معرفی کتاب هایی که زندگی انسان را متحول می کند

سلام به کاربران سایت کتابها. در این مقاله در مجله ی سایت کتابها به معرفی ۷۹ عنوان کتابی که زندگی انسان را دگرگون می کند می پردازیم.
چه کتاب هایی زندگی انسان را متحول می کنند؟ در مورد پاسخ به این سوال باید گفت که باید به دنبال کتاب هایی باشید که می توانند در قالب داستان یا واقعیت، آگاهی بخش باشند. برای آگاهی یافتن و متحول شدن زندگی باید مسیری مناسب را طی کرد تا روح و درون تغییر کند و نتیجه ی مطلوب حاصل شود. کتابهایی در مورد اعتماد به نفس، موفقیت، خودشناسی و پرورش استعداد و توانایی می توانند کمک راه زندگی آدمی باشند.

کتابهای تاثیرگذاری که زندگی انسان را متحول می کند

 1. دلایل خوب برای احساس های بد
 2. تختخوابت را مرتب کن
 3. کتاب رویای من
 4. کتاب قطار سرعت به سمت ثروت
 5. کتاب فتح قله های موفقیت بدون دست و پا
 6. کلید کاربردی قانون جذب
 7. هفت عادت مردمان موثر
 8. مرزها_ چه موقع بگوییم بله و چگونه بگوییم نه تا کنترل زندگی خود را به دست بگیریم_ هنری کلاد و جان تاونسند
 9. مسافر: هفت تصمیمی که موفقیت فردی را تعیین می کند_ اندی اندروز
 10. ۴۸ روز تا کار مورد علاقه تان فاصله دارید_ دن میلر
 11. چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز
 12. پدر پولدار، پدر بی پول
 13. کتاب نگرانی را متوقف کرده و شروع به زندگی کنید
 14. اتوبوس انرژی _ جان گوردون
 15. کتاب یافتن عناصر خود نوشته کن رابینسون
 16. عادت های اتمی
 17. درخت بخشنده
 18. کتاب اثر مرکب
 19. کتاب تفکر بهتر زندگی بهتر
 20. برانید: حقایقی شگفت انگیز درباره ی ایجاد انگیزه _ دنیل پینک
 21. هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی
 22. کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری ای.یانگ
 23. کتاب آیین دوست یابی اثر دیل کارنگ
 24. کتاب انسان در جستجوی معنا اثر ویکتور فرانکل
 25. تئوری انتخاب
 26. شازده کوچولو
 27. کتاب حقیقتی برای ما
 28. کتاب اسرار ذهن ثروتمند
 29. کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز
 30. کتاب نیروی اعتماد به نفس
 31. اصل گرایی
 32. آدمی
 33. کشتن مرغ مینا
 34. کتاب راز
 35. کتاب پرسش های کوانتومی
 36. کتاب قهرمان
 37. کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه شما
 38. کتاب استاد عشق ( زندگی نامه ی پروفسور حسابی)
 39. کتاب روح یک پروانه
 40. کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد
 41. کتاب چادر قرمز
 42. کتاب آبی مثل جاز _ دونالد میلر
 43. کتاب قدرت سکوت؛ قدرت درونگراها در جهانی که قادر نیست از سخن گقتن باز ایستد!_ سوزان کاین
 44. کتاب تو همانی که می اندیشی اثر جیمز آلن
 45. کتاب فعلا مارش مالو رو نخور

۱. دلایل خوب برای احساس های بد

راندولف ام.نسه دانشمند و نویسنده ی مشهور آمریکایی در کتاب دلایل خوب برای احساس های بد به ریشه ی مشکلات روانی از دیگاه روانشناسی پرداخته است. او به بررسی این مسئله می پردازد که چرا بدن انسان در مقابل بیماری ها و احساسات درونی آسیب پذیر است. نویسنده ارتباط میان زیست شناسی تکاملی و علم پزشکی را مورد بررسی قرار می دهد.
در این اثر به راحتی می توان دلیل وجود اضطراب، افسردگی، پرخوری، بی حوصلگی و بسیاری احساسات بد را فهمید و با اصول پزشکی تکاملی و اختلالات روانی آشنا شد. این کتاب اکتشافی مبتکرانه و پرافتخار است و با خواندن آن می توانید در زنوع نگرش خود به زندگی تحولی ایجاد کنید.

۲. تختخوابت را مرتب کن

تختخوابت را مرتب کن نوشته ی ویلیام اچ. مک ریون ژنرال بازنشسته ی امریکایی است. نویسنده در این اثر از درس هایی که در زمان خدمتش فراگرفته است صحبت می کند که باعث تغییر زندگی و نگرش مخاطب می شود. این کتاب از جمله پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز است. این کتاب ارزشمند از ۱۰ درس کوتاه تشکیل شده که نتیجه ی تجربه ی شخصی خود نویسنده است. ” اگر می خواهید دنیا را تغییر دهید، محدودیت هایتان را به چالش بکشید.” این جمله یکی از جملات برگزیده ی این کتاب است. مطالعه ی این اثر را از دست ندهید.

۳. کتاب رویای من انوشه انصاری

انوشه انصاری نخستین فضانورد زن ایرانی است که در کتاب رویای من، به بیان شرح زندگی خود که شامل اتفاقات تلخ و شیرین است در سفر به فضا می پردازد. این کتاب به عنوان زندگینامه و اثری آموزشی است که در مورد فضا، انواع سازه های فضایی و فضانوردان آموزه های بسیاری را به مخاطب ارائه می دهد. این کتاب داستانی بسیار جذاب به ویژه برای نوجوانان است تا به استعدادها و توانایی های خود ایمان و باور داشته باشند و برای رسیدن به موفقیت و زندگی دلخواه خود تلاش کنند.

۴. کتاب قطار سرعت به سمت ثروت

دارن هاردی نویسنده ی کتاب قطار سرعت به سمت ثروت، اثری ارزشمند و پرهیجان آفریده است. نویسنده در این اثر کارآفرینی را سفری هیجان انگیز با سوار شدن به قطار پر سرعت هوایی مانند کرده که در صورت اینکه بدانید از مسیر پیش روی خود چه انتظاری دارید سرسخت تر شده و تردید و منفی بافی ها را مغلوب می کنید. با مطالعه ی این اثر پر مغز تحول را در زندگی خود لمس خواهید کرد.

۵. کتاب فتح قله های موفقیت بدون دست و پا

فتح قله های موفقیت بدون دست و پا اثری نیک ووی چیک، شاهکاری بی نظیر است که به عینه می توانید مشاهده کنید که نداشتن دست و پا را نه تنها محدودیت ندانسته که قله ایی برای پیروزی و موفقیت در زندگی قلمداد کرده است. ووی چیک سخنرانی تاثیرگذار است که در نظر او طبق کتاب انجیل، مهم نیست زندگی با تو چه برخوردی می کند، عکس العمل تو در برابر آن مهم است. پیشنهاد می کنیم در صورتی که احساس می کنید برای رسیدن به موفقیت محدودیتی دارید این کتاب را مطالعه نمائید چرا که مانعی وجود ندارد هر آنچه هست از درون بروز می کند.

۶. کلید کاربردی قانون جذب

برای رسیدن به درک بهتر نسبت به خود، کتاب کلید کاربردی قانون جذب نوشته ی جک کنفیلد را مطالعه کنید تا از طریق قانون جذب، آگاهانه مسیر زندگی خود را تغییر دهید. نویسنده در این اثر نحوه ی رسیدن به آرزوها را با استفاده از انرژی مثبت بیان داشته و تجربیات خود را با مخاطب به اشتراک گذاشته است. برای رسیدن به رویاهایتان خواندن این کتاب را از دست ندهید.

۷. هفت عادت مردمان موثر

یکی از پرفروش ترین آثار نیویورک تایمز، هفت عادت مردمان موثر اثر استفن ریچاردز کاوی است. با خواندن این کتاب با عادات افراد موفق آشنا می شوید و با همت بالا می توانید دروازه ی تغییرات خود را باز کرده و رشدی تکاملی داشته باشید. این کتاب برجسته ترین اثر بازرگانی قرن ۲۱ شناخته شده است.

۸. مرزها_ چه موقع بگوییم بله و چگونه بگوییم نه تا کنترل زندگی خود را به دست بگیریم_ هنری کلاد و جان تاونسند

در این اثر نویسندگان با ارائه ی اطلاعات کاربردی، روش های موثری را برای تعیین حد و مرز در زندگی مشترک به مخاطب عرضه می دارند. در این کتاب علاوه بر شناخت حد و مرزها، ارزش هایی را مانند خدا دوستی، دوست داشتن همسر، راست گویی، وفاداری و همدلی را می آموزید.

۹. مسافر: هفت تصمیمی که موفقیت فردی را تعیین می کند_ اندی اندروز

داستان این کتاب در مورد موفقیت و هفت تصمیم مهم برای رسیدن به این خواسته ی با ارزش است. در این کتاب، دیوید پاندر که شخصیت اصلی داستان است بعد از بیست سال و در سن ۴۶ سالگی با داشتن دختری بیمار، بی پول، بی هدف و بیکار شده است در این زمان سرگردانی و بی پناهی به زمانی پرتاب می شود که سی سومین رئیس جمهور آمریکا “هری ترومن” حکومت می کند. دیوید پاندر با برخوردی که با هری ترومن دارد هفت اصول موفقیت مانند، مسئولیت پذیری، شاد بودن، مصمم بودن، بخشنده و سپاسگزاربودن را از او می آموزد و بعد از آن با دانشی که از این سفر آمخته به زمان حال باز می گردد و زندگیش را متحول می کند. این اثر کتابی جذاب برای رسیدن به تحول و تغییر در زندگی است.

۱۰. ۴۸ روز تا کار مورد علاقه تان فاصله دارید_ دن میلر

۴۸ روز تا کار مورد علاقه تان فاصله دارید اثر دن میلر نویسنده و مشاور شغلی است. او در این کتاب شناخت شغل مناسب را مرهون شناخت و درک از خود و توانایی خود می داند تا شغل پر درآمدی که به خوشبختی منتهی می شود بیابید.

۱۱. چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز

چهار میثاق اثری پر فروش و ارزشمند است که ۴ اصل مهم و بنیادی را برای رهایی انسان از رنج ها و دغدغه ها ارائه می دهد. مطالعه ی این کتاب به ما کمک می کند تا با فراگیری این اصول مهم آنها را در زندگی به کار بگیریم و در نهایت به آزادی، شادی، عشق و آرامش درونی برسیم. دون میگوئل روئیز نویسنده ی مکزیکی در این اثر باورهایی را که از پیشینیان به ما رسیده و ما را محدود کرده بیان می دارد و با ۴ میثاق که عبارتند از: کلام خود را به گناه آلوده نکنید.، هیچ چیز را به خود نگیرید.، تصورات باطل را کنار بگذارید و نهایت تلاش خود را برای رسیدن به موفقیت به کار گیرید، تلاش می کند تا با خودشناسی به خوشبختی و درجات والای انسانی برسیم.

۱۲. پدر پولدار، پدر بی پول

رابرت کیوساکی و شارون لیچر در این کتاب مسائلی را برای کنترل امور مالی مطرح می کنند در واقع ایده هایی ارائه می دهد برای اینکه مشکلات مالی مان را حل کنیم. به اعتقاد رابرت ثروتمندان به فرزندانشان متفاوت آموزش می دهند و دلیل اصلی مشکلات مردم این است که در مدرسه در مورد پول هیچ چیز یاد نگرفته اند فقط آموخته اند که برای پول کار کنند نه کاری کنند تا پول برایشان کار کند.

۱۳. کتاب نگرانی را متوقف کرده و شروع به زندگی کنید

نگران نباش! زندگی کن اثر دیل کارنگی نویسنده و سخنران امریکایی است. کتاب کارنگی به ما می آموزد که چگونه نگرانی ها و اضطراب ها را از خود دور کنیم و عادات مخرب را ترک کرده و زندگی مثبت و شادی را آغاز کنیم. این اثر می تواند یکی از عالی ترین راه های مقابله با تشویش و نگرانی را ارائه دهد و شادی را به ارمغان آورد. مطالعه ی این اثر با ارزش را از دست ندهید.

۱۴. اتوبوس انرژی _ جان گوردون

اتوبوس انرژی از جمله پر فروش ترین کتاب های انگیزشی است که در قالب داستان آثار انگیزه و انرژی مثبت را در زندگی به نمایش می گذارد. نویسنده در این اثر با بیانی روان و قابل فهم ۱۰ قانون پیشبرد زندگی را ارائه داده است. جان گوردون سخنران آمریکایی است که بیشتر آثار او در مورد مسائل روانشناسی و در دسته ی کتاب های موفقیت و انگیزشی قرار دارند.

۱۵. کتاب یافتن عناصر خود نوشته کن رابینسون

کتاب یافتن عناصر خود یا جوهر خود، روش هایی را برای عملی کردن ایده ها در زندگی ارائه می دهد. در این اثر می آموزیم چگونه استعدادها و توانایی هایمان را شناخته و زندگی خود را متحول کنیم. در حقیقت زمانی آدمی به موفقیت می رسد که جوهر درون خود را کشف کرده باشد که با این شناخت می توان در ابتدای امر خود را شناخت و فعالیت و شغل مورد علاقه ی خود را پیدا کرد.

۱۶. عادت های اتمی

” اگر عادت های کوچک و خوب را در خود پرورش دهید، ممکن است در ابتدا تأتیری در زندگی شما نگذارند ولی وقتی با هم ترکیب شوند، زندگی شما را به شدت تحت تأثیر قرار می دهند. می توان به عادت ها به چشم سرمایه گذاری نگاه کرد. ایجاد عادت خوب در زندگی دقیقاً مانند پس انداز کردن مبلغی ناچیز در درازمدت است. شاید در ابتدا به چشم نیاید ولی در درازمدت به مبلغ قابل توجهی تبدیل می شود.”

این بخشی از جملات پرمفهوم و ارزشمند جیمز کلیر نویسنده، سخنران و بلاگ نویس پرطرفدار امریکایی و نویسنده ی کتاب عادت های اتمی است که برخی از مترجمان آن را خرده عادت های اتمی ترجمه می کنند.

این اثر که اثری بسیار با ارزش و با اهمیت شناخته شده و مخاطبان بسیاری را جذب خود کرده است کمک می کند عادت ها و رفتارهای خود را بشناسیم تا بتوانیم عادت های جدید و به درد بخور در زندگی ایجاد کنیم.

نویسنده در ابتدای کتاب، دوران نوجوانی خود را روایت می کند و بعد از آن سوالاتی را مطرح میکند و قانونی را به ما می آموزد تا با استفاده از آن به سادگی بتوانیم در کار و زندگی خود تغییراتی اثربخش ایجاد کرده و زندگی رضایت بخشی را داشته باشیم.

کتاب عادت های اتمی در لیست پرفروش ترین کتاب روزنامه های نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و سایت آمازون در سال ۲۰۱۹ قرار گرفت و می توان به عنوان کتابی در زمینه ی توسعه ی فردی آن را به شمار آورد. یک اثر بسیار عالی است که می تواند زندگی انسان را متحول کند با ترک عادت های بد و نادرست و جایگزین کردن رفتارهای مناسب.

۱۷. درخت بخشنده

شل سیلورستاین با قلم توانمندش کتاب درخت بخشنده را به رشته ی تحریر در آورده است. در این اثر که تصویرسازی بسیار جذابی دارد داستان پسرکی خردسال و درختی روایت می شود که درخت پسرک را همچون فرزند خود می داند و هر آنچه می خواهد به او می بخشد.

این کتاب کلاسیک با بیانی ساده بخشش، گذشت و فداکاری را به تصویر می کشد و رابطه ی مناسبی که باید بین انسان و طبیعت برقرار شود مطرح می گردد. درخت بخشنده داستانی تخیلی است و مناسب برای کودکان که داستان های خیال پردازانه را دوست دارند.

۱۸. کتاب اثر مرکب

از جمله پرفروش ترین کتاب هایی که در حوزه ی روانشناسی و موفقیت نگاشته شده اند اثر مرکب دارن هاردی نویسنده، مشاور، سخنران و مربی موفقیت امریکایی است. جالب است بدانید که هاردی تولید کننده ی سه شبکه ی تلویزیونی و برنامه های تلویزیونی موفق است.

اثر مرکب از جمله آثاری است که باعث تحول در زندگی می شود چرا که مخاطب با خواندن آن می تواند با تغییری کوچک و تمرین آن به مدت طولانی، آهسته و پیوسته به اهدافش برسد چرا که تبدیل به عادت جدید می شود.

۱۹. کتاب تفکر بهتر زندگی بهتر

کتاب “تفکر بهتر زندگی بهتر: که به آن بهتر فکر کنید؛ بهتر زندگی کنید نیز می گویند توسط یکی از بزرگترین روانشناسان انگیزشی به نام جول اوستین نوشته شده است. جول اوستی که نویسنده ی پرفروش نیویورک تایمز به شمار می رود در رمان راهکارایی ارائه داده است که مخاطب بداند چگونه می توان ذهن را آنگونه درست برنامه ریزی کرد تا به موفقیت دست یافت.

این اثر می تواند تغییر و تحولاتی مثبت در زندگی و وجود آدمی ایجاد کند تا به راحتی به هر آنچه می خواهد دست یابد از اینرو یکی از کتابهایی است که زندگی انسان را متحول میکند. با هم چند جمله ی برگزیده از کتاب تفکر بهتر زندگی بهتر را بخوانیم.

“شما هرگز آفریده نشده اید که زندگی متوسطی داشته باشید، چون بذرهای عظمت را در درون خود دارید.”

“برداشت شما از خودتان نشان می دهد که چه نوع زندگی ایی در پیش خواهید داشت.”

“شما باید تمام آن چیزهای منفی را که مردم در موردتان گفته اند، به کلی از ذهنتان پاک کنید.”

۲۰. برانید: حقایقی شگفت انگیز درباره ی ایجاد انگیزه _ دنیل پینک

حقایقی شگفت انگیز درباره ایجاد انگیزه، میکرو کتابی است اثر دنیل اچ. پینک نویسنده و محقق علوم رفتاری که با دیدگاهی متفاوت از نوع جدیدی از انگیزه صحبت می کند و آن تغییر تیپ شخصیتی است. این اثر از جمله معروف ترین و پرفروش ترین آثار اچ. پینک در سال ۲۰۱۳ معرفی شد.

۲۱. هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی

رولف دوبلی نویسنده ی سوئیسی و خالق اثر خواندنی و ارزشمند هنر شفاف اندیشیدن است. نویسنده در این اثر خود، کاری می کند که خواننده وادار به فکر کردن شود تا بتواند با خطاهای شناختی که به ۹۹ خطای رایج هنگام اندیشیدن اشاره شده آشنا شود و با شناخت درست، انتخاب و تصمیم گیری درستی داشته باشد و با پاک کردن ذهن از اشتباهات و درست فکر کردن و تصمیم گرفتن زندگی شادتری را برای خود به ارمغان بیاورد. دوبلی بر اساس تجربیات شخصی خود و همچنین مطالعات و دیدگاه های صاحب نظران و اندیشمندان به بیان خطاهای شناختی پرداخته است.

۲۲. کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری ای. یانگ

جفری ای یانگ در آغاز کتابِ زندگی خود را دوباره بیافرینید، ۱۱ سوال که به عنوان ۱۱ تله رایج در زندگی نامیده می شوند از مخاطب خود می پرسد. این ۱۱ تله در حقیقت الگویی هستند که از کودکی با ما همراه شده و شخصیت ما را شکل داده اند.

این تله ها مشخص کننده ی طرز فکر کردن، احساس کردن و عملکرد ما می باشند. جفری یانگ بنیانگذار طرحواره ی درمانی در این کتاب تکنیک های قدرتمند و کاربردی برای تغییر در شخص معرفی میکند که هم رویکردی تجربی و شناخت درمانی دارد و هم رویکردی تکاملی.

۲۳. کتاب آیین دوست یابی اثر دیل کارنگ

دیل کارنگی در کتاب آیین دوست یابی به روانی و سادگی در مورد اینکه داشتن یک دوست خوب نیاز اساسی و حق مسلم هر انسانی است توضیحاتی ارائه می دهد. در آغاز داستان با روایت هایی از افراد مشهوری چون آل کاپون و توگن کرولی ۲، به این موضوع می پردازد که انسان هرگز نباید خود را مقصر بداند و انتقاد کند. نویسنده کتاب را به ۶ بخش تقسیم کرده و اصول اساسی رفتار با مردم و رفتارهای متقابل انسان ها با همدیگر را توضیح می دهد.

در این فصول راهکارهایی برای به دست آوردن محبوبیت، همراه سازی دیگران با خود بدون آنکه رنجیده خاطر شوند و پیشنهاداتی برای رفع مشکلات زناشوئی بیان می کند که به وسیله ی آن می توان زندگی روزمره ی خود را تغییر داد. این اثر یکی از موفق ترین کتاب های تاریخ امریکا و هفتمین کتاب تأثیرگذار در تاریخ امریکا شناخته شده است.

در این اثر نویسنده به خوبی روش هایی برای ساخت شخصیت سالم و محبوب ارائه می دهد. به گفته ی دیل کارنگی “اگر می بینی کسی به روی تو لبخند نمی زند علت را در لبان فرو بسته ی خود جستجو کن”

۲۴. کتاب انسان در جستجوی معنا اثر ویکتور فرانکل

از جمله بهترین نمونه های ادبی در ادبیات روانشناسانه، کتابِ انسان در جست و جوی معنا اثر ویکتور فرانکل است. روایتی واقعی از زندگی نویسنده که با بیان خاطراتش در اردوگاه کار اجباری شروع می شود و از سختی هایی که در این دوران کشیده و تلاش هایی که برای زنده ماندن کرده پرده بر می دارد.

فرانکل ۷ نکته و درس خیلی مهم و ارزشمند را با خواننده به اشتراک می گذارد اول اینکه سختی و زجر کشیدن غیر قابل اجتناب است و نحوه ی برخورد و نگاه ما به آن اهمیت دارد. دومین نکته این است که دیگران را نه تنها در گفتار که در ذهنمان نیز قضاوت نکنیم و سعی کنیم از دید دیگران به دنیا بنگریم.

درس سوم این است که نگرش و دیدگاه مان به زندگی تنها جایی است که کسی نمی تواند آن را بگیرد پس برای ادامه ی حیات دیدگاه مان را بازبینی کنیم. نکته ی چهارم این است که تنها تلاشمان این باشد که آنچه را که می توانیم تغییر دهیم و بپذیریم که برخی شرایط و چیزهایی هستند که از اختیار ما خارجند. دنبال خوشبختی و خوشحالی ندوید و بیش از حد به آن فکر نکنید چرا که به نتیجه ایی نمی رسید بلکه باید تلاشمان را بیشتر کنیم تا به آنچه می خواهیم دست یابیم.

رستگاری انسان در عشق ورزیدن است پس تا می توانید به همه چیز عشق بورزید و در نهایت نکته و درس اخر این است که اگر انسان معنا و چرایی زندگی کردن خود را بداند با هر چگونه ایی کنار می آید. این اثر درخشان و مشهور امریکایی بعد از گذشت سال ها هنوز مورد استقبال بی نظیر خوانندگان قرار گرفته است. این اثر می تواند یکی از کتاب هایی باشد که زندگی انسان را متحول می کند.

۲۵. تئوری انتخاب

در کتاب تئوری انتخاب اثر ویلیام گلاسر روان‌‌‌‌‌‌پزشک امریکایی بیان می شود که رفتارهای هر انسانی که در جهت برطرف کردن نیازهای اوست بیشتر از انگیزه های درونی ریشه می گیرند. نویسنده در تئوری انتخاب معتقد است که منشأ رفتارها، احساسات و انگیزه‌های انسان‌ها، انتخاب‌ها و رفتار‌های هر فرد و تحلیل‌های درونی او می باشد و هر چه مرکز کنترل درونی در انسان‌ها بیشتر تقویت شود، مشکلات در زندگی کمتر می شود.

۲۶. شازده کوچولو

آنتوان دو سنت اگزوپری نویسنده‌ی نام آشنا و مشهور فرانسوی است. اگزوپری کتاب شازده کوچولو را در سال ۱۹۴۳ در نیویورک منتشر کرد که یکی از کتاب‌های پرفروش تاریخ به شمار می رود و کتابی است که به عنوان بهترین اثر در قرن ۲۰ در فرانسه انتخاب شد.

در این اثر نویسنده به سبک سوررئالیستی فلسفه‌ی خود را از عشق و هستی بیان می کند. در این داستان زیبا و تأمل برانگیز شازده کوچولو کودکی است که از سیارکی دیگر برای کسب خرد در جهان به زمین آمده و پرسشگر سؤال های بسیاری از آدم‌ها است.

شازده کوچولو داستانی فلسفی است که نمادی از صلح جهانی به شمار می رود. این اثر ارزشمند به صورت نمایشنامه هم به اجرا درآمده است و خواندن آن به تمام گروههای سنی از کودکان تا بزرگسالان پیشنهاد می شود.

۲۷. کتاب حقیقتی برای ما

کتاب حقیقتی برای ما اثر بهداد بخشی است که به مهارت هایی برای افزایش اعتماد به نفس و رهایی از احساس گناه می پردازد. بخشی در این اثر بیان می کند که قسمت اول زندگی‌اش را با احساس گناه گذرانده است ولی تصمیم گرفته تا راهکارهایی جهت متحول کردن زندگی‌اش اتخاذ کند. نویسنده این کتاب را شاه کلید طلایی زندگی می داند.

۲۸. کتاب اسرار ذهن ثروتمند

هر موفقیتی ریشه در ذهن ما دارد. کتاب اسرار ذهن ثروتمند به قلم تی هارو اکر به مخاطب کمک می کند با خود واقعی‌ا‌ش روبرو شود. مخاطب با خواندن این کتاب به دلیل اصلی موفقیت یا عدم موفقیتش پی می برد و با عمل به راهکارهایی که نویسنده ارائه داده است به سوی بهتر شدن هدایت می شود.

۲۹. کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

“زندگی مقصد نیست، زندگی حرکت به سوی مقصده و باید بشه ازش لذت برد.” جمله ایی ارزشمند از آنتونی رابینز نویسنده، سخنران و بازیگر مشهور امریکایی است. رابینز در کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز برای اینکه افراد بتوانند به رؤیاهای خود جامه ی عمل بپوشانند راهکاراهایی ارائه می دهد که با تمرین و تلاش بتوانند قدرت درونی خود را آزاد کرده و به آنچه که نهایت لذت آنهاست از زندگی دست یابند.

۳۰. کتاب نیروی اعتماد به نفس

اگر می خواهید کتابی بخوانید که ماراتن ذهنی برای شما باشد، کتاب نیروی اعتماد به نفس برایان تریسی بهترین گزینه است. تریسی جزء افراد موفق و معروف جهان است که بسیاری با به کار بردن روش های اصولی و ثابت شده‌ایی که ارائه داده به نتایج درخشانی دست یافته‌اند.

نویسنده نشان می دهد که چگونه می توان اعتماد به نفس بالاتری داشت و در کمال شجاعت و بدون ترس بر همه ی مشکلات غلبه کرد و فرصت های زندگی را غنیمت شمرد تا در مسیر موفقیت به انسانی همیشه در حرکت تبدیل شد.

۳۱. اصل گرایی

“اصل گرایی” اثر گرگ مک کیون است. این کتاب به عنوان یکی از بهترین کتاب‌ها در حوزه بازدهی و راندمان فردی شناخته می‌شود. نویسنده در این کتاب با استفاده از هوش و زکاوت بالای خود، به اصولی اشاره می‌کند که در حیطه ارزشمندی قرار دارن اصل گرایی به مفهوم تمرکز بر اساس اصول و اولویت‌بندی موارد مهم تر تا به دستیابی به نتایج بهتر و رسیدن به زندگی بازده‌مندتر می‌پردازد.

این کتاب به خواننده کمک می‌کند تا از بار زیاد اطلاعات و مسئولیت‌های اضافی و غیرضروری کاسته و به جای آن‌ها، روی مواردی که واقعاً مهم و ارزشمند هستند تمرکز کند. هدف اصلی گرگ مک کیون در این کتاب، ارائه راهکارها و تکنیک‌هایی است که به فرد کمک می‌کنند از تنوع کارها، پروژه‌ها و اطلاعات بی‌اثر جدا شده و بر روی مواردی که واقعاً مهم هستند تمرکز کند تا بتواند بازدهی و راندمان فردی خود را افزایش دهد.

به طور خلاصه، هدف گرگ مک کیون در کتاب “اصل گرایی” این است که خوانندگان را به تمرکز بر اصول و موارد اصلی زندگی تشویق کند و از مسئولیت‌ها و اطلاعات غیرضروری کاسته و به دستیابی به زندگی بازده‌مندتر کمک کند. گرگ مک کیون کتاب “اصل گرایی” را برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ منتشر کرده است که در حوزه بازدهی و راندمان فردی به عنوان یکی از بهترین کتاب‌ها شناخته می‌شود.

۳۲. آدمی

کتاب “آدمی” اثر روتگر برگمن (Rutger Bregman) یک تاریخ نویدبخش” است. در این کتاب، نویسنده ایده‌ها و تحلیل‌های رادیکال خود را مطرح می‌کند و برخی از تصورات رایج را به چالش می‌کشد. او در این اثر به موضوعاتی مانند بدی انسان، تغییرات اجتماعی، همدلی انسانی و تاثیر آن بر تاریخ بشر پرداخته است. کتاب “آدمی” برخمن تصور ضمنی بد بودن انسان را در برابر مفهومی متفاوت و نویدبخش مورد بررسی قرار می‌دهد. بنابراین، کتاب “آدمی: یک تاریخ نویدبخش” اثر روتگر برگمن است که به ایده‌ها و تحلیل‌های رادیکال خود درباره انسان و تاریخ بشر می‌پردازد.

۳۳. کشتن مرغ مینا

کتاب “کشتن مرغ مینا” (To Kill a Mockingbird) نوشته‌ی نویسنده‌ی آمریکایی، هارپر لی (Harper Lee) می‌باشد. این کتاب در سال ۱۹۶۰ منتشر شد و بسیاری از منتقدان آن را به عنوان یکی از برترین رمان‌های قرن بیستم توصیف کرده‌اند.
موضوع اصلی کتاب “کشتن مرغ مینا”، نگاهی بر روابط نژادی و تبعیض اجتماعی در جنوب آمریکا در دهه ۱۹۳۰ میلادی است. داستان از دیدگاه دختربچه‌ای به نام “اسکات فینچ” روایت می‌شود که به همراه برادر بزرگ‌ترش “جم” در شهر کوچکی به نام “میکوم” زندگی می‌کند. رمان “کشتن مرغ مینا” شامل دو بخش است، بخش اول حاوی داستان‌های کودکی و بازی‌های “اسکات” و “جم” می‌باشد، و بخش دوم شامل رویدادهای حقوقی و دادگاهی است که پدر “اسکات” به دلیل دفاع از یک مرد آفریقایی‌تبار متهم به تجاوز، با آن‌ها مواجه می‌شود.
این کتاب به خاطر پرداختن به موضوعاتی مانند تبعیض نژادی، عدالت، تحقیر و تمایز جنسیتی و همچنین شخصیت‌های مهم و آیکونی مثل “آتیکوس فینچ”، به عنوان یکی از مهم‌ترین رمان‌های قرن بیستم شناخته شده است. این کتاب نیز جوایز بسیاری از جمله جایزه پولیتزر و مدالیون فردوسی دریافت کرده است.

۳۴. کتاب راز

کتاب “راز” (The Secret) نوشته‌ی روندا برن (Rhonda Byrne) است و در سال ۲۰۰۶ منتشر شد. این کتاب به شیوه‌ی یک راهنمای عملی به خواننده‌ها یاد می‌دهد که با استفاده از قوانین جهانی جذب، موفقیت، ثروت و خوشبختی را در زندگی خود تجربه کنند.
کتاب “راز” مبتنی بر اصول فراروانی و قوانین جهانی جذب است که به‌طور کلی به این باور می‌اندازد که انرژی مثبت، موجب جذب خواسته‌های ما می‌شود. در این کتاب، نویسنده با استفاده از روش‌های مختلفی مانند قانون جذب، ارتباط با خدا، تمرینات مدیتیشن و استفاده از فراوانی برای جلب خواسته‌ها، به خواننده‌ها کمک می‌کند تا زندگی مطلوب خود را خلق کنند.
هدف نویسنده از این کتاب، راهنمایی برای خواننده‌ها در جهت بهبود زندگی و تجربه‌ی خوشبختی است. کتاب “راز” بسیار موفق بوده و در سراسر جهان مطرح شده است. “راز” (The Secret) جایزه‌ای دریافت نکرده است، اما از لحاظ فروش، این کتاب بسیار موفق بوده و در جایگاه برترین کتاب‌های فروش شده‌ی رده‌ی غیر داستانی در بسیاری از فهرست‌های فروش کتاب‌ها قرار دارد. همچنین، بر اساس گزارش شرکت نشریاتی نیلسن، تا سال ۲۰۱۲ بیش از ۲۵ میلیون نسخه از کتاب “راز” به فروش رسیده است.

۳۵. کتاب پرسش های کوانتومی

کتاب پرسش های کوانتومی اثر دو نویسنده ی شناخته شده، آنتونی رابینز و باربارا دی آنجلیس است. آنتونی رابینز و باربارا دی آنجلیس هر دو در زمینه ی روانشناسی و موفقیت فعالیت داشته و کتاب هایی نیز منتشر کرده اند. در این کتاب که به علاقمندان به کتاب های انگیزشی پیشنهاد می شود نویسندگان به مخاطب می آموزند که پرسش کردن از پاسخ دادن مهم تر است و با پرسیدن سوالات اساسی و مهم می توان با دستیابی به پاسخ آنها راهکاری جهت مواجهه با مشکلات و رسیدن به موقعیت مطلوب در زندگی دست یافت.

۳۶. کتاب قهرمان

با توجه به نتایج جستجوی وب ارائه شده، کتاب “قهرمان” نوشته‌ی راندا برن (Rhonda Byrne) است. راندا برن نویسنده و تهیه کننده استرالیایی است که بیشتر به خاطر نگارش سری کتاب‌های “راز” شناخته می‌شود. کتاب “قهرمان” نیز یکی از اثرهای او است که در آن داستانی به شکل گوناگون از آغاز خلقت بشر تا زمان حال و تأثیراتی که در زندگی نویسنده و افراد دیگر داشته است، روایت می‌شود. به طور کلی، کتاب “قهرمان” نوشته‌ی راندا برن در مورد موفقیت و تأثیرات آن بر زندگی افراد است. کتاب “قهرمان” از موضوعاتی مرتبط با توسعه شخصی، انگیزشی و موفقیت است.

۳۷. کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه شما

کتاب “قدرت ذهن ناخودآگاه شما” نوشته ژوزف مورفی است. این کتاب برای اولین بار در سال ۱۹۶۳ منتشر شده و در طول سال‌ها چندین بار ویرایش شده و نسخه‌های جدیدی از آن چاپ شده است. کتاب “قدرت ذهن ناخودآگاه شما” تاکنون به دلیل محتوای کاربردی و راهنمایی‌هایی که ارائه می‌دهد، بسیار مورد توجه و تحسین قرار گرفته و جزو کتاب‌های برجسته در حوزه رشد شخصی و توانمندی‌های ذهنی است.

نقدها و بررسی‌های این کتاب نیز بسیار مثبت بوده و مخاطبان آن را توصیه کرده‌اند. نویسنده در این کتاب به موضوع قدرت ناخودآگاه و تأثیر آن بر زندگی انسان‌ها پرداخته است. این کتاب به شیوه‌ای راهنمایی می‌کند که چگونه ذهن ناخودآگاه خود را به نفع خود بکار گیریم و از قدرت بزرگی که درون خود داریم بهره‌برداری کنیم. با تمرین و توسعه ذهن ناخودآگاه، می‌توان به بهبود عملکرد ذهنی، رسیدن به اهداف و تحقق رویاها، بهبود روابط شخصی و حرکت به سمت موفقیت پیشروتر رسید. این کتاب به عنوان یکی از برجسته‌ترین کتاب‌های راهنما در حوزه توانمندی‌های ذهنی و موفقیت شناخته شده است و مورد توجه و تحسین قرار گرفته است. نویسنده با استفاده از مثال‌های زندگی و روش‌های عملی، به خواننده کمک می‌کند تا بتواند باورهای منفی خود را شناسایی کند و آن‌ها را با باورهای مثبت جایگزین کند. هدف از این کتاب، رسیدن به آگاهی از قدرت بی‌نهایتی که در داخل هر فرد نهفته است و ارائه‌ی راهکارهایی برای بهره‌گیری از آن است.

این کتاب برنده‌ی جایزه‌ی جهانی کتاب در سال ۱۹۶۳ شده است. این جایزه یکی از مهم‌ترین جوایز ادبی جهان است که به بهترین کتاب‌های منتشر شده در سال داده می‌شود. این جایزه نشانگر اهمیت و ارزش این کتاب برای جامعه‌ی بین‌المللی است. کتاب “قدرت ذهن ناخودآگاه” برای هر کسی که به دنبال بهبود کیفیت زندگی خود و دستیابی به اهداف بزرگتر است، توصیه می‌شود.

۳۸. کتاب استاد عشق ( زندگی نامه ی پروفسور حسابی)

کتاب استاد عشق که در مورد تلاش های بی وقفه ی پروفسور حسابی پدر علم فیزیک و مهندسی نوین ایران نوشته شده است به قلم فرزند پروفسور حسابی، ایرج حسابی نگاشته شده است. در این کتاب نویسنده در هجده بخش زندگی نامه ی پرفسور حسابی از دوران کودکی، تحصیلات، سرگذشت و دیدار او با انیشتین، خدمات علمی و آثار به جا مانده ی از پدر علم فیزیک ایران را به رشته ی تحریر در آورده است.

۳۹. کتاب روح یک پروانه

با توجه به نتایج جستجوی وب ارائه شده، کتاب “روح یک پروانه” نوشته محمد علی کلی است. این کتاب به داستان زندگی محمد علی کلی، بوکسور حرفه‌ای سنگین‌وزن آمریکایی و برترین مشت‌زن تاریخ بوکس در وزن خود می‌پردازد. این کتاب درباره زندگی و داستان شخصیت محمد علی کلی، از جمله موفقیت‌ها، چالش‌ها و تجربیات او در مسیر زندگی و ورزش بوکس می‌باشد.

۴۰. کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد

اثر “Who Moved My Cheese?” یا به فارسی “چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟” نوشتهٔ اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) است. این کتاب در سبک ادبیات رهبری و مدیریت است و به شیوهٔ داستانی مفاهیمی از تغییر و سازماندهی کار را برای خوانندهٔ خود توضیح می‌دهد. این کتاب یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های مدیریت و رهبری است.
کتاب “Who Moved My Cheese?” در سال ۱۹۹۸ منتشر شده است. این کتاب پس از انتشار، بسیار موفق شد و به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های رهبری و مدیریت تبدیل شد. در حال حاضر، این کتاب در بیش از ۴۰ زبان جهان ترجمه شده و بیش از ۲۸ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رسیده است.
موضوع کتاب دربارهٔ تغییر و سازماندهی کار است. نویسنده در این کتاب، از طریق یک داستان ساده و جذاب، به خواننده‌هایش نشان می‌دهد که تغییر، یک پدیده طبیعی و ناگزیر در زندگی است و برای موفقیت در زندگی و کار، باید بتوانیم با تغییر سازگار شویم.

هدف نویسنده از نوشتن این کتاب، آموزش مفاهیم اساسی مدیریت و رهبری به صورتی ساده و قابل فهم برای عموم مردم بود. او می‌خواست با این کتاب، خواننده‌ها را به این واقعیت اساسی زندگی یعنی تغییر، آشنا کند و آن‌ها را برای سازماندهی کار خود و تلاش برای دستیابی به موفقیت در زندگی آماده کند. این کتاب به دلیل محتوای مفید و جذابش، به یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌های مدیریت و رهبری تبدیل شده است و برای بسیاری از افراد و سازمان‌ها در سراسر جهان مفید واقع شده است.

۴۱. کتاب چادر قرمز

کتاب “چادر قرمز” یا به انگلیسی “The Red Tent” نوشتهٔ آنیتا دایمنت (Anita Diamant) است. این کتاب در سبک رمان تاریخی نوشته شده و داستان زندگی دوران باستانی را از دیدگاه زنان روایت می‌کند. کتاب “چادر قرمز” به نوعی بازنویسی داستان یعقوب و دخترانش است که در کتاب مقاماتشان، زنان و دختران آن دوران به تصویر کشیده شده‌اند. این کتاب در سال ۱۹۹۷ منتشر شد و پس از آن به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخی تبدیل شد.

هدف کتاب “چادر قرمز” از نوشته شدن، برجسته کردن نقش و جایگاه زنان در دوران باستانی و نشان دادن زندگی آن‌ها از دیدگاه خودشان است. نویسنده در این کتاب به روایت داستان زندگی دختران یعقوب و نقش مهمی که زنان در آن دوران در خانواده و جامعه داشتند، می‌پردازد.

همچنین، این کتاب به عنوان یک نمونه موفق از بازنویسی داستان‌های باستانی از دیدگاه زنان، به عنوان یک کار مهم در تلاش برای ترمیم تاریخ زنان و نشان دادن نقش آن‌ها در جوامع از دوران باستانی تا به امروز، مطرح شده است.
خیر، “چادر قرمز” اثری بسیار موفق بوده و توانسته است توجه بسیاری از خوانندگان و منتقدان را به خود جلب کند. با این حال، “چادر قرمز” به عنوان یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌های تاریخی و رمان در سراسر جهان شناخته می‌شود.

۴۲. کتاب آبی مثل جاز _ دونالد میلر

کتاب “آبی مثل جاز” (Blue Like Jazz) نوشته دونالد میلر، در سال ۲۰۰۳ منتشر شد. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های مذهبی مدرن است و موضوع آن شامل تجربیات شخصی نویسنده دربارهٔ دین، مسیحیت و مسائل اجتماعی مختلف است.
“آبی مثل جاز” برای جایزه همسدها نامزد شد اما نبرد. با این حال، این کتاب به عنوان یکی از مهمترین کتاب‌های دهه ۲۰۰۰ به شمار می‌رود و موجب شکل‌گیری جنبش “نوآوری مسیحی” در ایالات متحده شد.
در کتاب “آبی مثل جاز”، میلر با سبک خود، به بررسی مسائلی مانند شکست در تلاش برای پیدا کردن یک دین معقول و قابل اعتماد، پذیرش خود و دیگران، و نحوهٔ زندگی به صورت مسیحی پرداخته است. او به طور صادقانه و باز، تجربیات شخصی خود را به اشتراک می‌گذارد و در عین حال از خواننده‌ها خواسته است که به خودشان و دیگران مهربان باشند و به خوبی زندگی کنند.
کتاب “آبی مثل جاز” توانست نظرات مثبت بسیاری را از بین خوانندگان و منتقدان دریافت کند و به عنوان یکی از کتاب‌های مهم در زمینهٔ مذهبی و خودشناسی معرفی شد.

۴۳. کتاب قدرت سکوت؛ قدرت درونگراها در جهانی که قادر نیست از سخن گقتن باز ایستد!_ سوزان کاین

کتاب “قدرت سکوت” یک کتاب غیرداستانی از سوزان کاین است که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. این کتاب درباره قدرت درونگرایی در جهانی است که بیش از پیش به سخن گفتن و بیان خود نیاز دارد.

نویسنده در این کتاب به بررسی نیروهای بی‌صدا و نیم‌رخی که در قدرت سکوت نهفته‌اند، می‌پردازد و به خوانندگان کمک می‌کند تا با روش‌هایی مانند تمرین و مدیتیشن، درون خود را کشف کرده و از قدرت خود استفاده کنند.
این کتاب در سال ۲۰۱۳ جایزه “کتاب سال” مجله Forbes را دریافت کرد و همچنین به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال انتخاب شد. این کتاب به دلیل محتوای خود و شیوه نوشتاری جذاب، توانسته است برای بسیاری از خوانندگان مفید و موثر باشد.

۴۴. کتاب تو همانی که می اندیشی اثر جیمز آلن

کتاب “تو همانی هستی که می‌اندیشی” اثر جیمز آلن، در سال ۲۰۰۵ منتشر شد. این کتاب در حوزه روانشناسی و توسعه شخصی قرار دارد و به بررسی قدرت فکر و اندیشه در زندگی افراد می‌پردازد. این کتاب به بررسی تاثیر فکر بر عملکرد، روابط، شادی و موفقیت در زندگی پرداخته و به خوانندگان کمک می‌کند تا با تغییر فکر و اندیشه‌های خود، زندگی بهتری را بسازند.

نویسنده در این کتاب به معرفی روش‌هایی برای بهبود فکر و اندیشه‌های خود، پرداخته و با استفاده از نمونه‌هایی از زندگی افراد موفق، به خوانندگان نشان می‌دهد که چگونه با تغییر نگرش‌های خود، می‌توانند زندگی بهتری داشته باشند.

این کتاب به دلیل محتوای خود، شیوه نوشتاری جذاب و عملی و کاربردی بودن، برای بسیاری از خوانندگان مفید و موثر است.

جوایز دریافتی این کتاب عبارتند از:

جایزه کتاب سال در حوزه روانشناسی از انجمن نویسندگان آمریکا
جایزه برترین کتاب توسعه شخصی از مجله “میند بادی گرین”
جایزه بهترین کتاب در حوزه توسعه شخصی از سایت “منبع زندگی بهتر”
این کتاب به دلیل محتوای کاربردی و عملی خود، توانسته است مورد توجه واقع شده و به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های حوزه توسعه شخصی شناخته می‌شود.

۴۵. کتاب فعلا مارش مالو رو نخور

کتاب فعلا مارشمالو رو نخور اثر الن سینگر، یوآ کیم دی پوزاد داستانی بسیار تاثیر گذار است که با استفاده از مثال هایی از زندگی واقعی افرادی چون لاری برد، بازیکن برجسته ی بسکتبال و یورگه پوزاد توپ گیر بزرگ لیگ بیسبال امریکا، نشان می دهد که چگونه با رفتار و عملکردی در امروز و صبور بودن می توان فردایی درخشان ساخت.

در ادامه منتظر ۳۴ عنوان کتاب داستانی و غیر داستانی که زندگی انسان را متحول می کنند، باشید.

دوست خوبم،نظرتو درباره این محتوا با ما به اشتراک بزار