قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / ادبیات / داستان و رمان / داستان ایرانی / دانلود کتاب بوف کور صادق هدایت
دانلود کتاب بوف کور

دانلود کتاب بوف کور صادق هدایت

دانلود کتاب بوف کور از مشهورترین آثار صادق هدایت به شمار می رود.

هدایت از شاهکارهای ادبیات ایران و داستان نویسی بی بدیل است.

  • تمامی رمان از دو بخش نسبتاً مستقل تشکیل شده ‌است.
  • این کتاب تاکنون از فارسی به چندین زبان از جمله انگلیسی و فرانسه ترجمه شده‌است.
  • این رمان از زاویه دید اول شخص (راوی) روایت می‌شود به سبک فراواقع نوشته شده است.

بوف کور نماد سرگشتگی روشنفکر ایرانی

بوف کور صادق هدایت نخستین رمان مدرن ایرانی  است. اگرچه پیش از آن، رمانهای دیگری مانند سیاحتنامه‌ی ابراهیم بیک زین‌العابدین مراغه‌ای، شمس و طغرا از باقر خسروی (متأثر از آلکساندر دوما)  یا تهران مخوف از مشفق کاظمی یا دارالمجانین از محمد علی جمالزاده و دیگر رمان‌های تاریخی اجتماعی نوشته شده‌اند که در آنها نشانه‌های اندیشه و ساخت یک رمان مدرن (البته در سطحِ ایران ِ آن زمان) را تا حدودی می‌توان سراغ گرفت، اما نشانه‌های آن چندان توانمند نیستند که بتوان آن رمان‌ها را نخستین رمان مدرن ایرانی نامید.

دانلود کتاب بوف کور

در رمان وارد قلمرویی می‌شویم که در آن، مرگ و زندگی با هم ادغام می‌شوند. با جهانی سرشار از خیال و هستی طرف هستیم که در آن امیال بی‌مصرف، ابهام و هوس‌های سرکوب شده وارد زندگی می‌شوند و با صدای بلند،در صدد انتقام جویی برمی‌آیند. در قلب بوف کور، یک حس بیگانگی عمیق دیده می‌شود. حس دور شدن از احساسات و ارتباطات انسانی. در این حس، یک فریاد اگزیستانسیالیستی ژرف دیده می‌شود.

در رمان، مخاطب هیچ وقت با قطعیت نمی‌تواند اعلام کند چه اتفاق‌هایی واقعا رخ داده است و چه اتفاق‌هایی خیالی هستند. تنها چیزی که بدون تردید می‌تواند بپذیرد این است که:

در زندگی زخمهایی هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا میخورد و میتراشد.
این دردها را نمیشود به کسی اظهار کرد، چون عموما عادت دارند این دردهای باورنکردنی را جزو اتفاقات و پیش آمدهای نادر و عجیب بشمارند و اگر کسی بگوید یا بنویسد، مردم بر سبیل عقاید جاری و عقاید خودشان سعی میکنند آنرا با لبخند شکاک و تمسخر آمیز تلقی بکنند. زیرا بشر هنوز چاره و دوایی برایش پیدا نکرده است.

آیا روزی به اسرار این اتفاقات ماوراء طبیعی، این انعکاس سایه ی روح که در حالت اغما و برزخ بین خواب و بیداری جلوه می کند کسی پی خواهد برد؟

دانلود کتاب بوف کور بدون سانسور به کوشش امیرحسین خنجی را می توانید از کتابها دریافت کنید.

نام کتاب : بوف کور
نویسنده : صادق هدایت
تعداد صفحه : 99
حجم فایل : 970 کیلوبایت

درباره ی رویا نظارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *