کتاب اهل سنت واقعی

کتاب اهل سنت واقعی
معرفی کوتاه کتاب

_____________

درباره کتاب اهل سنت واقعی

“اهل سنت واقعی” یک کتاب تألیف محمد تیجانی سماوی است که به بررسی تفاوت‌ها و اختلافات بین شیعه و سنی می‌پردازد. نویسنده در این کتاب ادعا می‌کند که شیعیان واقعی هستند که به سنت پیامبر صلی الله علیه و آله عمل می‌کنند، نه اهل سنت عمری. وی معتقد است که مذهب اهل سنت عمری در تضاد و دشمنی با اهل بیت علیهم السلام ساخته شده است​​.

کتاب “اهل سنت واقعی” همچنین تحت عنوان “الشیعه هم اهل السنه” نیز شناخته می‌شود و توسط عباسعلی براتی به فارسی ترجمه شده است​​. نویسنده در این اثر با استناد به آیات قرآن و روایات منتقل شده در منابع روایی اهل سنت و منابع تاریخی مورد قبول آنان، سعی دارد اثبات کند که رفتار و عملکرد شیعیان مطابق با سنت پیامبر می‌باشد و نه رفتار اهل سنت​​.

کتاب با موضوع بررسی مقایسه‌ای دیدگاه‌های کلامی شیعه و اهل سنت در مباحث اختلافی نیز به تفصیل پرداخته است​​.

پیشنهاد می شود : دانلود کتاب وهابیت عامل تفرقه مسلمانان

بخشی از کتاب اهل سنت واقعی

عبدالله بن عمر

او یکی از صحابه نام آور است که نقش مهمی در حوادث دوران خلفای سه گانه روزگار بنی امیه داشت. همین که پدرش عمر بن خطاب است، کافی است تا نزد اهل سنت و جماعت، گرامی و محبوب باشد. او را از بزرگترین فقها و از حافظان احادیث نبوی می دانند، تا آنجا که امام مالک در بیشتر احکام خود به او اعتماد کرده و کتاب خود موطا را از روایات او پر ساخته است.

هرگاه کتابهای اهل سنت و جماعت را ورق بزنیم، می بینیم که همه جا نام او و بزرگداشت اوست. ولی هنگامی که با چشم بصیرت و از روی تحقیق این کتابها را بخوانیم، روشن می شود که او از عدالت و راستگویی و از سنت نبوی و از فقه و علوم دینی، به دور بوده است.

نخستین چیزی که نظر ما را جلب می کند، دشمنی سخت او با سرور خاندان پیامبر “علی بن ابی طالب” است. و او را تاحدی پایین می آورد که بی اعتبار و با مردم عادی و بی سواد، برابر می سازد!

در گذشته، یادآور شدیم که او روایات دروغی پخش می کرد که می رساند: آنها در زمان پیامبر و در حضور او برتری صحابه را مطرح می کردند و می گفتند که برترین انسانها ابوبکر، سپس عمر و سپس عثمان است. و پس از او دیگر مردم یکسان هستند و پیامبر می شنید و چیزی نمی گفت.

پیشنهاد می شود: دانلود کتاب فرار شیطان از فاروق

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

کتاب اهل سنت واقعی
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

کتاب بهائی گری
کتاب فاطمه فاطمه است
وهابیت عامل تفرقه مسلمانان
فرار شیطان از فاروق
کتاب زرتشت و زرتشتیان
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه