دانلود کتاب گفتارهایی درباره تربیت فرزندان

گفتارهایی درباره تربیت فرزندان
معرفی کوتاه کتاب

_____________

آموزش‌های ماکارنکو: پداگوژی و تربیت در گفتارهایی درباره تربیت فرزندان

آنتوان ماکارنکو به دلیل نظریه‌ها و رویکردهای نوآورانه‌اش در زمینه تعلیم و تربیت شناخته شده است. او پس از انقلاب روسیه به تأسیس یتیم‌خانه‌های خودگردان کمک کرد و کتاب‌های متعددی در زمینه پداگوژی نوشت که از میان آن‌ها “داستان‌های پداگوژی” شهرت زیادی کسب کرد و به زبان‌های مختلف ترجمه شد​​. اطلاعات بیشتر در مورد کتاب مورد نظر ممکن است در کتابخانه‌ها یا دیتابیس‌های تخصصی تعلیم و تربیت یافت.

گفتارهایی درباره تربیت فرزندان

 آنتوان سمیونویچ ماکارنکو آموزگار نامدار آموزش و پرورش شوروی در سال ۱۸۸۸ متولد شد . عمر خویش را با تعلیم و تربیت و نگارش آثار گرانبهای تربیتی و بنیانگذاری سیستم جدید آموزش و پرورش و بطور کلی خدمت به جامعه بشر در تربیت کودکان و نوجوانان گذرانید و در سال ۱۹۳۹ دیده از جهان فرو بست. تجربیات و نتایج پرارزشی که در این راه بدست آورد در کتابهای “راه زندگی”، “کتابی برای پدران و مادران” ، “آموزش زندگی” او منعکس است. این کتابها نه تنها در وطن نویسنده، بلکه در سراسر جهان با استقبال عمومی روبرو گردید و به زبانهای مختلف ترجمه شد. او طی سی سال تلاش بی آرام موفق به پرورش جمعی معلم ورزیده و آزموده تعلیم و تربیت گردید که اینک شیوه ها و رهنمودهای او را در پرورش انسانهای نوین دنبال می کنند.

نسلی موفق: اصول دیرین تربیت خانوادگی

گفتارهایی درباره کتاب تربیت فرزندان در سال ۱۹۳۷ به رشته تحریر در آمد و در سال ۱۹۴۰ پس از مرگ نویسنده در مجله معلم به چاپ رسید.

هدف کتاب این است که به پدر و مادر کمک می کند تا درباره تربیت خانوادگی و مدیریت خانواده درست بیندیشند، ویژگیهای آن را مد نظر داشته باشند و بتوانند از مشاهدات خود نتایج درستی بدست بیاورند. از آنجا که تعلیم و تربیت آگاهانه درست تواند بود و آموزش و پرورش مانند هرکار جدی دیگر بدون دانستنیهای تربیتی امکانپذیر نیست، گفتارهای حاضر تلاشی است برای کمک به پدران و مادران که به دانستنیهای مقدماتی تربیتی دست یابند، تجربه و عمل خود را بررسی کنند، شیوه های درست تربیت فرزندان را بیابند، لغزشهای خویش را تصحیح کنند و انسانهایی خوب برای جامعه و پیشرفت و گسترش سعادت آن پرورش دهند.

پیشنهاد می شود: کتاب نقش پدر در تربیت فرزندان pdf

بخشی از کتاب گفتارهایی درباره تربیت فرزندان

بسیاری از پدران و مادران فکر می کنند که کار تربیتی تنها موقعی است که آنها با فرزندانشان به بحث و گفتگو می پردازند یا بازیها و مناسباتشان را با مردم رهبری می کنند. در تمام این زمینه ها واقعا می توان کارهای زیادی انجام داد که از لحاظ تربیت و تعلیم نافع باشد، اما هرگاه کودک در زمینه اداره خانه هم تربیت نشود، این نفع ناچیز خواهد بود. فرزند شما نه تنها باید فردی خوب و شرافتمند بار بیاید، بلکه باید یک مدیر خوب و شرافتمند پرورش یابد.
اقتصاد خانواده زمینه بسیار مناسبی برای پرورش خصوصیات مهم اخلاقی مدیر آینده است. در این گفتگوی کوتاه حتی نمی توان تمام این خصوصیات را برشمرد ما فقط به مهمترین آنها اشاره می کنیم:
با رهبری صحیح در زمینه اقتصاد خانواده، خصوصیات : جمع گرایی ، صداقت، دلسوزی، صرفه جویی، مسئولیت، استعداد سمت گیری و قدرت اقدام،  پرورش می یابد.
✅ نام کتاب : کتاب تربیت فرزندان
✅ ژانر کتاب : آموزشی
✅ تعداد صفحات :  108 صفحه
💰 قیمت کتاب : دانلود رایگان
✅ نویسنده : آنتوان سیمونویچ ماکارنکو
✅ مترجم : ابوتراب باقرزاده

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

گفتارهایی درباره تربیت فرزندان
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

آیین دوستیابی
کتاب بیشعوری
کتاب ضمیر پنهان اثر یونگ
کتاب خاطرات، رویاها و اندیشه‌ ها
کتاب رویاها
کتاب معجزه شکرگزاری
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه