دانلود کتاب اسرار نفت

کتاب اسرار نفت
معرفی کوتاه کتاب

_____________

دانلود رایگان کتاب اسرار نفت

نزدیک به یک قرن است که مردم کشور ما با مقوله ی نفت و مسائل مربوط به آن آشنا شده اند. اما در کتاب اسرار نفت ، به “دریافت دقیق درجه اهمیت نفت و نقش حیاتی آن در جهان امروز” ارتباط دارد.

بسیاری از جنگ های بزرگ تاریخ بر سر نفت و منابع زیرزمینی کشورها اتفاق افتاده است.

نقش نفت در حیات اقتصادی تکنیکی بشر، بخصوص در چند دهه اخیر به جایی رسیده است که باید آنرا ماده اساسی زندگی نامید. هیچ جنبه ای از زندگی مادی انسان نیست که نفت بطور زیربنائی در آن رخنه نکرده باشد، همین نقش حیاتی و زیربنائی، به نوبه ی خود، حیات سیاسی کشورهای صاحب نفت را با مشکلات بین المللی بسیار پیچیده ای روبرو می سازد.

نفت از لحاظ سیاست اقتصادی ، بطور خلاصه نقطه مرکزی کره جهان شده است. از هر نقطه سطح این کره فشارهای شدیدی بر آن نقطه مرکزی وارد می شود و ملل صاحب نفت باید با همه این فشارها مقابله نمایند.

جنگ تحمیلی سال ۱۳۵۹ دشمن متجاوز علیه ایران اسلامی که با اشاره و پشتیبانی ابرقدرتها شروع شد بی ارتباط با مسئله ی نفت نبود. زیرا پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و ترس ابرقدرتها از گسترش نهضت اسلامی و نومیدی و یاس آنها از شکست یا انحراف انقلاب، با کمک عوامل مزدور خود در منطقه جنگ را به ایران تحمیل کردند تا درآمدهای نفت که بنا بود با الهام از تعالیم عالیه اسلام صرف آبادانی و پیشرفت مملکت و رفاه و سعادت مردم شود، در راه جنگ به مصرف برسد.

مولفین کتاب اسرار نفت چندین کودتا و توطئه و تحول خونبار را در کشورهای نفت خیز به عنوان نمونه معرفی کرده اند که سرنخ همه آنها در دفاتر کمپانی های بزرگ نفتی و دولت های حامی آنها بوده است.

فهرست کتاب اسرار نفت

  • آغاز کار نفت و پیدایش غولهای نفتی
  • سلطنت هفت خواهران
  • استعمارزدایی نفت
  • طوفان در ریگزار
  • عصر تصفیه حسابها
  • ضربه های نفتی
  • کمپانیهای چند ملیتی
  • نفت در سال ۲۰۰۰
✅ نام کتاب : اسرار نفت
✅ ژانر کتاب : اقتصاد – تاریخ – سیاست
✅ نویسنده : ژاک دولونه، ژان میشل شارلیه
✅ تعداد صفحات:  340 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

کتاب اسرار نفت
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

علم اقتصاد
تاریخ طبری
دو قرن سکوت
کتاب تاریخ ایران زمین
تاریخ شاهنشاهی رضا شاه پهلوی
همه چیز درباره بیت کوین
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه