دانلود کتاب ۵۲ پرسش فلسفی منطقی برای کودکان

سوالات فلسفی کودکان
معرفی کوتاه کتاب

_____________

در این کتاب به ۵۲ سوال فلسفی کودکان دوره دبستان پاسخ داده شده است. با پاسخ و راهنمایی به فرزندان خود می توانید به رشد و تربیت کودک خود در جهت صحیح اقدام کنید.

همه ی کسانی که با کودکان سروکار دارند مانند پدر و مادرها و یا در کودکستانها و آموزشگاه های دبستانی به دفعات با پرسشهای بسیار دشواری از سوی کودکان روبرو میشوند. بچه ها بیشترشان کوچولو فیلسوف بوده و پرسش های آنقدر دشواری میپرسند که پاسخ دادن به آنها چندان آسان نیست. اگر هم پاسخشان داده شود، خود همین پاسخ موجب سر برآوردن پرسش های دیگری نزد آنان خواهد شد.

آیا نیاز است بزرگترها پاسخ همه ی پرسش های کودک را بدهند؟ پاسخ این پرسش “بله” و “نه” است. بله پاسخ آنهایی را که بلدیم، باید بدهیم. نه نباید به آن پرسش هایی که پاسخشان را بلد نیستیم پاسخ دهیم و باید صاف و پوست کنده بگوییم” :نمیدانم:.

چرا ۵۲ پرسش؟ شمار هفته های سال ۵۲ تاست، برای هر هفته یک پرسش که هم راه بند انجام تکالیف آموزشگاه نشود و هم کودک زمان بایسته برای اندیشیدن به آنها را داشته باشد. در پایان هر پرسش، در میان دو کمانک نوشته شده است: (بنویس/ بپرس/ نقاشی کن). شاید کودک به یکی از این سه روش یا به هرسه تای آنها بتواند دیدگاه خودش را درباره ی پرسشها آشکار نماید.

بخشی از کتاب سوالات فلسفی کودکان

  • آیا جانوران دیگر (حیوانات اهلی، مورچه، پرنده، ماهی و …) احساس دارند؟ درد را احساس می کنند، یا دلشان تنگ می شود؟ تاکنون هیچ جانوری را در حال درد کشیدن دیده ای؟ (بنویس / بپرس)
  • هرازگاهی برخی کارهایی که آدم ها می کنند، می گوییم “نادرست” است. از کجا می فهمیم که یک کار “نادرست” است یا “درست”؟ اگر آدم های دوروبرت اشتباه کردند، اشتباهشان را به آن ها می گویی؟ آیا تو هم دوست داری آن ها اشتباهاتت را به تو یادآوری کنند؟ چرا؟ (بنویس/بپرس)
✅ نام کتاب : 52 سوال فلسفی کودکان
✅ ژانر کتاب : آموزشی – تربیتی – کودک و نوجوان
✅ نویسنده : کریم مصطفی
✅ تعداد صفحات:  57 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

سوالات فلسفی کودکان
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

آیین دوستیابی
کتاب بیشعوری
کتاب ضمیر پنهان اثر یونگ
کتاب خاطرات، رویاها و اندیشه‌ ها
کتاب رویاها
کتاب معجزه شکرگزاری
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه