دانلود کتاب تغذیه، ورزش و تناسب اندام

معرفی کوتاه کتاب

_____________

کتاب تغذیه، ورزش و تناسب اندام اثر دایان هیلز یکی از کاملترین منابع ورزش و تندرستی می باشد.

این کتاب اصول صحیح فعالیت های ورزشی با بالا رفتن سن و افزایش وزن را معرفی می کند.

همچنین به معرفی فواید خوراکی ها و رژیم غذایی مناسب می پردازد و الگوی خواب را بررسی می کند.

حتما میدانید که هیچ روش معجزه آسایی برای کاهش وزن وجود ندارد. اما در این کتاب پیشنهادات زیادی برای رژیم لاغری ارائه داده ایم.

بخشی از کتاب تغذیه، ورزش و تناسب اندام

قوانینی برای حجم سازی عضلات

اگر تمرینات خود را با نظم و صرف وقت و انرژِی همراه سازید، حجیم سازی عضلات کاری بسیار ساده خواهد بود. اما اگر بخواهید از استروئید استفاده کنید باید مصرف آن را به همراه تمام تاثیرات جانبی قبول کنید.

قبل از حجیم سازی، باید برای از بین بردن چربی های شکم ساعت ها در باشگاه به تمرین بپردازید.

۱۰ قانون کریست کورمیرز برای حجم سازی عضلات

  1. در هر ست از وزنه های دلخواه استفاده کنید، شاید کار با دستگاه برای شما چندان خوشایند نباشد. برای اضافه کردن حجم باید از دمبل استفاده کنید. دمبل سبب می شود تا تمام ماهیچه های فرعی و اصلی شما به کار گرفته شوند.
  2.  اغلب مربیان به شما حرکات ساده که بر روی یک قسمت از بدن متمرکز می شوند، پیشنهاد می دهند. اما به گفته کریست کورمیز، جهت رشد ماهیچه ها، بهتر است از حرکات ترکیبی استفاده کنید.
  3.  قسمت هایی از بدن که به ماهیچه سازی بیشتری نیاز دارند را پیدا کرده و هرزمان به باشگاه می روید سعی کنید ابتدا بر روی آن قسمت ها کار کنید.
  4.  پس از مدتی تمرین و تجربه خواهید فهمید کدام تمرین باعث ایجاد بیشترین میزان حجم در بدن شما می شود. سعی کنید بیشتر حرکات را با دمبل انجام دهید.
  5. با تمرینات طاقت فرسا و وزنه های سنگین، خطر بروز جراحت و آسیب دیدگی، خصوصا پارگی زرد پی، جابجا شدن دیسک کمر و … افزایش می یابد. حتما پیش از شروع تمرینات بدن خود را به خوبی گرم کنید و مراقب سلامتی خود باشید که مجبور به ترک ورزش نشوید.
  6. سعی کنید در یک روز بر روی بیش از ۲ قسمت بدن خود کار نکنید زیرا این کار باعث تلف شدن انرژی بیش از حد بدن و مانع حجیم شدن عضلات بدن می شود.
  7. حرکات را نشمارید ، هیچ شماره مطلوبی از حرکات وجود ندارد. اما انجام ۴ ست از ۴تا۵ حرکت مختلف در روز پیشنهاد بیبشتر بدن سازها است.
  8. کریس کورمیرز، تمرینات سنگین را به همراه تکرار فراوان پیشنهاد می کند.
  9. گاه گاهی با اضافه کردن یکی دوست دیگر، بیشترین میزان توانایی خود را محک بزنید اما همیشه وزنه ها را به ترتیب اضافه کنید و مراقب سلامتی خود باشید.
  10. برای حجیم سازی، در دوران انجام چنین ورزش هایی پروتئین گوشت مصرف کنید.

*ترکیبی از رژیم غذایی با پروتئین بالا و انجام حرکات ورزشی مناسب به شما کمک می کند ماهیچه هایتان را آنطور که هیچ گاه فکرش را هم نمی کردید پرورش دهید.

✅ نام کتاب : تغذیه، ورزش و تناسب اندام
✅ ژانر کتاب : تندرستی – ورزشی
✅ نویسنده : دایان هیلز
✅ تعداد صفحات:  611 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

سوال های آیین نامه 1402 با جواب
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

درس های نبوغ از اینشتین
قوانین کیهانی
آموزش دفاع شخصی
آخرین رساله انیشتین
راهنمای سفر به تایلند
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه