دانلود کتاب فدرالیسم اقتصادی

5/5
معرفی کوتاه کتاب

_____________

هدف کلی این بوده که با بررسی تاریخی فدرالیسم در ایران و معرفی فدرالیسم اقتصادی به عنوان ساختار مناسب برای رشد جهش گونه در برنامه های پیشرفت کشور ، راهبردهای تحقق این ایده و امتیازات و فرصت های مندرج در آن در عرصه های مختلف بخصوص عرصه پیشرفت اقتصادی ارائه شود. امید است اثر حاضر راهگشا و سرعت بخش فرایند پیشرفت کشور و گامی در راستای تحقق آرزوهای تاریخی و بلندملت ایران و آرمان های انقلاب اسلامی و برنامه های پیشرفت کشور باشد . بی تردید، دیدگاههای خوانندگان ارجمند موجب امتنان و اسباب غنای ایده های این اثر خواهد بود.

محسن رضایی درباره کتاب فدرالیسم اقتصادی

به عنوان عضوی از ملت بزرگ و تاریخ ساز ایران اسلامی در راستای چنین آرمان های بلندی ایده ها و تجربیاتی داشته ام. هم اینک حاصل تجربیات مبارزات سیاسی، فرماندهی دوران دفاع مقدس، مدیریت و هدایت مباحث کارشناسی در راستای تحقق فرامین رهبری معظم انقلاب در تدوین سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی و تدوین سند چشم انداز کشور در افق ۱۴۰۴ و همچنین مطالعه، باریک اندیشی و تعمقی که در بحران های اقتصادی و مسائل دست و پاگیر کشور در طول تاریخ قبل از انقلاب اسلامی و به خصوص دوره سی ساله بعد از پیروزی و تاسیس نظام جمهوری اسلامی داشته ام، همه را پشتوانه طرحی قرار داده ام که ایده آن در اثر حاضر به عنوان “برنامه ای برای پیشرفت اقتصادی کشور بر محور فدرالیسم اقتصادی” تقدیم خوانندگان عزیز می شود.

بخشی از کتاب فدرالیسم اقتصادی

پس از خاتمه جنگ، آقای هاشمی رفسنجانی به ریاست جمهوری ایران رسید. ایشان سال ها منتظر بود تا جنگ تمام شود و فرصت پیاده سازی ایده های اقتصادی خود را در کشور بیابد. به نظر می رسد یکی از دلایلی که ایشان در زمان جنگ حاضر نبود زیر بار وارد کردن دولت در جنگ برود، برای این بود که فکر می کرد می تواند با دیپلماسی هر چه سرعتر جنگ را تمام کند. البته برخی معتقد هستند همین سیاست باعث طولانی شدن جنگ شد. آنها معتقد هستند که اگر دولت وارد جنگ می شد، جنگ پنج ساله تمام می شد. به هر صورت جنگ تمام شد و آقای هاشمی تمامی کشور را تبدیل به یک کارگاه بزرگ برای سازندگی کرد. ده ها سد و اتوبان و دانشگاه طراحی و ساخته شد. در طول تاریخ ایران، این همه فعالیت اقتصادی طراحی و اجرا نشده بود. ولی سالهای آخر ریاست جمهوری ایشان با تظاهرات در مشهد و شیراز و اراک و اسلامشهر بر اثر گرانی و فشار به زندگی مردم همراه شد. آیا مردم قدر زحمات ایشان را ندانستند؟ یا موضوع چیز دیگری بود؟

✅ نام کتاب : فدرالیسم اقتصادی
✅ ژانر کتاب : سیاسی – اقتصادی
✅ نویسنده : محسن رضایی
✅ تعداد صفحات:  318 صفحه

راهنمای دانلود فایل

برای دانلود این کتاب باید در سایت لاگین شده باشید.
اگر در سایت حساب کاربری ندارید، لطفا ابتدا ثبت نام کنید.

راهنمای دانلود فایل

برای دانلود این کتاب باید در سایت لاگین شده باشید.
اگر در سایت حساب کاربری ندارید، لطفا ابتدا ثبت نام کنید.

کتابهایی که حتما می پسندید

_____________________________ _

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

همه چیز درباره بیت کوین
ساخت کتاب اندرویدی