۱۰ اشتباه که رابطه را به نابودی میکشاند

اگر شما مناسب ترین فرد ممکن برای خود را هم پیدا کرده باشید و حتی با او ازدواج کرده باشید با اشتباهاتی که در طول زندگی میکنید میتوانید این رابطه را در طولانی مدت نابود کنید. ممکن است برخی از این اشتباهات ساده به نظر بیایند به طوری که فکر کنید چنین اعمالی نمیتواند موجب آسیب به رابطه شود اما به هر حال باید از آن اجتناب کنید. ما در این مقاله ۱۰ تا از رایج ترین این اشتباهات را برای کمک به شما شرح میدهیم توصیه میشود پیش از ازدواج در صورت نیاز به کمک و کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره رایگان آوای مشاوران استفاده کنید.

10 اشتباه که رابطه را به نابودی میکشاند

اشتباهات نابود کننده رابطه

۱. منفی گرایی

داشتن احساسات منفی انرژی منفی هم به زندگی وارد میکند که این موضوع بر ذهن همسرتان نیز تاثیر بدی دارد. این که فکر میکنید این احساسات منفی واقعیت زندگی است اشتباه شماست به عبارت دیگر فرض کنید وقتی شخصی در حال صحبت با شماست و از شما تعریف میکند فقط یک انتقاد ساده میتواند تمرکزتان را از آن همه تعریف تمجید دور کرده و به سمت همان یک انتقاد ببرد. به جای چنین طرز فکری تمرکز خود را بر روی اهداف مشترکتان بگذارید و در جهت آن تلاش کنید.

۲. مقایسه کردن شریک عاطفی خود با دیگران

به هیچ عنوان حتی در ذهنتان هم نباید همسرتان را با شرکای عاطفی سابق خود مقایسه کنید چرا که از طرفی توقعات غیر واقعی از همسرتان برای شما شکل میگیرد و از سوی دیگر همین موضوع باعث بی ارزش شدن او در چشم شما میشود. از آنجایی که هیچ انسانی بدون عیب نیست پس به جای مقایسه نکات منفی همسر خود با نکات مثبت شرکای عاطفی قبلی، تمرکز خود را بر روی ویژگی های مثبت همسرتان قرار دهید. این را فراموش نکنید که برای تمام کردن یک رابطه حتما باید دلیل بسیار قانع کننده ای داشته باشید نه چنین چیز ساده ای.

۳. حسادت

ممکن است علاقه شدید شما نسبت به پارتنرتان موجب شود که نسبت به ارتباطات او با هر شخص دیگری حسادت کنید چرا که او را فقط برای خود میدانید. یکی دیگر از رایج ترین اشتباهات نیز همین نوع علاقه مندی است که در نهایت باعث میشود همسرتان فکر کند شما نسبت به او بی اعتماد هستید و به همین دلیل سعی میکنید روابط او را با دیگران کنترل کنید. نه تنها همسرتان از این موضوع ناراحت میشود بلکه خودتان هم علاوه بر خستگی روحی که در طولانی مدت برایتان ایجاد میشود دائم از نظر روانی خودتان را اذیت میکنید. بهتر است این حسادت را بپذیرید اما خودتان را در دائما کنترل کردن همسرتان متوقف کنید.

۴. نداشتن اعتماد به نفس

نداشتن اعتماد به نفس باعث میشود که برای هر موضوعی مدام منتظر نظر پارتنر خود بوده یا منتظر تایید او باشید شاید خودتان ندانید اما داشتن اعتماد به نفس شما برای شریک عاطفیتان بسیار مهم است و نداشتن آن باعث دلسرد شدن طرف مقابلتان میشود. امروزه اعتماد به نفس به عنوان یکی از مهم ترین پایه های جذابیت شناخته میشود پس در صورت احساس فقدان آن در خود حتما آن را تقویت کنید.

۵. گذراندن بیشتر وقت خود در خانه به چیزی به جز شریک عاطفی

یکی از مواردی که معمولا میتواند بسیار وقت شما را در خانه به جای گذراندن با پارتنرتان بگیرد بودن در فضای مجازیست که تا حد زیادی به صمیمت زوجین آسیب وارد میکند تماشای تلویزیون پیش از خوابیدن نیز همین تاثیر را دارد و حس بی اهمیت بودن را در همسرتان القا میکند.

۶. عدم ابراز عشق خود

برای انکه رابطه ای پایدار و شاد داشته باشید مدام منتظر محبت فیزیکی از شریک عاطفی خود نباشید و خودتان از همین طریق عشق خود را ابراز کنید. بر اساس گفته بسیاری از کارشناسان شما نباید هیچگاه حسی که درونتان تمایل به تماس فیزیکی برای نشان دادن محبت خود دارد را سرکوب کنید بلکه باید به آن اهمیت دهید.

10 اشتباه که رابطه را به نابودی میکشاند

۷. توقع بی عیب و نقص بودن

بسیاری فکر میکنند داشتن یک رابطه عاطفی شاد و پایدار نیازمند بی نقص بودن آن هاست. این که سعی در بهبود رفتار خود داشته باشید بسیار خوب است اما نباید دائما بخش بزرگی از ذهنتان را به خودش مشغول کند. همواره هنگام تلاش برای بهبود رفتار های خود نیم نگاهی هم به راحت بودن خودتان داشته باشید.

۸. ترس از مخالفت کردن

در این مورد لازم است که در آن افراط و تفریط نکنید چرا که هر دو آن ها از اشتباهات نابود کننده رابطه است. لزومی ندارد که همیشه با همسرتان در مورد هر موضوعی موافقت کنید در حالی که چبزی درونتان با آن موضوع مخالفت میکند از طرف دیگر نباید همیشه حق را به خودتان بدهید و سعی کنید در هر مکالمه ای که دارید حرف خود را به کرسی بنشانید و دائما با شریک عاطفیتان مخالفت کنید. شما باید بتوانید با سازش و مدارا و بدون ترس از مخالفتتان و چیزی که شما را آزار میدهد با همسرتان صحبت کنید. هر زوجی باید یاد بگیرد که چگونه اختلاف نظر هایی که دارند را با احترام و بدون اصرار برای اثبات نظر خود حل کنند، اگر احساس میکنید که نیاز به آموزش دارید از مشاوره خانواده رایگان ما کمک بگیرید.

۹. توقع عالی بودن همه چیز

شما نباید چه در زندگی فردی و چه در زندگی مشترک توقع بی نقص بودن و بر وفق مراد بودن همه چیز را داشته باشید؛ داشتن چنین طرز فکری باعث میشود که کوچکترین نقص هم در هر چیزی باعث شود آن را محکوم به شکست بدانید همچنین موجب ایجاد مشکل در احساس رضایت در شما میشود و به دنبال آن ذهنتان مدام پر از درگیری شده وتاثیرش را بر روانتان میگذارد  و در نهایت این مشکلات روحی روانی به فضای زندگی مشترک وارد میشود و به مرور زمان رابطه را نابود میکند.

۱۰. تعادل در انجام کارهای مشترک

این که زوجین کارهای مختلفی را با یک دیگر انجام دهند باعث نزدیکی و صمیمیت بیشتری بین آن ها میشود اما به همان اندازه باید به یک دیگر فضای کافی برای انجام امور شخصی یک دیگر نیز بدهند. برقراری این تعادل باعث دور شدن اضطراب و شاداب ماندن رابطه شما شود.

جمع بندی

اگر رابطه عاشقانه را یک خانه تصور کنیم شما باید با افزایش اطلاعات خود درمورد مراحل مختلف زندگی این خانه را بازسازی کنید همچنین با انجام ندادن اشتباهاتی که در این مقاله گفته شد اجازه ندهید چیزی این خانه را ویران کند. بسیاری فکر میکنند پس از ورود به یک رابطه یا زندگی مشترک دیگر همه چیز تمام شده و هیچ اختلافی پیش نخواهد آمد. برای این که بهتر مشکلاتی که خود در زندگی شناسایی کرده اید را حل کنید از یک مشاور خبره کمک بگیرید و مطمئن باشید میتواند به شما کمک کند.

دوست خوبم،نظرتو درباره این محتوا با ما به اشتراک بزار