قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / دین و مذهب / اسلام / دانلود کتاب فرار شیطان از فاروق
فرار شیطان از فاروق

دانلود کتاب فرار شیطان از فاروق

کتاب فرار شیطان از فاروق ، عنوان کتابیست که در آن زندگی سیدنا عمر فاروق را بیان می کند.

عمر بن خطاب یکی از صحابه پیامبر (ص) است که بعد از وفات پیامبر (ص) تلاش فراوانی کرد تا ابوبکر خلیفه شود و خودش نیز بعد از او به خلافت رسید.

لقب عمر بن خطاب در میان مسلمانان اهل سنت «فاروق» می باشد. فاروق به معنی کسی است که امور را از یکدیگر فرق می گذارد و تمییز می دهد. برخی از علمای اهل سنت اعتقاد دارند که این لقب را اهل کتاب (یهودیان) و برخی دیگر معتقدند که این لقب را پیامبر اسلام بر عمر بن خطاب نهاده است. این در حالی است که برخی دیگر از علمای اهل سنت و علمای شیعه بر این باورند که لقب فاروق را حضرت محمد (ص) به حضرت علی (ع) انتساب داده است.

کتاب فرار شیطان از فاروق ،مشتمل بر دو بخش کلی می باشد.

بخش اول زندگانی فاروق اعظم مورد بررسی قرار گرفته که خلاصه ای از ترجمه کتاب “فصل الخطاب فی سیره امیرالمومنین عمر بن الخطاب” اثر دانشمند جهان اسلام دکتر محمدعلی محمد الصلایی می باشد.

بخش دوم کتاب پاسخ به شبهاتی داده شده که در مورد حضرت عمر فاروق از جانب روافض مطرح شده، وبه طور مفصل به همه شبهات جواب داده شده است.
فرار شیاطین از فاروق حماسه آفرین عنوان کتابیست که تلمیحی دارد به حدیثی از رسول الله ص که فرمودند: قسم به ذاتی که جانم در دست اوست شیطان از هیچ راهی عبور نمی کند که عمر در آن راه باشد مگر آن که مسیرش را تغییر بدهد.

وامروزه که شیاطین رافضی یهودی ومجوسی سعی دارند که این شخصیت بزرگوار را حقیر جلوه بدهند سعی شده که در این کتاب پاسخ مفصلی به استدلالات آن ها داده بشود.

این کتاب شامل دو بخش است بخش اول زندگانی فاروق اعظم است که تقریبا در این فصل ۴۳ فصل گنجانیده شده است که از شناسنامه عمر رض گرفته شناسنامه قبل وبعد از اسلامش را در مکه ومدینه وسپس در زمان سیدنا ابوبکر صدیق رض وتا زمان خلافت خودش را بطور مفصل بحث می کند.
بخش دوم نیز اعتراضتی است که روافض در بین خود مطرح می کنند که تقریباً ۳۰ اعتراض است وبعد بطور مفصل به اعتراضات روافض جواب داده شده است.
مطالب کتاب کاملاً از منابع مهم ومعتبر گرفته شده که هیچ یک از مطالب آن بدون منبع نیست.

با سپاس از الیاس اسلامیار بابت ارسال این کتاب ارزشمند به کتابها

نام کتاب : فرار شیطان از فاروق
نویسنده : عتیق الله بن مولانا فیض احمد
تعداد صفحه : 221
حجم فایل : 2620 کیلوبایت

درباره ی رویا نظارات

۱۳ دیدگاه

 1. این دعوای بین مسلمانها هیچوقت تمامی ندارد و ظاهرا نمیتوانند بنشینند مثل دو تا آدم فهمیده و با شخصیت با هم مباحثه کنند . ولی خوب بلدند همدیگر را محکوم به کفر و الحاد و دشمنی کنند. واقعا شیطان از این بهتر نمیتوانست بین مسلمانان اختلاف بیندازد طوری که دودش هنوز که هنوز است در چشم کل مسلمانان جهان می رود. شما را بخدا اگر واقعا مسلمان هستید دست از دعواهای بی سرانجام بردارید . بگذارید دو تا مسیحی و یهودی و بودایی و… به شما نگاه کنند بگویند به به چه دین مهربان و پر از صلحی. ما هم برویم مسلمان شویم. شیعیان و سنی ها هر دو برای خود دلایل محکمی دارند بگذارید مباحثات تخصصی بین همان علمای دین و با دانش صورت بگیرد و ما با دانش کم وارد این مقولات نشویم بلکه خون مسلمانان در امان بماند. والله که خدا و پیامبر به این اختلافات راضی نیستند.

 2. اکثرا این کتب دنبال ذکر مناقب صحبه پیغمبر ص نیستن بلکه اگر درست توجه کنید منظور تاختن به شیعه و ایجاد تفرقه هست و البته ناگفته نمونه بیشترین زیان رو جامعه افغانستان خواهد دید خیلی ناراحت کننده هست یک زمان مردم جهان خواب زندگی در شهرهای خراسان مثل بلخ و هرات رو میدیدن حالا خود خراسانی ها اونجا امنیت ندارن
  اینها بیشتر از زمانی شکل گرفت که پای عربستان تو افغانستان باز شد و با این شرایط اگر افغان ها باهوش نباشن و در حل اختلافات کوشش نکنن این سرزمین خواب صلح رو نخواهد دید
  مجوس!!!!!؟؟؟؟
  نبش قبر از این جالبتر ندیدم

 3. اللهم العن الجبت و الطاغوت بعدد ما احاط به علمک

 4. انشاالله با عمر محشور شوی

 5. سلام ببخشید جسارتا چرا حضرت عمر هرجا میموند از حضرت علی علیه السلام کمک میگرفت

 6. ابوالقاسم توحیدی

  بسیار کتاب عالی وپر مهتوای است.
  واقعاً سیدنا عمر فاروق رض چنین شخصیتی بود که حتی دشمنان اسلام امروز از شنیدن نام مبارکش لرزه به اندامشان می افتد.

  • نفرین بر روح پست و فرومایه عمر ..
   به شیعیان میگید رافضی؟
   عمر بن شیطان کسی بود که حق رو از محلش خارج کرد..
   چیزی که هیچ سهمی نداشت ( جانشینی پیامبر ) رو غصب کرد ..

   • گلم الان خودت ثابت کردی رافضی هستی.رافضی یعنی رد کننده.بخاطر اینکه خلفای سه گانه رد کردن به شیعه رافضی میگن. سرچ کن میفهمی رافضی فحش نیست

    • حالا تکلیف کسانی که امر پیامبر ص را رد کردند چیست؟
     و تهمت زدند که پیامبر ص امت را بدون سرپرست رها کرد؟
     یه سوال، مگر پیامبر ص حکیم نبود؟ پس چرا این دموکراسی که ازش دم میزنید را در اواخر حیات خودشان اجرا نکردند؟
     بهتر نبود تا زنده هستند یک انتخابات برگزار کنند و خلیفه را تعیین کنند؟
     ولی متاسفانه نمایش دموکراسی راه انداختند تا قرن هادیکتاتوری را بر امت اسلام تحمیل کنند

     تو رو خدا یکم فکر کنید
     تاریخ پر است از تحریف
     بیایید وجدانا با تحلیل بدون پیش داوری تحقیق کنید

   • خاک بر سر روافضت کنند که اینقدر جاهلی.
    حیوان هر چه بود و هرچه کرد نه تو خبر داری و نه ما
    ولی به خودت اجازه نده به یکی از یاران با وفای پیامبر فهاشی کنی . احمق جاهل

    • برادران و خواهران گرامی!هر چه باشد هم آقا امیرالمومنین علی (ع) و هم جناب عمر (رض)محترمن.به همدیگه فحش ندید لطفا.ما نباید به بزرگان همدیگه فحش بدیم!
     این کارا درست نیست..
     همه محترمن.
     ما مسلمونا اشتباهمون همین جاست..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *