دانلود کتاب تشویق کودک به خواندن نماز

کتاب آموزش نماز برای کودکان
معرفی کوتاه کتاب

_____________

 کتاب آموزش نماز برای کودکان و تشویق کودکان به خواندن نماز

اقامه فریضه نماز برای دختران از سن ۹ سالگی و برای پسران از سن ۱۵ سالگی در دین اسلام واجب خواهد شد. خانواده های مسلمان وظیفه دارند فرزندان خود را از سنین پایینتر با دین خود آشنا سازند و جهت ادای واجبات آماده کنند.

یکی از دغدغه های مهم در امر پرورش و تربیت کودک توسط والدین ، مبحث نماز و ترغیب کودک برای انجام داوطلبانه فرایض دینی می باشد. گاهی والدین در مسائل دینی با دو رویکرد افراط و تفریط با کودک خود برخورد می کنند.

  • گروه اول که به افراط گرایش دارند با ایجاد نوعی دیکتاتوری و قانون اجبارگونه نسبت به فرزندان، همواره کودکان را وادار به انجام اعمال عبادی کرده و باعث سرخوردگی کودک از مسائل دینی می شوند که این رفتار اغلب باعث می شود نمازخواندن کودک مشروط به حضور والدین شود.
  • گروه دوم والدین که به تفریط گرایش دارند نسبت به انجام فرایض دینی کودک بی تفاوت هستند و روش سهل انگارانه دارند. این طیف از والدین معتقدند که خود کودک باید به این نتیجه برسد که نماز خوب است، اما باید گفت که تا ارزش کار برای کودک تشریح نشود و کودک تشویق را از جانب دیگران دریافت نکند، نمی توان انتظار داشت که این کار را خودخواسته و اختیاری انجام دهد.

در کتاب آموزش نماز برای کودکان ، برای جلوگیری از افراط و تفریط و گزینش روش متعادل برای تشویق کودکان به انجام اعمال عبادی ، راهکارهایی با اتکا به تحولات روانشناختی کودک و نیز روایات و احادیث وارد شده پیشنهاداتی ارائه می شود.

✅ نام کتاب : تشویق کودک به خواندن نماز
✅ ژانر کتاب : آموزشی
✅ نویسنده : علی نقی قاسمیان نژاد
✅ تعداد صفحات :  2 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

کتاب آموزش نماز برای کودکان
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

کتاب اهل سنت واقعی
کتاب بهائی گری
کتاب فاطمه فاطمه است
وهابیت عامل تفرقه مسلمانان
فرار شیطان از فاروق
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه