دانلود کتاب فرار شیطان از فاروق

فرار شیطان از فاروق
معرفی کوتاه کتاب

_____________

کتاب فرار شیطان از فاروق ، عنوان کتابیست که در آن زندگی سیدنا عمر فاروق را بیان می کند.

عمر بن خطاب یکی از صحابه پیامبر (ص) است که بعد از وفات پیامبر (ص) تلاش فراوانی کرد تا ابوبکر خلیفه شود و خودش نیز بعد از او به خلافت رسید.

لقب عمر بن خطاب در میان مسلمانان اهل سنت «فاروق» می باشد. فاروق به معنی کسی است که امور را از یکدیگر فرق می گذارد و تمییز می دهد. برخی از علمای اهل سنت اعتقاد دارند که این لقب را اهل کتاب (یهودیان) و برخی دیگر معتقدند که این لقب را پیامبر اسلام بر عمر بن خطاب نهاده است. این در حالی است که برخی دیگر از علمای اهل سنت و علمای شیعه بر این باورند که لقب فاروق را حضرت محمد (ص) به حضرت علی (ع) انتساب داده است.

کتاب فرار شیطان از فاروق ،مشتمل بر دو بخش کلی می باشد.

بخش اول زندگانی فاروق اعظم مورد بررسی قرار گرفته که خلاصه ای از ترجمه کتاب “فصل الخطاب فی سیره امیرالمومنین عمر بن الخطاب” اثر دانشمند جهان اسلام دکتر محمدعلی محمد الصلایی می باشد.

بخش دوم کتاب پاسخ به شبهاتی داده شده که در مورد حضرت عمر فاروق از جانب روافض مطرح شده، وبه طور مفصل به همه شبهات جواب داده شده است.
فرار شیاطین از فاروق حماسه آفرین عنوان کتابیست که تلمیحی دارد به حدیثی از رسول الله ص که فرمودند: قسم به ذاتی که جانم در دست اوست شیطان از هیچ راهی عبور نمی کند که عمر در آن راه باشد مگر آن که مسیرش را تغییر بدهد.

وامروزه که شیاطین رافضی یهودی ومجوسی سعی دارند که این شخصیت بزرگوار را حقیر جلوه بدهند سعی شده که در این کتاب پاسخ مفصلی به استدلالات آن ها داده بشود.

این کتاب شامل دو بخش است بخش اول زندگانی فاروق اعظم است که تقریبا در این فصل ۴۳ فصل گنجانیده شده است که از شناسنامه عمر رض گرفته شناسنامه قبل وبعد از اسلامش را در مکه ومدینه وسپس در زمان سیدنا ابوبکر صدیق رض وتا زمان خلافت خودش را بطور مفصل بحث می کند.

بخش دوم نیز اعتراضتی است که روافض در بین خود مطرح می کنند که تقریباً ۳۰ اعتراض است وبعد بطور مفصل به اعتراضات روافض جواب داده شده است.

مطالب کتاب کاملاً از منابع مهم ومعتبر گرفته شده که هیچ یک از مطالب آن بدون منبع نیست.

✅ نام کتاب : فرار شیطان از فاروق
✅ ژانر کتاب : تاریخی – مذهبی
✅ نویسنده : عتیق الله بن مولانا فیض احمد
✅ ارسالی : الیاس اسلامیار
✅ تعداد صفحات:  221 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

یک نظر در “دانلود کتاب فرار شیطان از فاروق

  1. نرگس بانو گفت:

    اینکه یک نفر اهل سنت اینگونه عمر را ستایش میکند و شیعیان را متهم و آنان را رافضی خطاب میکند، عمق کینه و نفرتی است که از شیعیان به دل دارد و اگر واقعا عمر را همردیف امیرالمومنین علی علیه السلام میدانست، همانگونه هم از علی علیه السلام سخن میگفت و مدحت میکرد. بعید میدانم چنین فردی با قصد خیر چنین کتاب بی سندی را نوشته باشد و اینگونه در کپی آزاد اعلام کرده باشد.
    إِنَّما وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذينَ آمَنُوا الَّذينَ يُقيمُونَ الصَّلاةَ وَ يُؤْتُونَ الزَّكاةَ وَ هُمْ راكِعُونَ‏﴾
    این است و جز این نیست که ولیّ شما خدا و رسول خدا و مؤمنین هستند، مؤمنانی که نماز را اقامه می‌‌کنند و زکات را در حالی که در رکوع هستند می‌پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

فرار شیطان از فاروق
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

کتاب اهل سنت واقعی
کتاب بهائی گری
کتاب فاطمه فاطمه است
وهابیت عامل تفرقه مسلمانان
کتاب زرتشت و زرتشتیان
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه