دانلود کتاب تاریخ کامل جنگ جهانی دوم

کتاب جنگ جهانی دوم
معرفی کوتاه کتاب

_____________

تمام اتفاقات و رویدادهای مهم جنگ جهانی دوم در این دانشنامه بررسی می شوند.

جنگ جهانی دوم از پرتلفات ترین و بزرگترین جنگهای تاریخ جهان است. این کتاب سعی کرده با دیدی کاملا بی طرفانه به حقایق این واقعه تاریخی بپردازد. این در حالیست که درباره این جنگ کتابهای بسیاری نوشته شده است، اما به جرات میتوان گفت که اکثر این کتاب ها کاملا جانبدارانه و به قلم پیروز جنگ یعنی متفقین و یا طرفداران پرشور ناسیونال سوسیالیسم نوشته شده است.

علل اصلی آغاز جنگ جهانی دوم عبارت بود از:

  • اشتباهات عهدنام ورسای که ظاهرا به جنگ جهانی اول پایان داد.
  • پیامدهای بحران اقتصادی در سال ۱۹۲۹
  • رقابت سیاسی فاشیسم و دموکراسی های غربی ومارکسیسم
  • این جنگ بین دو بلوک متحدین(آلمان وایتالیا و ژاپن) و متفقین (انگلیس و فرانسه و آمریکا و شوروی) در گرفت و به لحاظ گستردگی جغرافیایی و قدرت تخریب منابع انسانی و طبیعی، بی همتا بوده است.

کتاب جنگ جهانی دوم برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب تاریخ جنگ جهانی دوم برای افرادی که اطلاعات کاملی از جنگ جهانی دوم را ندارند و همچنین وقت و حوصله خواندن کتاب های تاریخی قطور درباره جنگ جهانی دوم رو ندارن بسیار مناسب است.

تمام سعی ما این بوده که موضوعات رو به صورت کوتاه و کامل بنویسیم تا خواندن برای شما عذاب‌آور نباشه. این کتاب کاملا حرفه‌ای و استاندارد صفحه‌آریی شده و در مقایسه با نمونه های مشابه خود کاملا برتری دارد.

درباره جنگ جهانی دوم

آلمان در ۱ سپتامبر ۱۹۳۹ به لهستان حمله کرد، این تاریخ متداول آغاز جنگ جهانی دوم در غرب است. منابع دیگر حمله ژاپن به چین را در ۷ ژوئیه ۱۹۳۷ آغاز جنگ میدانند. این جنگ علاوه بر اروپا در بخشهای گسترده‌ای از قاره آسیا و آفریقا تأثیرات مخرب عمده‌ای برجای گذاشت.

همچنین برخی کشورهای اسلامی از جمله ایران را نیز درگیر خود کرد. رقابت سیاسی فاشیسم و دموکراسیهای غربی و مارکسیسم که عامل اصلی آغازگر جنگ بود، چنان مؤثر بود که نبردمیان کشورهای درگیر به شکل بیسابقه‌ای عموم مردم را به قلمرو جنگ کشاند.  به طوری که در پایان جنگ تعداد کشته شدگان نظامی و غیرنظامی تقریبا با هم برابر ی میکرد.

بخشی از کتاب تاریخ جنگ جهانی دوم

ژنرال اروین رومل که در فوریه ۱۹۴۱ با ادوات زرهی ناکافی به شمال آفریقا فرستاده شده بود در ابتدای پیاده شدن در آفریقا به پیروزی‌های حیرت‌انگیز ی در مقابل بریتانیایی‌ها دست‌یافته‌بود. در اواخر سال ۱۹۴۱ و اوایل سال ۱۹۴۲ که سوخت کافی به نیروهای وی رسیده بود رومل با یک حمله برق‌آسا در ظرف یک هفته سی صد مایل پیشروی کرد و از مرز مصر گذشت ولی در ایستگاهی کوچک به نام “العلمین” متوقف شد.

ایدئولوژی حزب نازی که شخص آدولف هیتلر در کتاب نبرد من تشریح می کند، بیانگر اندیشه های فوق العاده شوونیستی بود که برتری قوم ژرمن ها را تبلیغ می کرد.

هیتلر در این کتاب مدعی می شود که آلمان ها فاقد فضای حیاتی هستند و نازی ها هم از احساسات مخالف عهدنامه ورسای و نارضایتی ناشی از تشدید استثمار و فقدان حقوق سیاسی سود می جستند و ادعا می کردند که فقط جنگ می تواند خواسته ها و آرمان های آنان – یعنی ملت آلمان – را محقق سازد.

✅ نام کتاب : تاریخ جنگ جهانی دوم
✅ ژانر کتاب : تاریخی – خاطرات
✅ نویسنده : آدولف هیتلر
✅ تعداد صفحات:  71 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

کتاب جنگ جهانی دوم
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

تاریخ طبری
دو قرن سکوت
کتاب تاریخ ایران زمین
تاریخ شاهنشاهی رضا شاه پهلوی
کتاب تاریخ آمریکا
تقریرات مصدق در زندان
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه