دانلود کتاب تاریخ پیدایش ایران

معرفی کوتاه کتاب

_____________

5/5

سخن گفتن در رابطه با یک قوم ، زندگی دور و دراز در یک سرزمینِ مش را در ذهن ما تداعی می کند.

یک سفر طولانی چندین هزار ساله تاریخی و داستانی شگفت انگیز از تحولات و فراز و نشیب ها ، کامیابی ها و ناکامی های آن قوم و سرزمین را ایران زمین از زمان های بسیار دور محل اجتماعات متعدد بشری و محل سکنای قبایل بی شماری از آریایی ها بوده که در سراسر ایران پراکنده بودند .

مهاجرتهای آریایی ها 

بر اساس شواهد در تاریخ ایران با توجه به  موقعیت جغرافیایی و تغییر شرایط زیست محیطی همچون درجه حرارت و کم شدن ریزش باران و پوشش گیاهی ، در دورانی از هزاره دوم پیش از میلاد ، در منطقه شرقی فلات ایران زندگی برای مردم دشوار شد . این مسئله باعث بروز جنگ و درگیری در کشور شد .

در تاریخ ایران هر قوم و دسته ای خدایی را می پرستیدند و خدایان دارای سلسله مراتب بودند . در آن دوران مردم اعتقاد داشتند که پیروزی در جنگ بدون یاری خدایان امکان پذیر نیست. در آئین ایران باستاندیو ” دشمن بشریت و عامل شر و بدی  بود . عده ای از پرستندگان دیو راه شرق افغانستان را در پیش گرفته و به شبه قاره هند کوچ کردند .

آریان که یکجانشین بودند ، “اهورا” خدایشان بود و اکثرا در سرزمین های ازبکستان ، تاجیکستان ، ترکمنستان ، افغانستان و ایران کنونی سکونت داشتند. بر اساس کاوشها ، نخستین اسطوره سازان  خاورمیانه ، قوم سومری بودند که عمری چندصد هزار ساله برای جهان قبل از خویش قائل بوده اند. آنان معتقد به شاهخدا بودند که دوتای نخست آن تاج و تخت و زیور آلات معبد را از آسمان به شهر ” اریدو” آوردند .

اهورامزدا گفته : شما انسانید . شما پدر و مادر مردم جهانید .من شما را کامل آفریده ام تا احکام من را به اجرا در آورید ، اندیشه نیک ، گفتار نیک و کردار نیک داشته باشید .

✅ نام کتاب : تاریخ پیدایش ایران
✅ ژانر کتاب : تاریخی
✅ نویسنده : امیر حسین خنجی
✅ تعداد صفحات:  36 صفحه

راهنمای دانلود فایل

برای دانلود این کتاب باید در سایت لاگین شده باشید.
اگر در سایت حساب کاربری ندارید، لطفا ابتدا ثبت نام کنید.

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد ما به شما :

_____________ _

سبد خرید

ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.