعای بچه دار شدن:

” هُوَ الَّذی یُصَوِّرُکُمْ فِی الاَرْحامِ کَیْفَ یَشاءُ لااِلهَ اِلاّ هُوَ الْعَزیزِ الْحَکیمِ اِنَّما اَمْرُهُ اِذا اَرادَ شَیْئاً اَنْ یَقُولَ لَهُ کُنْ فَیَکُونَ بِرَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ اللّهُمَّ. یا ذَا الْعَرْشِ الْکَریمِ وَ الْمُلْکِ الْقَدیمِ یا اللهُ یا رَحْمنُ یا رَحیمُ یا سَتّارُ یا غَفّارُ یا اَحَدُ یا صَمَدُ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ اَجْمَعینَ رَبِّ لا تَذَرْنِی فَرْداً وَ اَنْتَ خَیْرَ الْوارِثینَ.”

سوره مریم چه خواصی دارد

  • افزایش خیر و برکت
  • جلوگیری از ترس در مقابل فرد قدرتمند
  • دوری از خوابهای خوف انگیز و داشتن خوابی راحت
  • دفع دشمن
  • باز شدن بخت و ازدواج مناسب
  • رفع سردرد و میگرن

آیا سوره مریم سجده واجب دارد؟

آیه سجده مستحب سوره مریم ، آیه ۵۸ ام است. که سجده در هنگام تلاوت واجب نیست.

أُولَئِکَ الَّذِینَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَیْهِمْ مِنَ النَّبِیِّینَ مِنْ ذُرِّیَّهِ آدَمَ وَمِمَّنْ حَمَلْنَا مَعَ نُوحٍ وَمِنْ ذُرِّیَّهِ إِبْرَاهِیمَ وَإِسْرَائِیلَ وَمِمَّنْ هَدَیْنَا وَاجْتَبَیْنَا إِذَا تُتْلَى عَلَیْهِمْ آیَاتُ الرَّحْمَنِ خَرُّوا سُجَّدًا وَبُکِیًّا ﴿۵۸﴾

آنان کسانى از پیامبران بودند که خداوند بر ایشان نعمت ارزانى داشت از فرزندان آدم بودند و از کسانى که همراه نوح [بر کشتى] سوار کردیم و از فرزندان ابراهیم و اسرائیل و از کسانى که [آنان را] هدایت نمودیم و برگزیدیم [و] هر گاه آیات [خداى] رحمان بر ایشان خوانده مى ‏شد سجده‏ کنان و گریان به خاک مى‏ افتادند (۵۸)

✅ نام کتاب : کتاب صوتی سوره مریم به همراه ترجمه فارسی
✅ ژانر کتاب : معنوی و مذهبی
✅ مدت زمان :  37 دقیقه
✅ با صدای : استاد پرهیزگار
✅ مترجم :
فولادوند

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

سوره مریم
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

ترجمه صوتی سوره بقره
ترجمه صوتی سوره لقمان
کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا
شکارچیان در برف
کشور گشایی کوروش
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه