دانلود کتاب کوه های سفید

کتاب کوه های سفید
معرفی کوتاه کتاب

_____________

کتاب کوه های سفید، مناسب برای گروه سنی کودک و نوجوان در چند بخش تالیف شده است.

کتاب اول از سه گانه کریستوفر – نویسنده کتابهای علمی تخیلی:

  1. کوهای سفید
  2. شهر طلا وسرب
  3. برکه آتش
  4. وقتی سه پایه به زمین آمدند

کوه های سفید اولین کتاب از سری کتابهای سه گانه ی جان کریستوفر می باشد. او که نویسنده کتابهای علمی تخیلی نویس است ، شهر طلا و سرب و برکه آتش را در دو جلد دیگر این مجموعه پدید آورده است. بعدها جان کریستوفر کتابی با عنوان وقتی سه پایه ها به زمین آمدند را به عنوان مقدمه این کتابها نوشت.

جشن کلاهک گذاری
به جز ساعت بالای برج کلیسا، پنج ساعت دیگر هم توی دهکده ی ما بود که همه آنها وقت را تقریبا درست نشان می دادند.
یکی از این ساعت ها مال پدرم بود که روی تاقچه اتاق نشیمن جای داشت و پدر هر شب قبل از آنکه بخوبد کلید را از توی یک گلدان درمی آورد و ساعت را کوک می کرد.

کتاب کوه های سفید درباره چیست

این کتاب برای اولین بار در سال ۱۹۶۷ منتشر شده است. “کوه های سفید” یک کتاب علمی-تخیلی است که جایزه شایستگی جورج سی استون مرکز شناخت کتاب های کودکان در سال ۱۹۷۷ را به دست آورده است.در داستان اصلی کتاب، سه‌پایه‌ها، مخلوقاتی هوشمند، مغز انسان‌ها را با استفاده از کلاهک‌هایی که در سن چهارده سالگی به آنها می‌پوشانند، کنترل می‌کنند. این داستان سفری است که ویل و دوستانش برای یافتن آزادی و مبارزه با سه‌پایه‌ها آغاز می‌کنند.

خلاصه کتاب کوه های سفید جان کریستوفر

داستان دربارهٔ ویل، یک نوجوان در یک دهکده کوچک در انگلستان است که زندگی عادی و معمولی دارد. او در انتظار رسیدن به سن کلاهک گذاری است که در جشنی برگزار می‌شود. اما دوستش جک به وی نشانه‌هایی از بقایای یک تمدن باستانی نشان می‌دهد که قبل از سه پایه ها وجود داشته است. جک به وی می‌گوید که او از کلاهک گذاری می‌ترسد. اما بعد از چند روز، ویل نیز مانند جک شروع به متوجه شدن از وجود سه پایه ها می‌شود و این داستان سفر و ماجراجویی ویل و دوستانش در جستجوی آزادی از سلطه سه پایه ها را روایت می‌کند.

✅ نام کتاب : کوه های سفید
✅ ژانر کتاب : داستان کودک – تخیلی
✅ نویسنده : جان کریستوفر
✅ مترجم : ثریا کاظمی
✅ تعداد صفحات :  172 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

کتاب کوه های سفید
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

بت مولانا
حاجی آقا
ملت عشق
کتاب برادران کارامازوف جلد دوم
کتاب برادران کارامازوف
جنایات و مکافات
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه