دانلود کتاب سلفی‌ گری وهابی

معرفی کوتاه کتاب

_____________

5/5

کتاب سلفی گری وهابی نوشته حسن بن علی سقاف

نویسنده در مقدمه کتاب سلفی گری وهابی می گوید:

فرقی بین سلفیه و وهابیه نمی باشد و هر دو گروه دور روی یک سکّه هستند و از اندیشه ها و ایده های مشترک و جامعی دارند. وهابی ها در دخل جزیره العرب به وهابیِ حنبلی معروفند و در خارج آن به سلفیه یا سلفیه معاصر (پیروان ابن تیمیه حنبلی که اهل تجسیم می باشند) اطلاق می شود. در حالی که همه سلفی های معاصر در شبه جزیره عربستانی(جزیره العرب) از به کار بردن عنوان وهابیت برای خود دوری می کنند!در واقع وهابی های سلفی، پیرامون مذهب حنبلی هستند که به عقیده تشبیه، تجسیم، و نصب اتفاق نظر دارند. در حقیقت وهابیت از درون سلفیت زاه شده است و همین محمدبن عبدالوهاب کسی است که افکار ابن تیمیه حنبلی و قدمای مجسّمه را تبلیغ کرد! همان حنابله سلفی که مدعی سلفِ صالح بودند!

همچنین، سقاف در ادامه به تاریخچه فرقه وهابیت و ریشه های سلفیت می پردازد و ضمن تأکید بر اینکه فرق بین سلفیه و وهابیه نمی باشد، تأکید می کند: وهابیت در جزیره العرب از پیروان احمد بن حنبل، ابن تیمیه، ابن قیّم و هیئه کبار العلماء به رهبری بن باز، ألبانی، آل الشیخ، عُثیمین و… می باشند که قائل به تشبیه، تجسیم و نَصب و حرمت توسّل، زیارت قبور و… هستند!.

این کتاب را نگاشتیم تا اندیشه وهابی سلفی و مهم ترین ارکان، اندیشه ها و باورها و اصولی را که این اندیشه هم اکنون در خاور و باختر زمین می پراکند، بشناسانیم و از خاستگاه ریشه ها و زیرسازهای آن سخن به میان آوریم و بزرگترین دعوتگران و مبلغان دیروز و امروز این اندیشه را معرفی کنیم.

وهابیان یا سلفیان همان پیروان مذهب حنبلی هستند که قایل به تجسم خدایند و پرچم دشمنی با اهل بیت را برمی افرازند و اگرچه برخی از آنها در پاره ای مسائل با مذهب حنبلی مخالف هستند، ولی همگی در تشبیه و تجسیم و دشمنی با اهل بیت و بی احترامی با ساحت پاک آنان هم سخن هستند و برای محقق کردن این دو هدف اندیشه هایی را بنیان می نهند. اندیشه هایی همچون سخن پیرامون فرقه ی ناجیه و این که هم ایشان فرقه ناجیه هستند نه دیگران و سخن پیرامون بدعت و شرک و قبور و توسل و دیگر مسائل مشهوری که به خواست خدا در کتاب سلفی گری وهابی به بررسی و تحلیل آنها خواهیم پرداخت.

✅ نام کتاب : کتاب سلفی گری و وهابیت
✅ ژانر کتاب : مذهبی – عرفانی
✅ نویسنده : حسن بن علی سقاف
✅ تعداد صفحات:  223 صفحه

راهنمای دانلود فایل

برای دانلود این کتاب باید در سایت لاگین شده باشید.
اگر در سایت حساب کاربری ندارید، لطفا ابتدا ثبت نام کنید.

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کتاب سلفی گری و وهابیت
پیشنهاد ما به شما :

_____________ _

سبد خرید

ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.