لیست پرفروش ترین کتاب های جهان

سلام به کاربران عزیز سایت کتابها. در این قسمت از مجله ی سایت کتابها به معرفی ۸۰ عنوان از کتاب های پرفروش دنیا می پردازیم. نام کتاب های پر فروش دنیا حتما به گوشتان خورده است در اینجا کتاب های پر فروش ایرانی و خارجی در ژانرهای مختلف را معرفی می کنیم که شاید برخی از کتاب ها را مطالعه کرده باشید.

در این زمان که سرو کارمان بیشتر با ابزارهای الکترونیکی است کتاب های صوتی جایگاه ویژه ایی در نزد مخاطبان و خوانندگان به خود اختصاص داده است و در این مقاله آماری از میزان فروش در این سبک و سیاق ارائه نکرده ایم، با این وجود در دست گرفتن کتاب برای بسیاری لذت بخش تر است تا تنها شنیدن کتاب صوتی. در این مقاله، لیست کتاب های پرفروشی که معرفی کرده ایم آماری کلی از فروش نسخه های چاپی آنهاست.

وقتی از صحبت از پرفروش ترین کتابها به میان می آید باید دانست که کتاب پر مغز و جذابی بوده که اینهمه خواننده را با خود همراه کرده و جزء لیست پرفروش ترین کتاب های دنیا قرار گرفته است. از اینرو این کتاب ها ارزش وقت گذاشتن و مطالعه کردن دارند چرا که بی دلیل شناخته نشده اند. از پس هر حرف و سخنی رازها و نکته هایی است که می توان آن را در زندگی به کار برد.

جان کلام این است که لیست کتاب های معرفی شده نشان از این دارد که خوانندگان نه تنها برای سرگرم شدن و لذت بردن به مطالعه ی کتاب می پردازند بلکه در پی رسیدن به اهداف خود و داشتن زندگی سالم در تلاشند. با ما همراه باشید با معرفی این آثار ارزشمند و خواندنی.

 1. زنان زیرک؛ چرا مردان عاشق زنان زیرک می شوند؟
 2. زبان عشق: رازهایی برای داشتن عشق پایدار
 3. انسان خردمند؛ تاریخ مختصر بشر
 4. ۷ قدم تا عادت های موفق
 5. هنر ظریف رهایی از دغدغه ها
 6. مردی به نام اوه
 7. دختری که رهایش کردی
 8. هنر خوب زیستن
 9. انسان در جستجوی معنا
 10. پیرمرد صد ساله ایی که از پنجره بیرون پرید و ناپدید شد
 11. سلام بر ابراهیم
 12. کتاب آلیس در سرزمین عجایب
 13. رمان ربه کا اثر دافنه دو موریه
 14. آنی شرلی
 15. کتاب قلمرو اشتباهات شما اثر وین دایر
 16. کتاب قوی سیاه نسیم نیکولاس طالب
 17. صد سال تنهایی گابریل گارسیا مارکز
 18. بن هور، قصه ایی از مسیح
 19. کیمیاگر
 20. رمز داوینچی
 21. رویای تالار سرخ
 22. سپس هیچ کدام باقی نماندند آگاتا کریستی
 23. داستان دو شهر چارلز دیکنز
 24. مزرعه حیوانات
 25. اثر مرکب
 26. کتاب ۱۹۸۴ اثر جورج اورول
 27. کتاب خودت باش اثر ریچل هالیس
 28. رمان عاشقانه ی چشمهایش بزرگ علوی
 29. کتاب ملت عشق الیف شافاک
 30. هایدی
 31. نام گل سرخ اومبرتو اکو
 32. کتاب تختخوابت را مرتب کن ژنرال ویلیام اچ. مک ریون

۱. کتاب زنان زیرک؛ چرا مردان عاشق زنان زیرک می شوند؟

این کتاب که در زمینه ی روانشناسی است به قلم شری آرگو نویسنده آمریکایی می باشد که در سال ۲۰۰۲ منتشر شد. شری آرگو نویسنده ی کتاب هایی است که بیشتر به روابط فردی و عاشقانه توجه دارد. زنان زیرک از جمله پرفروش ترین های نیویورک تایمز قرار گرفته است. در این کتاب شری به زنان کمک می کند تا بتوانند با اقتدار نه بگویند و بله قربان گو نباشند.

نویسنده به بیان این نکته می پردازد که زنان باید بتوانند هم زنانگی خود را حفظ کنند و هم قوی، زیرک و سرزنده باشند و شخصیتی مستقل از مردان داشته باشند. در حقیقت آنچه خواننده با مطالعه ی این کتاب می آموزد داشتن اعتماد به نفس است که با زبانی طنز و قدرتمند بیان شده است.
“پنجاه درصد جذابیت درون توست و پنجاه درصد آن در ظاهری که دیگران از تو می بینند” این جمله ی زیبا یکی از جملات جذاب و برگزیده ایی است که بسیار پر محتوا و تامل برانگیز است.
مطالعه ی کتاب زنان زیرک برای همگان به ویژه زنان یک ضرورت است خواندن آن را از دست ندهید!

۲. زبان عشق: رازهایی برای داشتن عشق پایدار

کتاب ۵ زبان عشق اثر گری چاپمن می باشد. نویسنده در این اثر که در در لیست پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز قرار گرفته است راهکارهایی برای داشتن عشقی پایدار با وجود تمام اختلافات و روزمرگی ها ارائه می دهد. کتاب ۵ زبان عشق؛ رازهایی برای داشتن عشقی پایدار مهارت هایی عملی و مفید را در قالب داستان زندگی چندین زوج ارائه می دهد.

۳. انسان خردمند؛ تاریخ مختصر بشر

کتاب انسان خردمند نوشته ی یووال نوح هراری مورخ، روشن فکر، نویسنده، طنز پرداز و مدرس دانشگاه می باشد. نویسنده در این اثر به بررسی تاریخ انسان از باستان تا قرن ۲۱ پرداخته و تاریخ را به ۴ فصل با نام های، انقلاب شناختی، انقلاب کشاورزی، وحدت بشر و انقلاب علمی تقسیم کرده است. در این فصل ها مسیر پر فراز و نشیب رسیدن انسان به کمال و دنیای مدرن از صد هزار سال پیش تا کنون روایت می شود.

یووال نوح هراری بر این باور است که شخصیت انسان حال حاضر به دست آمده از گذر انسانها در طول سالیان از کنار حوادث و تحولات بنیادین و جنگ ها و تاثیر آن بر نگرش و روان انسان ها است. مطالعه ی این اثر ارزشمند علمی، فلسفی باید با دقت و حوصله صورت گیرد تا به دل مخاطب بنشیند چرا که در طی سال ها پژوهش نگاشته شده است.

۴. ۷ قدم تا عادت های موفق

کتاب ۷ قدم تا عادت های موفق اثر بی نظیر برایان تریسی است. در این کتاب عادت هایی بیان می شوند که موفقیت و رشد را به همراه دارند. برایان تریسی از نویسندگان شناخته شده و معروف دنیا است. او در این اثر که با مطالعه ی بسیار و سفر به بیش از ۸۰ کشور داشته است کمک می کند عادت های غلط را از بین برده و عاداتی را جایگزین کنید که رمز موفقیت افراد ثروتمند و موفق است. این کتاب از جمله پر فروش ترین کتاب های دنیا می باشد که تجربه ایی بسیار لذت بخش و متفاوت را با خواندن آن و به کار گیری آن در زندگی خواهید داشت.

۵. هنر ظریف رهایی از دغدغه ها

یکی از پرفروش ترین آثار “هنر ظریف رهایی از دغدغه ها” به قلم مارک منسون است. نویسنده در این اثر روشی نو برای خوب زندگی کردن ارائه می دهد. به اعتقاد و باور نویسنده این است که باید برای رسیدن به آرامش باید بر تمام دغدغه ها و منفی بافی و تجربه های تلخ فائق بیایید و نباید از رنج فرار کنید. منسون با بیانی روان و شیوا مفاهیم و مضامینی پیچیده را با روایت زندگی واقعی افراد و حتی زندگی واقعی خود به مخاطب انتقال می دهد.
” رهایی از دغدغه یعنی با ترسناک ترین و دشوارترین چالش های زندگی روبه رو شوید و با وجود این به کارتان ادامه دهید.” این جمله یکی از جملات برگزیده ی منسون است که می توان با باور و عمل به آن زندگی موفق و آرامی داشت.

۶. مردی به نام اوه

رمان مردی به نام اوه به قلم فردریک بک من که اولین کتاب او است و به سی زبان زنده ی دنیا ترجمه شده است پرفروش ترین کتاب جذاب سال سوئد و پرفروش ترین سایت آمازون در سال ۲۰۱۶ به شمار می رود. این رمان به بیانی روان و ساده به روایتی جذاب از پیرمردی مسن می پردازد که به عنوان مردی خشن و عبوس در محله ی زندگی خود شناخته می شود که نشان از رنجی است که در گذشته کشیده و ادامه ی داستان. داستان مردی به نام اوه آنقدر جذاب و دلچسب است که لحظه ایی نمی توان مطالعه را متوقف کرد. خواندن این رمان خواندنی را از دست ندهید.

۷. دختری که رهایش کردی

جوجو مویز به زیبایی روایتگر دو داستان با بازه ی زمانی صد ساله است. رمان دختری که رهایش کردی در شهر فرانسه و در اواسط جنگ جهانی اول رخ می دهد و دو سرنوشت را به گونه ایی نوآورانه به هم ربط می هد. در این داستان نویسنده جسارت، شجاعت و جنگیدن را ارزش هایی والا می داند و بیان می دارد که قهرمانان با داشتن این صفات پسندیده می توانند به اهدافشان برسند بدون اینکه امیدشان را از دست بدهند.

۸. هنر خوب زیستن

هنر خوب زیستن اثر رولف دوبلی ۵۲ راه و ترفند و ایده را برای رسیدن به آرامش، موفقیت و شادکامی را ارائه می دهد. این اثر می تواند در تفکر، باورها و عادات روزانه تغییر ایجاد کند و به سمت رسیدن به خواسته ها هدایت کند. باید دانست آنچه که برای خوب زیستن نیاز است تا اتفاق بیفتد اول در ذهنمان رخ می دهد.

۹. انسان در جستجوی معنا

کتاب انسان در جستجوی معنا اثر ویکتور فرانکل، روان پزشک، عصب شناس و بنیان گذار معنا درمانی است که در سال ۱۹۴۶ منتشر شد. در این کتاب نویسنده خاطرات خود را زمانی که در اردوگاه های کار اجباری آلمان در سخت ترین شرایط قرار داشت روایت می کند.

کتاب انسان در جستچوی معنا از جمله بهترین نمونه های ادبی در زمینه ی ادبیات روانشناسی است که به بیان دو نکته ی خیلی مهم می پردازد یکی اینکه در مقابله با سختی و تجربیات تلخ باید به دنبال معنی آن بود و نویسنده بر این باور است که انسان برای زنده ماندن باید یک دلیل داشته باشد. دومین نکته ی مهم که با مطالعه ی این کتاب به مخاطب ارائه می شود این است که در زمانی که اتفاق می افتد یا در موقعیتی قرار دارید که باید واکنشی نشان دهید قدرت انتخاب وجود دارد و می توانید انتخاب کنید که چه واکنشی نشان دهید.

۱۰. پیرمرد صد ساله ایی که از پنجره بیرون پرید و ناپدید شد

این اثر به قلم توانمند یوناس یوناسون است که در سال ۲۰۰۹ در سوئد منتشر شد. این رمان که تیتری طولانی دارد نخستین رمان از این نویسنده و روزنامه نگار است که پرفروش ترین کتاب سوئد و یکی از محبوب ترین رمان های جهان شناخته شد.
این کتاب که با ژانری طنزآمیز بیان شده است روایتگر پیرمردی است که قهرمان داستان می باشد. او در مسیری از اتفاقات با تعدادی از مهمترین شخصیت های سیاسی سده ی بیستم مثل، استالین، فرانکو، ترومن، چرچیل، مائو، کیم ایل سونگ و… دمخور می شود و داستان به صورت طنز رخدادهای گذشته و حال را به هم پیوند می دهد.

۱۱. سلام بر ابراهیم

در بین کتاب های پرفروش جهان، کتابی در مورد شهید مفقود الاثر بسیار خود نمایی می کند. کتاب سلام بر ابراهیم کتابی است برگزیده که روایتگر زندگینامه ی شهید ابراهیم هادی است. این اثر که حاصل بیش از ۵۰ مصاحبه از خانواده، یاران و دوستان شهید است بیش از ۶۰ خاطره درباره ی آن شهید بزرگوار و مفقودالاثر است. در این کتاب از عکس های شهید ابراهیم هادی نیز استفاده شده است. در این اثر به افکار و عقاید آن شهید پرداخته شده است.

۱۲. کتاب آلیس در سرزمین عجایب

آلیس در سرزمین عجایب به قلم لوئیس کارول، نویسنده ی انگلیسی، کشیش، عکاس و استاد دانشگاه آکسفورد است. او از جمله بزرگ ترین نویسندگان ادبیات کودک جهان شناخته می شود. آلیس در سرزمین عجایب از مهمترین آثار ادبی او به شمار می رود. این کتاب داستانی جذاب و خیال انگیز است که با خواندن آن تجربه ایی جذاب و لذت بخش را تجربه خواهید کرد. این اثر مناسب کودکان و نوجوانان است و حتی بزرگسالان نیز لذت خواندنش را هرگز فراموش نخواهند کرد.

۱۳. رمان ربه کا اثر دافنه دو موریه

رمان ربه کا، داستانی جذاب است که مناسب همه ی گروه های سنی است. ربه کا اثر دافنه دو موریه رمانی عاشقانه است که در ژانر جنایی و معمایی نیز قرار دارد. این اثر دافنه در فهرست پرفروش ترین کتاب های داستانی قرار گرفته است. این داستان جذاب و گیرا، فضایی کم نظیری را در ادبیات کلاسیک به نمایش می گذارد. این داستان بسیار فوق العاده و دلچسب است که با خواندن آن ذهنتان تا انتهای مسیر داستان درگیر شخصیت ها، اتفاقات و سرنوشت آن ها می شود.

۱۴. آنی شرلی

کتاب آنی شرلی نوشته ی ال ام مونتگمری است. این رمان که از قوه ی تخیل و قدرتمند نویسنده نشات می گیرد بسیار جذاب و خواندنی است. از این داستان فیلم ها و کارتون های بسیار زیادی ساخته شده است. فیلم و سریال آنی شرلی با موهای قرمز را حتما دیده اید اثری جذاب، رمانتیک و گیرا. مطالعه ی این رمان هیجان انگیز را به شما کاربران عزیز پیشنهاد می کنیم.

۱۵. کتاب قلمرو اشتباهات شما اثر وین دایر

وین والتر دایر از جمله بزرگترین نویسندگان جهان است. کتاب قلمرو اشتباهات او روش هایی را پیشنهاد می دهد تا با آن بتوانید اشتباهات، نقاط ضعف و افکار منفی خود را کنار گذاشته و به افکار مثبت برای داشتن زندگی شیرین و بهتر جامه ی عمل بپوشانید.

در این کتاب همچنین نویسنده بر این باور است که باید  در زمان حال و در لحظه زندگی کرد. وین دایر عادات و رفتار خود را به مخاطب پیشنهاد می دهد تا بتواند با کمک آنها از اشتباهاتش نجات یافته و زندگی خوبی بسازد.

۱۶. کتاب قوی سیاه نسیم نیکولاس طالب

کتاب قوی سیاه به قلم نسیم نیکولاس طالب، به تاثیر رویدادهایی که وقوع شان را محال می پنداشتیم می پردازد و اثرات شدیدی را که از برخی اتفاقات غیر قابل پیش بینی ناشی می شوند و تمایل انسان برای یافتن توضیحات ساده و دم دستی را مورد بررسی قرار می دهد. این داستان جالب و جذاب که نویسنده به صورت روشنگرانه با نثری شیوا مسائل مربوط به دنیا را به توضیح نشسته است، مقدمه ایی جالب دارد و داستان از مشاهده ی اولین قوی سیاه در استرالیا روایت می شود.

این کتاب که از جمله پرفروش ترین کتاب ها شناخته می شود از اندیشه و تفکر نشات می گیرد. در این اثر مخاطب هم جنبه های روانشناسی، هم تجارت و کسب و کار و هم علوم طبیعی را مشاهده می کند. این اثر که با نثری دلنشین نگاشته شده به ما کمک می کند بهتر رویدادها را بشناسیم و از آنها به نفع خودمان بهره ببریم. قوی سیاه به علاقمندان به نظریه های احتمال و تحلیلگران ریسک پیشنهاد می شود.

۱۷. صد سال تنهایی گابریل گارسیا مارکز

رمانی اسپانیایی با نام صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز که محبوب ترین نویسنده ی ادبیات اسپانیا است، در سال ۱۹۶۷ منتشر شد و در سال ۱۹۸۲ برنده جایزه نوبل ادبیات گردید. سبک این رمان رئالیسم جادویی است و به روایت شخصیت هایی فانتزی و شگفت انگیز می پردازد.

داستان این رمان شرح زندگی شش نسل از خانواده بوئندیا است که خانواده ایی عجیب و غریب هستند که با وجود اینکه قرن ها گذشته ولی ثابت مانده اند و تغییری نکرده اند.

هدف اصلی نویسنده از نوشتن این رمان بررسی تغییرات به وجود آمده در جامعه بر سطح فرهنگ و زندگی افراد است. مارکز در واقع فرهنگ امریکای لاتین را به تصویر کشیده و نشان داده که تغییر و تحولات در جامعه چه اثراتی بر فرهنگ آنها داشته است. این رمان از جمله مهمترین آثار ادبیات جهان و جزء کتاب های معروف دنیا است که پیشنهاد می کنیم حتماً آن را مطالعه نمائید.

۱۸. بن هور، قصه ایی از مسیح

بن هور، قصه ایی از مسیح، رمانی تاریخی و از جمله پرفروش ترین و پرطرفدارترین کتاب های تاریخی و دینی است که در سال ۱۸۸۰ جایزه ادبیات نوبل را از آنِ خود کرد. لوئیس والاس، سیاستمدار، دیپلمات و نویسنده ی این کتاب است. داستان بن هور، روایتگر شاهزاده ایی به نام بن هور است که به امپراطوری روم به دلیل ظلم و ستمی که روا می دارد معترض است و در این بین به زندان می افتد و در زندان با مسیح آشنا می شود و با آموزه هایی که از مسیح می بیند برای آزادی و عدالت تلاش می کند.

۱۹. کیمیاگر

کتاب کیمیاگر اثر پائولوکوئیلو که در سبک تخیلی نوشته شده، به عنوان یک رمان فلسفی شناخته میشه چرا که نویسنده در این داستان مخاطب را بر آن می داردکه همراه با سانتیاگو، که در ابتدا به دنبال گنجی افسانه ایی در صحرای مصر است، به دنبال جوهر واقعی زندگی بگردد چرا که در نهایت سانتیاگو می فهمد گنجی که به دنبال آن است در درون خود اوست.

۲۰. رمز داوینچی

اگر به دنبال رمانی تاریخی-معمایی هستید پیشنهاد ما به شما رمان رمز داوینچی اثر دن براون است. این اثر از جمله پرفروش ترین کتاب های تاریخ معاصر به شمار می رود که در سال ۲۰۰۴ به عنوان بهترین کتاب ترسناک و معمایی برگزیده شد و در سال ۲۰۰۶، جایزه ی گرمی را به عنوان بهترین رمان کوتاه از آنِ خود کرد. این داستان به آثار هنری رمزنگاری شده و رمز و رازی که در آنها وجود دارد می پردازد.

۲۱. رویای تالار سرخ

کتاب رویای تالار سرخ به قلم کائو ژوکین نویسنده ی چینی است که از شاهکارهای ادبیات کلاسیک چین به شمار می رود. این کتاب رمانی عاشقانه است عشق اشراف زاده ایی به نام بائویو به دو عموزاده اش که نمی داند کدام را انتخاب کند. علاقمندان به رمان های عاشقانه خواندن این رمان را در ردیف کتاب های برگزیده ی خود قرار دهید.

۲۲. سپس هیچ کدام باقی نماندند آگاتا کریستی

اگر به دنبالی رمانی جنایی و معمایی می گردید، “سپس هیچ کدام باقی نماندند” که از معروف ترین رمان های آگاتا کریستی است پیشنهاد ما به شما است. این رمان به روایت قتل سه خانواده می پردازد که مشاور این پرونده ها، هرکول پوآرو است که با تحقیقات بسیار پرده از این جنایات بر می دارد و قاتل را شناسایی می کند.

۲۳. داستان دو شهر چارلز دیکنز

چارلز دیکنز از جمله برترین نویسندگان ادبیات انگلیس و خالق “داستان دو شهر” است. این اثر یکی از شاهکارهای ادبیات جهان شناخته شده و در سال ۲۰۰۳ به عنوان ۱۰۰ کتاب برتر تاریخ شناخته شد. دیکنز این کتاب را در سال ۱۸۵۹ منتشر کرد. این داستان روایتگر چارلز دارنه و سیدنی کارتن است. دارنه که به عنوان اشرافزاده در جریان انقلاب فرانسه قربانی شده و سیدنی کارتن وکیلی بریتانیایی که می خواهد رنج هایش را با عشق به همسر چارلز درمان کند. این کتاب از مشهورترین آثار در ادبیات داستانی به شمار می رود.

۲۴. مزرعه حیوانات

جورج اورول رمان نویس بزرگ انگلیسی خالق مزرعه ی حیوانات است. این رمان سیاسی در سال ۱۹۴۵ منتشر شد داستان گروهی از حیوانات را روایت می کند که به دنبال رهایی از ظلم انسان ها هستند و می خواهند مزرعه را خودشان اداره کنند ولی بعد از انقلاب، به یک حکومت دیکتاتوری تبدیل می شوند. نویسنده از حیوانات به عنوان نماد استفاده کرده است.

نویسنده از روایت این داستان اهداف فرهنگی و سیاسی داشته است تا نشان دهد حکومتی که از دیکتاتوری فرار می کند چگونه بعد از انقلاب برای اینکه قدرت خود را حفظ کند باز به سمت دیکتاتوری روی می آورد.

۲۵. اثر مرکب

اثر مرکب از پرفروش ترین کتاب های روانشناسی و موفقیت است به قلم دارن هاردی. نویسنده با بیان اینکه باید واقع بین بود رسیدن به موفقیت را به عوامل مختلفی نسبت می دهد و بیان می کند که تنها شناخت راه های موفقیت کافی نیست بلکه باید در این راه تلاش و پشتکار داشت و برنامه ریزی منسجمی برای رسیدن به اهداف خود برگزید.

کتاب اثر مرکب جزء پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز، آمازون، کتاب های ایران به شمار می رود و علاقمندان به کتاب هایی در زمینه موفقیت برای رسیدن به اهداف خود با برنامه ی منسجم مطالعه ی این اثر ارزشمند را از دست ندهید.

۲۶. کتاب ۱۹۸۴ اثر جورج اورول

کتاب ۱۹۸۴ اثر از جورج اورول که در سال ۱۹۴۹ منتشر شد اثری علمی-تخیلی است. نویسنده در این رمان، داستان جامعه ایی را روایت می کند که تحت سلطه ی سه کشور بزرگ قرار دارند. در این جامعه، نوشتن، آزادی های فردی ممنوع بوده و همه باید تنها از رئیس حزی که برادر بزرگ است تبعیت و اطاعت کنند نه چیز دیگر.

۲۷. کتاب خودت باش اثر ریچل هالیس

ریچل هالیس مؤلف، سخنران و بلاگر ایالات متحده امریکا می باشد که با نوشتن دو کتاب به نام های خودت باش دختر و شرمنده نباش دختر به معروفیت رسید. خودت باش دختر که از جمله پرفروش ترین کتاب های آمازون و نیویورک تایمز شناخته شده است به این موضوع می پردازد که برای اینکه همان کسی بشویم که هستیم باید دروغ هایی که جامعه، رسانه، خانواده و خودمان به خودمان گفته ایم شناخته و از بین برد تا حقیقت اینکه تو تنها خودت هستی که مسئول زندگیت هستی و خودت زندگیت را کنترل می کنی برایت آشکار شود.

۲۸. رمان عاشقانه ی چشمهایش بزرگ علوی

چشم هایش رمانی اثرگذار با داستانی عاشقانه و سیاسی از بزرگ علوی نویسنده ی سبک واقع گرایی انتقادی، مترجم و سیاستمدار ایرانی است که با بیانی شیوا، ساده و روان روایت شده است. پیشنهاد می کنیم، علاقمندان به رمان های معمایی، عاشقانه و سیاسی خواندن این داستان جذاب را از دست ندهید.

۲۹. کتاب ملت عشق الیف شافاک

ملت عشق اثر الیف شافاک که پرفروش ترین کتاب تاریخ ترکیه شناخته شده در بازار کتاب ایران نیز یکی از پرفروش ترین کتاب ها شناخته شده است. نویسنده در این کتاب دو داستان دو شخصیت متفاوت از نظر زمانی را با هم به تصویر می کشد. داستان اول زندگی مولانا و شمس و داستان دوم روایتگر داستان زنی چهل ساله به نام الا که با وجود همسر، زندگی و معیشت قابل قبولی که دارد ولی عشقی میان آنها نیست و … . علاقمندان به رمان های عاشقانه، عارفانه و فلسفی کتاب ملت عشق را در ردیف کتاب های مورد مطالعه ی خود قرار دهید تا بدانید که چرا باید کتاب ملت عشق را بخوانید.

۳۰. هایدی

یوهانا اشپیری، نویسنده ی رمان معروف هایدی، روایتگر داستان دختری بچه ایی پنج ساله است که در نزد پدر بزرگش زندگی می کند. هایدی به قدری شهرت یافت که به صورت مجموعه ی تلویزیونی، فیلم و انیمیشن به نمایش درآمد.

۳۱. نام گل سرخ اومبرتو اکو

اومبرتو اکو نویسنده ی بریتانیایی است که اولین رمان خود یعنی “به نام گل سرخ” یا “آنک نام گل” را در سال ۱۹۸۰ منتشر کرد. این داستان که درون مایه ی جنایی تاریخی دارد در صومعه ایی در ایتالیا روایت می شود. داستان از این قرار است که ویلیام محققی است که با دعوت از طرف آباتسوس به کلیسایی در ایتالیا برای حل معمایی حاضر می شود راهب بزرگ از مرگ کتابدار کتابخانه خبر می دهد و ویلیام و آدسو که شاگرد اوست به دنبال کشف حقیقت به سراغ کتاب های خطی کتابخانه می روند.

این کتاب از جامعه ی قرون وسطی در ایتالیا تصویری واقع گرایانه به نمایش می گذارد و به عنوان یکی از بهترین رمان های تاریخی-جنایی شناخته شده است که برای طرفداران این سبک، رمانی بسیار جذاب و مناسب است.

۳۲. کتاب تختخوابت را مرتب کن ژنرال ویلیام اچ. مک ریون

ژنرال مک ریون، نویسنده ی کتاب تختخوابت را مرتب کن، کتابی خودشناسی است که نویسنده در آن با استفاده از تجربیاتش در زندگی در زمینه ی مدیریت زمان، تمرکز بر جزئیات و خدمتی که به ارتش امریکا کرده برای رسیدن به هدف و موفقیت راهکارهایی را ارائه می دهد که اولینِ آن یک راهکار ساده است یعنی مرتب کردن تختخواب! نویسنده به شرح ۱۰ درس در این کتاب پرداخته که هر کدام آن دارای چالش و اهمیت هستند.

این کتاب می تواند به پیشرفت شخصی و افزایش انگیزه کمک کرده و همچنین مهارت های مدیریتی را بالا ببرد. کتاب تختخوابت را مرتب کن از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز شناخته شده و زندگی مخاطب را با چالش هایی برای بهتر شدن روبرو می کند.

در ادامه به معرفی ۴۸ عنوان از کتاب های معروف دنیا می پردازیم. دانلود رایگان پرفروش ترین کتاب های جهان را با سایت کتاب ها تجربه کنید.

دوست خوبم،نظرتو درباره این محتوا با ما به اشتراک بزار