قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / تاریخ و سیاست / تاریخ ایران / دانلود کتاب کوروش بزرگ سازنده تمدن ها

دانلود کتاب کوروش بزرگ سازنده تمدن ها

این کتاب نقد رضا مرادی غیاث آبادی و پاسخ به شایعه نابودی تمدن های ماد، بابل، لودیه و ایلام توسط کوروش بزرگ می باشد.

در فصل های مختلف این کتاب از دوران کوروش بزرگ در تمدن بابل ، تمدن ماد و تمدن لودیه و تمدن ایلام بطور مفصل خواهد پرداخت. همچنین از بررسی ناآرامی های زمان داریوش نیز سخن به میان آمده است.

کوروش بزرگ بنیان گذار سلسله هخامنشیان، یکی از خوشنام ترین و پیروزمندترین فرمانروایان تاریخ جهان است. آنچه درباره این شخصیت جالب می نماید، هم سخنی و اشتراک منابع تاریخی درباره نیک سیرتی وی می باشد.

منابع تاریخی درباره کمتر پادشاهی چنین شرایطی دارند. آن هم منابعی که توسط اقوام و ملل گوناگون نگارش یافته اند. این درحالی است که آثار باستانی به جا مانده از دوره باستان، چهره ای مثبت از کوروش ترسیم می کنند. از جمله می توان به کتیبه های باستانی به ویژه استوانه کورش بزرگ اشاره کرد که به منشور حقوق بشر کورش بزرگ هم مشهور است.

 

در دوران کوروش بزرگ، به سبب اقدامات این فرمانروا، تحولات مثبتی در سطح جهان رخ داد و شاید بتوان دوران کوروش را نقطه عطفی در تاریخ جهان دانست. توانایی ستودنی کوروش بزرگ در امور نظامی و کشورداری، باعث شد که کوروش بزرگ منطقه را در صلح و امنیت حفظ کند و اقوام و ملل گوناگون او را ستایش کنند.

با این حال چندی است گفتار های غیر مستند با محتوای تحریف تاریخ ایران منتشر شده است، نویسنده بخشی از این نوشتارها شخصی به نام «رضا مرادی غیاث آبادی» می‌باشد که در مجموعه نوشتارهایی با عنوان «رنج های بشری» مدعی ویران شدن تمدن‌های باستانی لودیه، بابل، ماد و ایلام توسط کوروش بزرگ شده است.

از آنجایی که این ادعا بسیار با اسناد تاریخی و باستان شناسی در مورد کورش فاصله دارد در این نوشتار به بررسی و نقد ادعاهای نادرست در مورد کوروش بزرگ خواهیم پرداخت و به روشنی با اسناد و مدارک تاریخی نشان خواهیم داد ادعای نابودی تمدن های لودیه، بابل، ماد و ایلام به دست کوروش بزرگ به کلی نادرست و خارج از حقیقت است.
شیوه نقد نیز با ارائه متن شایعه و سپس پاسخ گویی به شایعه با استفاده از اسناد و مدارک صورت می‌گیرد.

با سپاس از مجید خالقیان برای ارسال این کتاب ارزشمند به کتابها

 

نام کتاب : کوروش بزرگ سازنده تمدن ها
نویسنده : مجید خالقیان - کوروش شهرکی
تعداد صفحه : 24
حجم فایل : 1000 کیلوبایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.