دانلود کتاب معیار مناسب برای انتخاب همسر

کتاب معیارهای انتخاب همسر
معرفی کوتاه کتاب

_____________

کتاب معیارهای انتخاب همسر ، مهمترین معیارهای یک ازدواج موفق را شرح داده است.

کتاب معیارهای انتخاب همسر pdf : اگر شناسنامه تان را ورق بزنید چھار واقعه زندگی در آن آمده است: تولد، ازدواج، طلاق و فوت؛ که فقط در ازدواج و طلاق مختارید، بنابراین ازدواج را نباید سرسری گرفت بلکه باید با مطالعه و براساس معیارھای ازدواج حقیقی ھمسر را انتخاب کر د. قبل ازدواج حتماً با یک متخصص یا یک مشاور خِبره در امور خانواده و برخوردار از اطلاعات امروزی مشاوره کنید.  این که می گویند « علاقه بعداً پیدا می شود » ،« به ھم عادت می کنید »در ھمه جا  صحیح نیست.

زمانی علاقه « بعداً » پیدا می شود که پایه و اساس ازدواج بر معیارھای عقلانی استوار شده باشد.با عنوان ھای،« دعواھای پدر و مادرم مرا خسته کرده بود !»  « ھمه دوستانم ازدواج کرده اند » ،« در تنگنای مالی بودم »  و … تن به ازدواج تحمیلی و ناخواسته ندھید. اگر از دعواھای والدینتان خسته شده اید دنبال فکر و چاره اساسی باشید، برای فرار از محیط پر آشوب خانه ازدواج نکنید که ممکن است شما ھم به ھمین مصیبت دچار شوید! براساس نیازھای اقتصادی ازدواج نکنید اگر مھر و محبت که پایه و اساس یک زندگی مشترک است وجود نداشته باشد ھمه چیز براساس تصادف و شانس پیش می رود، شاید تصادفاً خوب پیش رود و شاید ھم برعکس؛

در ازدواج علاوه بر همسر ، شناخت بستگان و خویشاوندان وی نیز ضرورت دارد. دوستان و اقوام بخصوص بستگان نزدیک در همسرگزینی نباید نادیده گرفته شوند. آمار رسمی ازدواج و طلاق را مشاهده کنید و انتخاب را جدی بگیرید.

توصیه مشاوران به مراجعان در کتاب معیارهای انتخاب همسر

  •  در انتخاب همسر عجله و شتاب نکنید. این امر را با بررسی و تحقیق انجام دهید.
  • در همسرگزینی وسواس به خرج ندهید، سعی کنید با دیده اغماض عوامل مختلف را بررسی و تصمیم گیری کنید.
  • چنانچه پدر و مادر و خانواده های وابسته، سختگیری کنند برای متقاعد کردن آنها زا مشاور خانواده کمک بگیرید.
  • از ازدواج تحمیلی خودداری کنید.
  • پس از بررسی معیارهای طرف مقابل، وضعیت خود را با وی مقایسه کنید و در صورت هماهنگی تصمیم گیری نمایید.
  • در انتخاب همسر از پدر و مادر و خویشاوندان خود نظرخواهی کنید ولی مواظب باشید چون به علت عدم تخصص ممکن است نظر آنان تحت تاثیر معیارهای خاص مناسب نباشد، حتما با مشاوره مشورت کنید.
  • برای شناخت همسر از هر دو روش مستقیم و غیرمستقیم استفاده نمایید و حتما قبل از خواستگاری به طور مستقیم، از طریق مشاهده گفت و شنود، از او شناخت پیدا کنید.

مطالعه کنید: گاو بنفش همسر خود باشید

✅ نام کتاب : معیارهای انتخاب همسر
✅ ژانر کتاب : خانواده – روانشناسی
✅ تعداد صفحات:  272 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

کتاب معیارهای انتخاب همسر
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

آیین دوستیابی
کتاب بیشعوری
کتاب ضمیر پنهان اثر یونگ
کتاب خاطرات، رویاها و اندیشه‌ ها
کتاب رویاها
کتاب معجزه شکرگزاری
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه