قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / ادبیات / داستان و رمان / داستان ایرانی / دانلود کتاب سند باد نامه

دانلود کتاب سند باد نامه

توضیحات: «سندبادنامه» اثر فارسی محمد بن علی ظهیری سمرقندی ، کتابی است پیرامون علم اداره مملکت و رفتار با رعیت در قالب حکایات و قصص که در نیمه اول قرن هفتم هجری، به رشته تحریر درآمده است. این کتاب برگرفته از داستان سندبادنامه اثر رودکی می باشد.

کتاب سِندبادنامه طی دوره‌های گذشته با نام‌های گوناگونی مانند: کتاب حکیم سندباد، داستان هفت‌وزیر، کتاب مکرالنساء، حکایت وزراء سبعه و … نامیده می‌شده و امروزه به نام سندبادنامه مشهور است.

ساختار این اثر، با کلیله و دمنه همانندی دارد یعنی یک داستان اصلی که در ضمن آن داستان‌ها و قصه‌های دیگری نیز می‌آید و آن داستان اصلی شبیه داستان سیاوش و سودابه و قصه یوسف و زلیخا است.
مؤلف، کتاب را با بهره گیری از آیات قرآن ، احادیث، سروده‌ها و اشعار فارسی و عربی، آرایه‌های گوناگون ادبی؛ آن گونه که در آن دوره معمول بوده، به نثر فنی آراسته است.
در عبارات کتاب، صنایع و آرایه‌های ادبی مانند سجع ، جناس ، مراعات نظیر و موازنه ، فراوان دیده می‌شود. همچنین مؤلف، مترادفات فراوانی در کتاب به کار می‌برد مانند: حیلت و مکر ،خداع و غدر هزیمت و فرار و…

نام کتاب : سندباد نامه
نویسنده : محمدبن علی ظهیری سمرقندی
تعداد صفحه : 549
حجم فایل : 17000 کیلوبایت

درباره ی رویا نظارات

یک دیدگاه

  1. مسافر منتظر

    سلام خداقوت سایت شما سایت خوبی است ولی کتابهای تخصصی آن کم است از جمله کتاب تاریخ مقیاسات و نقود تالیف سید محمد علی امام شوشتری که از کتابهای دهه 30 می باشد. با تشکر خدانگهدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *