قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / ادبیات / داستان و رمان / علمی - تخیلی / دانلود کتاب فرانکنشتاین
فرانکنشتاین

دانلود کتاب فرانکنشتاین

پرومته مدرن یا فرانکشتاین، معروف ترین اثر مری شلی است که البته ایده اولیه آن توسط لرد بایرون به شلی پیشنهاد داده شد.

مری شلی نویسنده انگلیسی ، در این کتاب داستان دانشمند جوان به نام ویکتور فرانکشتاین را نقد می کند. داستانی علمی تخیلی و هیجان انگیز.

این دانشمند با استفاده از کنار هم قرار دادن تکه‌های بدن مردگان و اعمال نیروی الکتریکی جانوری زنده به شکل یک انسان و با ابعادی اندکی بزرگ‌تر از یک انسان معمولی می‌سازد. موجودی با صورتی مخوف و ترسناک که بر همه جای بدنش رد بخیه‌های ناشی از دوختن به چشم می‌خورد.

این موجود تا بدان حد وحشتناک است که همگان، حتی خالقش از دست شرارت‌های او فرار می‌کنند. هیولایی که خالقش نیز نمی‌تواند آن را کنترل کند و خود مقهور آن می‌شود. (می‌شود گفت که زنده کردن مردگان)

برایان آلدیس معتقد است که این رمان باید به عنوان اولین نمونه رمان علمی تخیلی باشد زیرا برعکس رمان‌های قبلی که تنها نشانه‌های فانتزی دارند، قهرمان اصلی داستان به صورت عمدی به سمت ایجاد تجربه‌ای ترسناک و خلق فضایی تخیلی پیش می‌رود. بنابراین این کتاب تاثیر قابل توجهی بر ادبیات و فرهنگ عمومی و هم چنین داستان‌ها و فیلم‌های ژانر وحشت گذاشته است.

شلی هجدا ساله بود که نگارش این رمان را آغاز کرد. اولین چاپ این کتاب بصورت ناشناس و در لندن در سال ۱۸۱۸، در ۲۰ سالگی او، منتشر شد.

چاپ دوم کتاب که در فرانسه انجام شد، نام نویسنده آن بر روی جلد کتاب قرار گرفت یعنی در ۱۸۲۳٫ رمان فرانکشتاین خصوصیات یک رمان گوتیک و وابسته به جنبش رمانتیک را دارا می‌باشد، هم چنین یکی از نمونه‌های اولیه ژانر علمی – تخیلی است.

نام کتاب : فرانکنشتاین
نویسنده : مری شلی
تعداد صفحه : 162
حجم فایل : 7400 کیلوبایت

درباره ی رویا نظارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *