قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / ادبیات / داستان و رمان / داستان کوتاه / دانلود داستان کوتاه گربه سیاه

دانلود داستان کوتاه گربه سیاه

توضیحات: داستان گربه ی سیاه یک تراژدی کامل از زندگی یک مرد است که آرام آرام خود را در داخل تونل نابودی می برد. راوی قصه شخص اول داستان یعنی من قصه است و این انتخاب راوی به هیجان داستان می افزاید. روایت این داستان از زبان قاتل اوج هنر ادگار آلن پو در خلق این کار ارزشمند است.

قصه از ابتدا با چند جمله از من شروع می شود که می گوید: این آخرین روزی است که زنده ام و این را می نویسم تا سبک شوم. و سپس داستان با خوشی شروع می شود اما چون ما جمله ی ابتدایی را خوانده ایم تر و اضطرابی در ما ایجاد شده است. من قصه انسانی عاشق حیوانات و زن و زندگی خود است. گفتیم عاشق حیوانات و از همه بیشتر آن گربه ی سیاه بزرگ. همه چیز خوب پیش می رود تا اینکه الکل وارد می شود.

آلن پو در این داستان مرزهای علاقه را سست معرفی می کند. آلن پو یکی از بنیان گذاران سبک گوتیک نوین یا سبک اضطرابی است.

راوی: امیر اردلان داودی

زمان : 26 دقیقه

نام کتاب : گربه سیاه
نویسنده : ادگار آلن پو
تعداد صفحه :
حجم فایل : 9500 کیلوبایت

درباره ی رویا نظارات

یک دیدگاه

  1. طرح داستان خاص یا متفاوت نبود ولی نوع نوشتن و دیدگاه متفاوتش عالی بود … مثل بقیه ی داستان های ترسناک ،ترس از عامل خارجی نبود و چیزی که خیلی خوشم اومد ، اینکه هرچقدر گربه بیشتر محبت می کرد شخصیت داستان بیشتر حس عذاب وجدا و نفرت پیدا می کرد . خیلی متفاوت بود مث بقیه داستانا هم نبود که گربه ها همینجوری نحسی و اتفاقات بد میارن . کوتاه ولی انقدر متفاوت که ذهن آدمو مشغول می کنه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *