قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / تاریخ و سیاست / تاریخ ایران / دانلود کتاب تاریخ هرودوت
هرودوت

دانلود کتاب تاریخ هرودوت

نمایش فهرست مطالب

مجموعه تاریخ هرودوت ، یا هیرودوتوس از مردم هالیکارتاس، از مهاجرنشینان یونانیست که شهرت جهانی یافته است.

این اثر به تمام زبانهای مهم دنیا ترجمه شده است. از قدیمیترین کتاب تاریخی قرن پنجم قبل از میلاد می باشد. به علت مهارتی که مولف هنرمند در سبک نگارش آن بکار برده، و وسعت اطلاعات او راجع به تاریخ ملل قدیم و جغرافیای عهد خود، یکی از شاهکارهای دنیا به شمار می رود. بدین جهت کتاب تاریخ هرودوت تا مدتها سرمشق تاریخ نویسی بوده و به لقب “پدر تاریخ” معروف شد.

تاریخ هرودوت در اصل یونانی می باشد و بر یک قسمت از حماسه ملی یونان و مفاخر این قوم نگارش شده است.
این کتاب از نظر یک مورخ منتقد عیبهایی نیز دارد. با این وجود، این کتاب از شاهکارهای دنیاست و گنجینه ای از اطلاعات تاریخی و جغرافیایی راجع به ملل قدیم و ایرانیان می باشد. که اگر نبود تا ابد بسیاری از حقایق مربوط به تاریخ و جغرافیای قدیم مجهول می ماند.

کشف اسرار تاریخ ایران درزمان هخامنشیان بیش از هرچیز مدیون کتاب تاریخ هرودوت است. زیرا این کتاب در عهد هخامنشیان تالیف یافته و مولف آن اهل سرزمینی بوده که تحت استیلای ساتراپهای ایرانی اداره می شد. علاوه بر آن اطلاعات دقیقی که راجع به ایران قدیم و احوال اقوام ایرانی و سلاطین ماد و پارسه و اخلاق و صفات و فضایل و درجه تمدن ایرانیان باستان دارد، به این امر کمک شایانی نموده.

پس از نشر این ترجمه مفید، ایرانیانی که زبان خارجه نمی دانند و اطلاع کاملی از هرودوت نمی دانند، می توانند عین گفته و نوشته آن مورخ را بخوانند. نویسنده کتاب را در بحبوحه ی دوره خصومت بین دو نژاد ایرانی و یونانی که اولی قومی آسیایی و دارای شهرتی مملکت گیر بود (سلسله هخامنشی) و دومی قومی اروپایی و متکی به فلسفه و علوم ، نوشته است.
مترجم: غلامعلی وحید مازندرانی
نام کتاب : تاریخ هرودوت
نویسنده : هرودوت
تعداد صفحه : 40
حجم فایل : 2100 کیلوبایت

درباره ی رویا نظارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *