کتاب درس های نبوغ از اینشتین

درس های نبوغ از اینشتین
معرفی کوتاه کتاب

_____________

کتاب اول درس های نبوغ از اینشتین شامل 100 آموزه از اینشتین در زمینه های مختلف زندگی است که با توضیح و تفاسیر کوتاهی از مترجم همراه است. به دلیل ضعف های تربیتی و آموزشی و سایر عوامل محدود کننده، اکثر انسان ها در کشف وشکوفایی علایق و استعدادهای خود، موفق نمی شوند. دنبال کردن علایق و استعدادهای ذاتی مان نه تنها منبع اصیل شادمانی و رضایت درونی است، بلکه شکوفایی استعدادهای ذاتی، کسب موفقیت و استقلال مالی را برایمان سریعتر و راحتتر می سازد. فرض کنید اگر بیل گیتس به جای علوم کامپیوتر، که عاشق آن بود، وارد کار بورس می شد، بازهم می توانست ثروتمندترین مرد جهان شد؟ یا اگر وارن بافت که شیفته بورس بود، علوم کامپیوتر را دنبال می کرد بازهم یکی از مولتی میلیاردهای جهان می شد؟ همه کسانی که موفقیت های بزرگ کسب کرده اند عاشق کارشان بودند. انجام کاری که به آن علاقه داریم، غیر از لذت و موفقیت، باعث رشد شخثی و معنوی ما می شود. با حرکت در جهت نبوغ ذاتی و رسالت شخصی، از شادمانی، رضایت درونی، معناداری، رفاه و استقلال مالی، رشد شخصی، خودشکوفایی و تعالی معنوی بیشتری برخوردار گشته و در عین حال خدمتی ارزشمند نیز به جهان عرضه می کنیم.

درباره کتاب درس های نبوغ از اینشتین

جمع آوری جملات قصار راهی آسان برای نوشتن یک کتاب و در واقع کتاب سازی است که امروزه بسیار رایج است. هدف از این کتاب آن است که هرکدام از جملات به طور مستقل عمیقا مورد تامل قرار گیرد. برای این منظور سعی شده در برخی موارد توضیح کوتاهی درباره جملات داده و سوالاتی در رابطه با آن موضوع مطرح شود. مطالب این کتاب طیف وسیعی از موضوعات از جمله رشد فکری، استعداد، نبوغ، تلاش، آموزش، تفکر، کنجکاوی، تخیل، مکاشفه، اخلاق، انسانیت، علم، تکنولوژی، ملی گرایی، سیاست، سرنوشت بشری و جنگ و .. را دربر می گیرد. وسعت تنوع موضوعات خود به خوبی نشان می دهد که اینشتین علاوه بر مسائل علمی در زمینه سایر مسائل زندگی بشری نیز به طور جدی به تامل پرداخته است. نتیجه این تاملات عموما شامل کشف و شهودی است که حقیقتی ژرف را در باب موضوع آشکار می سازد. بنابراین درک عمیق و به کار بستن سخنان آموزنده بزرگان می تواند ارزشی حیاتی و تحول آفرین در زندگی فردی و در نهایت در گستره وسیع زندگی بشری داشته باشد.

بخشی از کتاب درس های نبوغ از انیشتین

درس نبوغ 33 : فرصت ها و مشکلات

فرصت ها در دل مشکلات نهفته اند.

همه چیز به نگرش ما برمیگردد. برخی شکست را مصیبتی بزرگ می دانند و برخی دیگر فرصتی بزرگ.

درس نبوغ 34 : تلاش و شکست

تا زمانی که دست از تلاش نکشیده اید، شکست نخورده اید.

با نگرش مثبت، حتی شکست می تواند به بزرگترین و ارزشمندترین راهنمای ما بدل شود. شکست واقعی دست کشیدن از تلاش است. اگر نگرش درستی داشته باشیم شکست می تواند خوب باشد و یک شکست خوب می تواند به اندازه میلیون ها بار سعی و تلاش در جهت رسیدن موفقیت ارزشمند باشد. فرد موفقی گفت: اگر می خواهید زودتر به موفقیت برسید، سرعت شکست های خود را دو برابر کنید.

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

درس های نبوغ از اینشتین
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

قوانین کیهانی
آموزش دفاع شخصی
آخرین رساله انیشتین
راهنمای سفر به تایلند
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه