دانلود کتاب تاریخ امریکا

کتاب تاریخ آمریکا
معرفی کوتاه کتاب

_____________

دانلود کتاب تاریخ آمریکا pdf

تاریخ امریکا به حدود دویست سال برمیگردد. استقلال رسمی آمریکا در سال ۱۷۷۶ اتفاق افتاد. اما آمریکا به عنوان یک زیستگاه بشری قدمت بسیار بیشتری دارد.

کتاب تاریخ امریکا pdf را می توانید از کتابها رایگان دانلود کنید.

نام «آمریکا» به احتمال زیاد از نام دریانورد ایتالیایی آمریگو وسپوچی‏ مشتق شده‌است. این دریانورد سفرهای اکتشافی خود در قاره جدید را از برزیل کنونی شروع کرد و در نقشه‌برداری از سواحل قاره آمریکا نقش مهمی ایفا کرد. اولین بار نام «آمریکا» در سال ۱۵۰۷ میلادی در نقشهٔ یک کشیش آلمانی به نام «مارتین ولدزموئلر» ظاهر شد.

نخستین انسان‌هایی که به قاره آمریکا رسیدند، بخشی از موج مردمانی بودند که به آرامی از آفریقا گذر کرده به قاره‌های دیگر رفته بودند. پاره‌ای از این مردمان حدود یکصد هزار سال پیش ابتدا به آسیا و اروپا مهاجرت کردند. زمانی گروه‌های اندکی از همین مردمان به اقیانوس آرام رسیدند و حتی از اقیانوس نیز گذشتند و خود را به استرالیا رساندند.

سنت ها و آداب و رسوم سرخ پوستان آن زمان با توجه به وسعت زمین و محیط های گوناگونی که هر یک از آنها به آن خو گرفته بودند، به شکل زیادی با یکدیگر متفاوت بود. با این حال وجوه مشترکی را نیز می توان یافت.

از هر جنبه ای جامعه سرخپوستان آمریکای شمالی بسیار وابسته به زمین بود. شناخت طبیعت و عناصر آن بخش اساسی اعتقادات مذهبی آنها را تشکیل می داد. روش زندگی سرخپوستان اساسا قبیله ای و اشتراکی بود به شکلی که بچه ها در مقایسه با آداب و رسوم اروپایی آن زمان از آزادی های بیشتری برخوردار بودند.

فهرست دانلود کتاب تاریخ آمریکا 

آمریکاى اولیه

عصر مستعمرات

راهى بسوى استقلال

شکل گیرى دولت ملى

گسترش به سوى غرب و اختلافات منطقه اى

منازعات منطقه اى

رشد و دگرگونى

نارضایتى و اصلاح

جنگ ، رونق و کساد

نیودیل و جنگ جهانى

آمریکاى پس از جنگ

دهه هاى تغییر

بسوى قرن ۲۱

لیست مختصر خواندنى ها درباره تاریخ آمریکا

✅ نام کتاب : مروری بر تاریخ امریکا
✅ ژانر کتاب : تاریخی
✅ تعداد صفحات :  214 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

یک نظر در “دانلود کتاب تاریخ امریکا

  1. سید فرید فرمان روا گفت:

    با سلام، هم اکنون که موفق شدم چند جلد کتاب مورد نیازم را از طریق سایت شما دانلود کنم، واجب میدانم از زحمات و خدمات شما در این خصوص تقدیر و تشکر نمایم. انشاء الله نظراتم را هم درباره کتابهای مورد نظر پس از مطالعه به عرض خواهم رساند.
    با آرزوی توفیقات هر بهتر و بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

کتاب تاریخ آمریکا
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

تاریخ طبری
دو قرن سکوت
کتاب تاریخ ایران زمین
تاریخ شاهنشاهی رضا شاه پهلوی
تقریرات مصدق در زندان
سرنوشت بد سرشت
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه