دانلود کتاب سند باد نامه

سندباد نامه
معرفی کوتاه کتاب

_____________

توضیحات: «سندبادنامه» اثر فارسی محمد بن علی ظهیری سمرقندی ، کتابی است پیرامون علم اداره مملکت و رفتار با رعیت در قالب حکایات و قصص که در نیمه اول قرن هفتم هجری، به رشته تحریر درآمده است. این کتاب برگرفته از داستان سندبادنامه اثر رودکی می باشد.

کتاب سندباد نامه طی دوره‌های گذشته با نام‌های گوناگونی مانند: کتاب حکیم سندباد، داستان هفت‌وزیر، کتاب مکرالنساء، حکایت وزراء سبعه و … نامیده می‌شده و امروزه به نام سندبادنامه مشهور است.

ساختار این اثر، با کلیله و دمنه همانندی دارد یعنی یک داستان اصلی که در ضمن آن داستان‌ها و قصه‌های دیگری نیز می‌آید و آن داستان اصلی شبیه داستان سیاوش و سودابه و قصه یوسف و زلیخا است.
مؤلف سندباد نامه ، کتاب را با بهره گیری از آیات قرآن ، احادیث، سروده‌ها و اشعار فارسی و عربی، آرایه‌های گوناگون ادبی؛ آن گونه که در آن دوره معمول بوده، به نثر فنی آراسته است.
در عبارات کتاب، صنایع و آرایه‌های ادبی مانند سجع ، جناس ، مراعات نظیر و موازنه ، فراوان دیده می‌شود. همچنین مؤلف، مترادفات فراوانی در کتاب به کار می‌برد مانند: حیلت و مکر ،خداع و غدر هزیمت و فرار و…

✅ نام کتاب : سندباد نامه
✅ ژانر کتاب : حکایت پندآموز
✅ نویسنده : محمدبن علی ظهیری سمرقندی
✅ تعداد صفحات :  549 صفحه

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

سندباد نامه
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

بت مولانا
حاجی آقا
ملت عشق
کتاب برادران کارامازوف جلد دوم
کتاب برادران کارامازوف
جنایات و مکافات
مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه