دانلود کتاب هزار و یک شب جلد اول

دانلود کتاب هزار و یک شب
معرفی کوتاه کتاب

_____________

دانلود کتاب هزار و یک شب جلد اول

“متن کتاب موافق ترجمه عبداللطیف طسوجی است مگر در بعضی مواقع که با مقابله نسخ عربی اصلاحاتی لازم شد…”

هزار و یک‌شب نام کتابی است که مجموعهٔ داستانهای افسانه‌ای قدیمی را در برداشته و به زبان‌های متعددی منتشر شده‌است. هزار و یک شب ترجمه الف لیله و لیله داستانی به نقل از پادشاهی، با عنوان شهریار (پادشاه) و روایتگر آن شهرزاد (دختر وزیر) است. اکثر ماجراهای آن در بغداد و ایران می‌گذرد و داستان‌های آن را از ریشهٔ ایرانی دانسته‌اند که تحت تاثیر آثار هندی و عربی بوده‌است.

داستان هزار و یک شب بهترین یادگار به جای مانده درباره آداب و رسوم قدیم مشرق زمین یا هزار افسانه ایران باستان است که قبل از دوره هخامنشی در هندوستان بود و پیش از حمله اسکندر به ایران آمد و به زبان پهلوی ترجمه شد.

داستانهای هزار و یک شب از جمله قصه های خاطره انگیز و شیرین کودکی همه ماست. همه ما نام شهرزاد قصه گو را شنیده ایم، و تا حدودی از چگونگی نامگذاری کتاب هزار و یک شب آگاهی داریم. شهریار پادشاه ایران زمین بوده، وقتی زنش به وی خیانت می کند نمیتواند سنگینی این بار را به دوش بکشد. وی انتقام خود را با کشتن همسرش شروع می کند و یکی یکی تمامی زنان حرمسرا را می کشد و هر شب دختری زیبا را به همسری می گیرد و او را به قتل می رساند. شهریار که آتش خشم انتقامش سیراب نمیشد، نمی توانست فرصت یک خیانت دوباره را به زنی دیگر بدهد!

پس از چند سال که بسیاری از مردم شهر دختران خود را فراری می دادند که به دست شهریار نرسد، وزیر شهریار مردی نیکو بود و وظیفه پیدا کردن زنان شهریار را بر عهده داشت، چیزی مشابه جایگاه ارمایل و کرمایل در داستان ضحاک شاهنامه .

در این شرایط نفس گیر، دختر بزرگتر وزیر اعظم، شهرزاد پا پیش گذاشت و با فداکاری و هوشیاری داوطلبانه به آغوش مرگ رفت.. اما با ایمان به توانایی خودش در قصه گویی شهرزاد باور داشت قصه گویی می تواند انسانها را نجات دهد. پس از همان شب اول شروع به قصه گویی می کند ولی آنرا به پایان نمی رساند.. هر شب یک قصه تعریف می کرد اما در اوج داستان باقی آنرا به شب بعد موکول می کرد. شهریار که مجذوب قصه ها شده بود برای شنیدن باقی داستان بی صبرانه در انتظار شب بعد از بیخیال کشتن شهرزاد می شد.

حدود سه سال شهرزاد در هزار و یک شب برای شهریار قصه هایی جذاب تعریف می کند و شما نیز می توانید کتاب هزار و یک شب pdf را دانلود کرده و هر شب به قصه گویی بپردازید.

✅ نام کتاب : هزار و یک شب
✅ ژانر کتاب : قصه های افسانه ای
✅ تعداد صفحات : 306 صفحه
💰 قیمت کتاب : دانلود رایگان
✅ ترجمه :  الف لیله و لیله
✅ با مقدمه :  علی‌اصغر حکمت
✅ به همت: محمد رمضانی

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

3 نظر در “دانلود کتاب هزار و یک شب جلد اول

 1. نيوشا گفت:

  كيفيت اسكن بسيار بد و ناخوانا

 2. صدیقه رجبی گفت:

  من این کتاب را هنوز نخواندم
  ولی نامش را زیاد شنیدم
  با این مقدمه کوتاه مجذوبش شدم حتما دانلود میکنم و میخوانم.

 3. محمدندیم گفت:

  خیلی عالی کتاب مکملش را بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود کتاب هزار و یک شب
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

بت مولانا
حاجی آقا
ملت عشق
کتاب برادران کارامازوف جلد دوم
کتاب برادران کارامازوف
جنایات و مکافات
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه