دانلود کتاب جامع انتخاب رشته تحصیلی دانشگاهی و زمینه های شغلی

معرفی کوتاه کتاب

_____________

کتاب راهنمای انتخاب رشته تحصیلی

کتابی جامع و کامل در مورد معرفی مشاغل و انتخاب رشته تحصیلی در مقطع دبیرستان و انتخاب رشته دانشگاهی

با توجه به اهمیت شغل و ارتباط آن با پیشرفت یک کشور در این کتاب سعی شده رشته های دانشگاه و زمینه های شغلی وابسته به آن برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور معرفی شود تا این عزیزان بتوانند با شناخت و آگاهی بهتر رشته های مورد علاقه خود را انتخاب نمایند.

انسان در مسیر زندگی با فراز و نشیب های فراوانی روبرو می شود که برخی از آنها سرنوشت ساز هستند.  از جمله آنها می توان به انتخاب رشته تحصیلی و در نهایت انتخاب شغل اشاره کرد. انتخاب رشته تحصیلی و انتخاب شغل ارتباط بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند و نمی توان این دو را جدا از یکدیگر دانست. انتخاب رشته تحصیلی به شکلی مقدمه انتخاب شغل است به طوری که رشته تحصیلی مدرسه و دانشگاه راه ورود به مشاغل وابسته به آن رشته است.

با توجه به اینکه دانشجوی بی علاقه به رشته تحصیلی خود، مهارت و توانایی لازم برای شغل متناسب با رشته تحصیلی خود را به دست نخواهد آورد و در آینده نیز شغل مورد نظر خود را با علاقه و رضایت انجام نخواهد داد، در نتیجه سرمایه یک کشور که سرمایه نیروی انسانی ست، بدون هیچ بهره وری از بین می رود. پس بهتر است علاقه به رشته تحصیلی و عشق به شغل وجود داشته باشد تا از سلامت روان فردی و اجتماعی بهره مند شد.

در کتاب راهنمای انتخاب رشته سعی شده اهمیت انتخاب شغل و ارتباط آن با پیشرفت کشور نیز مد نظر قرار بگیرد. و رشته های دانشگاه و زمینه های شغلی وابسته به آن برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور معرفی شود تا این عزیزان بتوانند با شناخت و آگاهی بهتر رشته های مورد علاقه خود را انتخاب نمایند و دانشجویان ایرانی تضمینی برای توسعه و رشد آینده کشور باشند.

رشته های مختلف دانشگاهی

این کتاب علاوه بر اینکه برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور مفید می باشد،برای خانواده این افراد نیز مفید بوده،تا بتوانند با ارائه اطلاعاتی کاملتر فرزندان یا دوستان خود را راهنمایی نمایند ، همچنین اطلاعات این کتاب برای تمام افراد کنجکاوی که علاقمند به بالا بردن سطح معلومات خود هستند مفید می باشد.

  • آشنایی با بیش از ۲۰۰رشته مختلف در ۵ گروه مختلف
  • آشنایی با توانایی‌های‌ لازم‌ هر رشته
  • آشنایی با موقعیت‌ شغلی‌ در ایران
  • آشنایی با درس‌های‌ هر‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل‌
  • قابل استفاده برای دانش آموزان، داوطلبان کنکور،خانواده ها،افراد کنجکاو و . . .

دانلود نمونه سوالات دانشگاهی عمومی و تخصصی

✅ نام کتاب : آشنایی با رشته های مختلف دانشگاهی و زمینه های شغلی
✅ ژانر کتاب : موفقیت تحصیلی
✅ نویسنده : رضا فریدون نژاد
✅ تعداد صفحات:  350 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

کتاب آکسفورد ورد اسکیلز سطح پیشرفته
کتاب آکسفورد ورد اسکیلز سطح متوسط
کتاب آکسفورد ورد اسکیلز
کتاب اول هنرستان تار و سه تار
دانلود کتاب تاپ ناچ
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه