دانلود کتاب اقتصاد سیاسی به زبان ساده

کتاب اقتصاد سیاسی
معرفی کوتاه کتاب

_____________

اقتصاد سیاسی به زبان ساده نوشته رضا قربانی

برای این که مفهوم اقتصاد سیاسی را به زبان ساده بیاموزیم، باید قبلا” در مورد اصطلاحات یا مقولاتی مانند انسان اجتماعی، تولید، نیروی کار، موضوع کار، وسایل کار، نیروهای مولده، وسایل تولید، مبادله، توزیع، مصرف، روابط تولید یا مناسبات تولید، رابطه میان نیروی‌های مولده و روابط تولید (ماسبات تولید)، باید اطلاعاتی به دست آوریم تا آن‌گاه بتوانیم، تعریف جامع و ساده‌ای را برای اقتصاد سیاسی بیان نماییم. چاپ اول این کتاب در سال ۱۳۵۸ می باشد. محمدرضا قربانی متولد ۱۳۳۷ و از دیگر آثار او می توان نقد و تفسیر آثار هدایت ، نقد و تفسیر اثار محمود دولت آبادی،مجموعه داستان مردی که اسب بود،جاده نحس، ماشین لعنتی ، فلسفه برای نوجوانان و … را نام برد.

چاپ اول کتاب در سال ۱۳۵۸ می باشد. محمدرضا قربانی متولد ۱۳۳۷ و از دیگر آثار او می توان نقد و تفسیر آثار صادق هدایت ، نقد و تفسیر اثار محمود دولت آبادی ،مجموعه داستان مردی که اسب بود،جاده نحس، ماشین لعنتی ، فلسفه برای نوجوانان و … را نام برد.
حق نشر آزاد

فهرست کتاب اقتصاد سیاسی به زبان ساده

  • شیوه های تولید قبل از سرمایه داری
  • تولید کالا
  • سرمایه و ارزش اضافی
  • جمع شدن سرمایه در دست سرمایه داران زندگی کارگران را دشوار می کند
  • تقسیم ارزش اضافی میان استثمارگران
  • بحران های سرمایه داری
  • امپریالیسم

تولید چیست؟

انسان برای ادامه حیات خود مجبور است تولید کند. اما چگونه؟ آیا کسی می تواند تمام چیزهای مورد نیازش را به تنهایی تولید کند؟ خیر ، چیزی به خودی خود تولید نخواهد شد و انسان نمی تواند دست روی دست بگذارد و بدون اینکه کاری انجام دهد کالای مورد نیازش رابسازد. پس برای تولید علاوه بر کار، موضوع کار و وسایل کار نیز لازم می باشد.

ماده خام چیست؟

ماده خام موضوع کاری است که بطور مستقیم در طبیعت وجود ندارد. مثلا زغال سنگ که پس از صرف مقداری کار، تراشیده و آماده شده از معدن استخراج می شود، در کارخانه های فولاد سازی، موضوع کار و ماده خام است، فولاد در کارخانه های ماشین سازی ، پنبه در کارخانه های ریسندگی موضوع کار و ماده خام می باشند.

✅ نام کتاب : اقتصاد سیاسی به زبان ساده
✅ ژانر کتاب : اقتصادی – سیاسی
✅ نویسنده : محمدرضا قربانی
✅ تعداد صفحات:  236 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

کتاب اقتصاد سیاسی
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

علم اقتصاد
کتاب خشونت
کتاب اختیار آزاد زیستن
همه چیز درباره بیت کوین
با قصه و غصه کرونا
کویید ۱۹
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه