معرفی کتاب هایی با ژانر فانتزی

سلام به کاربران سایت کتابها. در این مقاله در مجله سایت کتابها، به معرفی ۶۲ عنوان از بهترین کتاب های رمان فانتزی و جادوگری و همچنین مجموعه کتاب هایی از نویسندگان فعال در این حوزه می پردازیم.

۱. کافکا در ساحل
۲. جایی که کوه بوسه می زند بر ماه
۳. عطش مبارزه
۴. هیولایی صدا می زند
۵. سپیده شمالی
۶. کورالین
۷. سنت شکن
۸. اسطوره
۹. جادوگری از دریای زمین
۱۰. بازی تاج و تخت
۱۱. من غول ها را می کشم
۱۲. زاده ی مه
۱۳. چرخه ابلیس
۱۴. آخرین آرزو
۱۵. کشف جادوگران
۱۶. آسمان سنگی

۱۷. ماجراهای نارنیا
۱۸. هابیت
۱۹. آوای یخ و آتش
۲۰. یاران حلقه(ارباب حلقه ها)
۲۱. نام باد (سرگذشت شاه کش یا تاریخچه ی شاه قاتل)
۲۲. برج تاریک(هفت تیرکش)
۲۳. بچه های عجیب خانم پریگرین
۲۴. اراگون
۲۵. هری پاتر و فرزند نفرین شده
۲۶. هری پاتر و سنگ جادو
۲۷. آلیس در سرزمین عجایب
۲۸. کتاب طریق پادشاهان
۲۹. غول بزرگ مهربان
۳۰. تل ماسه
۳۱. جادوگر شهر زمرد
۳۲. دزد آذرخش

۱. کافکا در ساحل

یکی از شاهکاره ها و از جمله داستان های فانتزی معروف و پرفروش هاروکی موراکامی، کتاب کافکا در ساحل است. کافکا در ساحل در سال ۲۰۰۶، جایزه ی بهترین داستان فانتزی جهان را از آن خود کرد.

این نویسنده ژاپنی در این اثر، دو داستان را روایت می کند اولی زندگی پسر بچه ایی به نام کافکا را روایت می کند که برای شناخت خود واقعییش، سفری طولانی را به مقصد تاکاماتسو پیش می گیرد. در این شهر کتابخانه ایی می یابد و آنجا را مامن خود می کند و کنجکاوانه به مطالعه کتابها و گفت و گو با یکی از کارکنان آنجا می کند و در این میان با زنی آشنا می شود که سرنوشت او را به مسیری هیجان انگیز و رازآلود سوق می دهد.در بخش دوم داستان پیرمردی را می خوانیم که پر از اتفاقات هیجان انگیز و کمدی است.

کافکا در ساحل داستانی فانتزی، خواندنی، جذاب و شاهکاری بی نظیر از موراکامی است که پیشنهاد می کنیم مطالعه این رمان درخشان را به تاخیر نیندازید.

۲. جایی که کوه بوسه می زند بر ماه

کتاب جایی که کوه بوسه می زند بر ماه، اثر گریس لین نویسنده آسیایی-آمریکایی، رمانی مشهور است که در صدر لیست پرفروش ترین کتابهای نیویورک تایمز بوده است. نویسنده در این داستان تصویرسازی بسیار درخشانی دارد و در آن قهرمان نوجوانی و قدرتمندی را خلق می کند و فضایی از افسانه های شرقی به زیبایی به تصویر می کشد. این قهرمان نوجوان در جست و جوی سرنوشت خود و یافتن پاسخ سوالاتش راهی مسیری دور و دراز می شود و در راه با موجودات عجیب و غریب و اتفاقاتی ماجراجویانه برخورد می کند.
این رمان هیجان انگیز، گزینه ی بسیار مناسبی برای کودکان و نوجوانان علاقه مند به داستان های افسانه می باشد.

۳. عطش مبارزه

عطش مبارزه یا بازی های گرسنگی اثر سوزان کالینز است که توسط اکثر منتقدان و نویسندگان تحسین شده است. نویسنده در این داستان با شخصیت پردازی مناسب توانسته است اثری در رده کتاب های فانتزی و علمی-تخیلی بیافریند.

روایت این داستان حول محور دختری شانزده ساله به نام کتنیس اوردین است. بازی های گرسنگی رویدادی سالانه روایت می کند که در آن یک پسر و یک دختر با قرعه کشی انتخاب شده و در یک نبرد تلویزیونی تا سرحد مرگ می جنگند و رقابت می کنند. در سال ۲۰۰۹ فیلمی با همین نام ساخته شد که واقعا موفق بود. خواندن این کتاب ارزش وقت گذاشتن دارد.

۴. هیولایی صدا می زند

هیولایی صدا می زند اثر پاتریک نس، از بهترین داستان های فانتزی تخیلی جهان است که باعث می شود خواننده با تفکر به مفاهیم مهم تجربه ایی بی نظیر از خواندن کتابی فانتزی- تراژدی را داشته باشد.
راوی داستان پسری به نام کانر اومالی است که با مادر و مادر بزرگش زندگی می کند و وظیفه ی نگهداری از مادر بیمارش را برعهده دارد ولی با بدترشدن حال مادرش فشارها و نگرانی ها بر کانر بیشتر شده و باعث می شود که کابوس های شبانه ببیند و در پی این کابوس ها متوجه می شود که هیولایی در خواب و بیداری می خواهد با او حرف بزند ولی اینکه هیولا به کانر چه می خواهد بگوید با خواندن داستان به آن پی می برید. این اثر، برنده مدال سالانه کارنگی از کتابداران بریتانیا شده است.

۵. سپیده شمالی

کتاب سپیده شمالی اثر فیلیپ پولمن، بخش اول مجموعه سه گانه کتاب فانتزی- تخیلی نیروی اهریمنی اش است که در آمریکا با نام قطب نمای طلایی شناخته می شود. این داستان روایت گر دنیایی عجیب و غریب و متفاوت است جایی که روح انسان ها از بدن خارج شده و به شکل حیوانی که دیمن نام دارد درآمده و همیشه همراه انسان ها باقی می مانند. این داستان خیال انگیز تا ساعت ها می تواند شما را به خود مشغول کند. مطالعه این اثر را از دست ندهید.

۶. کورالین

کورالین اثر نیل گیمن نویسنده بزرگ انگلیسی است. نیل گیمن ماجرایی هیجان انگیز و ترسناک از دنیاهای ناشناخته را روایت می کند در این داستان دختری به نام کورالین در خانواده ایی زندگی می کند که پدر و مادرش وقتی را با او نمی گذرانند از این جهت دختربچه کنجکاو با گشت و گذار در خانه با اتاقی قفل شده برمی خورد که رازها در آن نهان است و وقتی آن را باز می کند تازه داستان شروع می شود.

این کتاب داستانی هیجان انگیز، جذاب و سرگرم کننده است که مناسب تمام رده های سنی به ویژه نوجوانانی است که به خواندن کتاب های اسرارآمیز علاقه مندند.

۷. سنت شکن

سنت شکن ورونیکا راف، از جمله پرفروش ترین کتاب های فانتزی جهان در سال ۲۰۱۱ شناخته شد. به کفته ورونیکا ایده این کتاب در دانشگاه در ذهنش شکل گرفته است.
داستان از این قرار است که، بئاتریس پرایر قهرمان داستان آینده ایی دور از شهر شیکاگو است. شهری که به قسمت های مختلفی تقسیم شده و نام هر قسمت یک ویژگی اخلاقی است: رک گویی، فداکاری، دلیری، رفاقت و هوشیاری. هر ساله تمام نوجوانان شانزده ساله در آزمون استعدادسنجی شرکت می کنند تا بخش جدید از زندگیشان را انتخاب کنند. بئاتریس در بخش فداکاری متولد شده ولی از خودگذشتگی ندارد در آزمون شرکت می کند و … ادامه ماجرا.

۸. اسطوره

اسطوره اثر مری لو داستانی هیجان انگیز و خواندنی است که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. این رمان درباره ی پسری است به نام دی که در پی یافتن داروی طاعون کشنده ایی که کالیفرنیا را دربرگرفته به بیمارستان یورش می برد و باعث می شود یکی از سربازان جمهوری و خود دی زخمی شوند و در ادامه راوی دختری به نام جون است که خواهر سرباز زخمی شده است که به دست دی به قتل رسیده و توانایی های شگفت انگیزی دارد و قسم خورده که از قاتل برادرش انتقام بگیرد. این کتاب بسیار جذاب و خواندنی است پیشنهاد می کنیم این داستان فانتزی را مطالعه نمائید.

۹. جادوگری از دریای زمین

جادوگر دریای زمین اثر اورسلا کی لوگوین داستانی پرماجرا است که نماد شرارت را به بند می کشد. این اثر کتاب اول مجموعه داستان تخیلی و پرهیجان از دریای زمین است. داستان در جزیره ایی به نام گونت پیش می رود. در این جزیره پسر بچه ایی با خوی وحشی که توانایی های فوق العاده ایی در سحر و جادو دارد، دهکده را از دست حمله سربازان دشمن نجات می دهد در پی این اتفاق یکی از جادوگران به نام اگیون خاموش به سراغ پسر بچه می رود و … .

۱۰. بازی تاج و تخت

بازی تاج و تخت اثر جرج آر.آر.مارتین بخش اول از مجموعه رمان نغمه آتش و یخ است. این رمان یکی از بهترین رمان های فانتزی است که در چند کتاب تالیف شده است. سریال بازی تاج و تخت اقتباسی از این مجموعه است. این کتاب سه خط داستانی را به طور همزمان روایت می کند، سرزمین وستروس، دیوار شمالی و تارگریان.

ابتدای داستان در قلمرو هفت پادشاهی اتفاق می افتد. روایت داستان جوانمردی و درستکاری مردمانی است که در سرزمینی زمستانی زندگی می کنند که همیشه برف می بارد و خلق و خویی سرد و خشک دارند. داستان این بخش، حول محور نبرد بر سر تخت آهنین می چرخد.
رمان بازی تاج و تخت برنده جایزه، لوکاس ، نامزد دریافت جایزه نبولا و نامزد دریافت جهان فانتزی در سال۱۹۹۷ شد.

۱۱. من غول ها را می کشم

از جمله بهترین کتاب های فانتزی من غول ها را می کشم نوشته جوکلی است. روایت این داستان در مورد دختری به نام بارباراست که برای نجات شهر و مردمانش هر ماه غولی را باید بکشد. این اثر ژانری خیالی و بسیار مهیج است. مطالعه این اثر ارزشمند را از دست ندهید.

۱۲. زاده ی مه

زاده ی مه اثری ترکیبی از سبک خیالی و حماسی اثر برندن سندرسون است که توطئه های سیاسی و صحنه هایی اکشن ار به نمایش می گذارد. زاده ی مه مجوعه کتابی سه بخشی است با نام های: آخرین امپراطوری، چشمه معراج و قهرمان اعصار.

۱۳. چرخه ابلیس

چرخه ابلیس یا مرد محروز اثر پیتر وی برت نویسنده داستان های فانتزی آمریکایی است. در این داستان نویسنده از یک داستان ساده پا را فراتر گذاشته و اثری فانتزی درمورد ترس بازگو می کند بخشی از این کتاب را با هم می خوانیم:
پس از غروب خورشید و با تاریک شدن هوا، دوزخی‌ها برمی‌خیزند ــ شیاطینی با قدرت‌هایی ماورائی که نفرت از انسان‌ها در وجودشان زبانه می‌کشد. صدها سال است که شیاطین، شب را آکنده از وحشت کرده‌اند و آهسته آهسته انسان‌ها را که پناهگاهی جز حصار امن حرزها ندارند، شکار می‌کنند. حرزها، علامت‌ها و طلسم‌هایی قدرتمند هستند که ریشه در افسانه‌ها دارند و دیوار حفاظتی آن‌ها به طرز وحشتناکی شکننده است؛ اما همیشه همین‌گونه نبوده است.

زمانی مردان و زنانی بوده‌اند که در نبردی پایاپای با دوزخی‌ها می‌جنگیدند، اما آن روزها سپری شده است. دوزخی‌ها هر شب قدرتمندتر از شب قبل می‌شوند، در حالی که تعداد انسان‌ها در اثر حملات بی‌امان آن‌ها کاهش می‌یابد. حال که امید به آینده رو به رنگ باختن است، سه بازمانده‌ی جوان از حملات وحشیانه‌ی شیاطین، قدم از امنیت متزلزل حرزها بیرون می‌گذارند و خطر را به جان می‌خرند تا نومیدانه رازهای گذشته را دریابند…
«بازماندگان حملات شیاطین خیلی زنده نمی‌‌‌‌‌‌‌‍‌‌‌‌‌‌‌‌ماندند… گفته می‌‌‌‌‌‌‌‍‌‌‌‌‌‌‌‌شد هیچ‌‌‌‌‌‌‌‍‌‌‌‌‌‌‌‌کس واقعاً از یک حمله جان سالم به در نمی‌‌‌‌‌‌‌‍‌‌‌‌‌‌‌‌برد، مگر این که یک سال و یک روز گذشته باشد»

۱۴. آخرین آرزو

این کتاب که برای اولین بار در سال ۱۹۹۳ به چاپ رسید داستان کوتاهی از مجموعه کتاب های ویچر، در قالب خیال پردازی اثر آندره ساپکوفسکی نویسنده ی اسپانیایی است. این مجموعه کتاب توانسته توجه مخاطبان بی شماری را به خود جلب کند.

آخرین آرزو مقتبس از بازی های کامپیوتری ویچر است. این داستان دلپذیر شخصیتی به نام گرالت را روایت می کند که در سرزمینی خیالی با هیولا ها مبارزه می کند. این مرد شکارچی هیولاست که با قدرت های مافوق طبیعی سرزمینی را از تسخیر اهریمنان نجات می دهد.
آخرین آرزو جزء پر فروش ترین کتاب های نیویورک تایمز و برنده ی چندین جایزه بوده و از جمله به عنوان بهترین کتاب فانتزی سایت آمازون معرفی شده است.
این کتاب مناسب افرادی است که به داستان های تخیلی و فانتزی علاقمنداند.

۱۵. کشف جادوگران

کشف جادوگران اثر دبورا هارکنس داستانی فانتزی- تاریخی است. در این داستان نویسنده مبارزه ی میان جادوگران و خون آشام ها را در دوران تاریخی متفاوت به تصویر می کشد. راوی داستان دکتری به نام دایانا بیشاپ است که با خواندن کتابی جادویی، قدرتی جادویی و عجیب می یابد.
این اثر یک کتاب از سه گانه ی همه ی ارواح است ک هنویسنده با شخصیت پردازی بی نظیر خود رمان منحصر به فردی آفریده است.

۱۶. آسمان سنگی

ان.کی.جمیسین نویسنده رمان آسمان سنگی است که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. آسمان سنگی، کتاب سوم زمین شکسته است. در این اثر نویسنده حکایتی را بیان می کند که هم جادوست و خارق العاده و هم روایتگر زندگی این روزهاست و جهانی که بر گذشته، حال و آینده حاکم است و در این شرایط شخصیت هایی برای نجات دنیا و کسب احترام می جنگند.

۱۷. ماجراهای نارنیا

ماجراهای نارنینا به قلم سی اس لوئیس نویسنده ی انگلیسی است که در سالهای ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۶ منتشر شد. این رمان فانتزی و تخیلی مجموعه ایی از کتاب های “اسب و آدمش”، “خواهر زاده ی جادوگر”، “شیر، کمد و جادوگر”، “شاهزاده کاسپین”، “کشتی سپیده نما”، صندلی نقره ایی و آخرین نبرد است که برای کودکان نگاشته شده و روایتگر دنیای خیالی از جادوها و موجودات افسانه ایی است که در سرزمین نارنینا پیش می رود و قهرمانان اصلی داستان کودکان دنیای واقعی هستند. نارنینا دنیایی است که حیوانات با هم سخن می گویند و خوبی به جنگ بدی و شر می رود. این رمان خیالی بسیار هیجان انگیز و جذاب است “آخرین نبرد” از این مجموعه در سال ۱۹۵۶ مدال کارنگی را از آن خود کرده است.

۱۸. هابیت

کتاب هابیت یا آنجا و بازگشت دوباره اثر جان رونالد روئل تالکین است. تالکین با ذهن خلاق و نبوغ منحصر به فرد و دانش خود به عنوان خالق رمان های خیالی و حماسی معروف است. بعد از ارباب حلقه ها، هابیت از جمله پرفروش ترین کتاب های فانتزی و حماسی جهان به شمار می رود. هابیت در واقع مقدمه ایی بر کتاب ارباب حلقه هاست. این کتاب روایتگر یکی از مردمان کوتوله ی قوم هابیت است داستانی مهیج که چندین فیلم سینمایی با اقتباس از آن ساخته شده است. این کتاب جذاب و خواندنی را به علاقه مندان به داستان های فانتزی پیشنهاد می کنیم.

۱۹. آوای یخ و آتش

کتاب آوای یخ و آتش نوشته ی جرج آر.آر. مارتین رمان نویس، فیل نامه نویس و نویسنده ی داستان های کوتاه است. ترانه ی یخ و آتش این نویسنده ی آمریکایی رمانی فانتزی و حماسی است که سریال بازی و تاج و تخت با اقتباس از این رمان ساخته شده است. این مجوعه از بهترین مجموعه کتاب های حماسی است.

۲۰. یاران حلقه(ارباب حلقه ها)

یکی دیگر از آثار جان رونالد روئل تالکین ارباب حلقه ها است که از مشهورترین و تاثیرگذارترین کتاب های ادبیات در قرن ۲۱ به حساب می آید. این کتاب رمانی خیالی و حماسی است که ادامه ی هابیت است. مطالعه ی این شاهکار تکرار نشدنی که از جمله پر مخاطب ترین و موثرترین حماسه ی فانتزی است را از دست ندهید.

۲۱. نام باد (سرگذشت شاه کش یا تاریخچه ی شاه قاتل)

کتاب نام باد اولین جلد از مجموعه ی ” کوئوت شاه کش” نوشته ی پاتریک راتفوس نویسنده ایی توانا است که بلافاصله بعد از انتشار نظر مخاطبان بسیاری را به خود جلب کرد. این کتاب رمانی تخیلی و ترسناک است که مناسب کودکان و نوجوانان است. این رمان فانتزی در تمرانت که قاره ایی بزرگ است اتفاق می افتد. نقش اول داستان مرد جوانی به نام کوئوت است که توانایی جادوگری دارد که بعد به عنوان مشهورترین و نامدارترین جادوگر تبدیل می شود. نام باد رمانی ماجراجویانه و خواندنی است که به عنوان یکی از بهترین کتاب ها با ژانر فانتزی شناخته می شود.

۲۲. برج تاریک(هفت تیرکش)

استیفن کینگ یکی از مشهورترین داستان نویسان در سبک تخیلی و وحشت است. برج تاریک داستانی در ژانر وحشت است که در سال ۱۹۸۲ منتشر شد. رولند مرد هفت تیرکشی است که به همراه مردی سیاه پوست ماجراهایی فانتزی و وحشتناک را از سر می گذرانند. هفت تیرکش پنج داستان را به نام های هفت تیرکش، ایستگاه فرعی قطار، پیشگویی و کوهستان، عجیب الخلقه ها و هفت تیرکش و مرد سیاه پوش را در خود جای داده است. این اثر از برجسته ترین آثار استیفن کینگ به شمار می رود.

۲۳. بچه های عجیب خانم پریگرین

یکی دیگر از کتاب های با ژانر فانتزی کتاب بچه های عجیب خانم پریگرین است. این کتاب به قلم رنسام ریگز نویسنده، فیلم نامه نویس و وبلاگ نویس در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. در این رمان فانتزی که با شخصیت پردازی های خلاقانه ی نویسنده روایت می شود ماجراجویی هایی با عکس هایی جذاب را در خود جای داده است. داستان در مورد پسری به نام جیکوب است که پدر بزرگش همیشه داستان هایی مرموز و عجیب برایش تعریف می کند و قصه ی کودکی اش را که در یتیم خانه ایی متروک در جزیره ایی در بریتانیا زندگی می کرده است را روایت می کند. در قسمتی از داستان می خوانیم:
“در همان حال که به صخره های پرتگاهی، که بر فراز ابرهای شبح مانند سر می ساییدند زل زده بودم، تصور این که جایی سحر آمیز باشد چندان مسخره به نظر نمی رسید.”

۲۴. اراگون

کریستوفر پائولینی نویسنده ی جوان و خوش ذوق امریکایی است که به دلیل داستان های فانتزی اش به شهرت رسیده است. اراگون اولین اثر این نویسنده ی سرشناس است که در سال ۲۰۰۳ توانست یکی از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز شود. اراگون روایت داستانی در سرزمینی خیالی است که از ذهن خیالی پائولینی نشأت می گیرد. اراگون جوانی روستایی است که در هنگام قدم زدن در جنگل به شی عجیبی برخورد می کند که در نظر او باید سنگی گرانبها باشد در صورتی که این شی عجیب تخم اژدها است. این تخم می شکند و اژدها بچه از آن بیرون می آید و ماجراهایی سرنوشت ساز برای اراگون رخ می دهد. یکی از نویسندگانی که پائولینی در نوشتن داستان هایش از او الهام می گرفته است جی.آر.آر.تالکین می باشد.

۲۵. هری پاتر و فرزند نفرین شده

هری پاتر و فرزند نفرین شده داستان هشتم از سری مجموعه داستان های هری پاتر است که به عنوان اولین داستان رسمی است که به صورت نمایشنامه نیز اجرا شده است. جی. کی. رولینگ . جان تیفانی و جک تورن نویسندگان هری پاتر و فرزند نفرین شده هستند که بر خلاف دیگر داستان های این محموعه به صورت نمایش نامه نگاشته شده است. داستان دوران بزرگسالی هری پاتر را روایت می کند یعنی زمانی که هری پاتر ازدواج کرده و صاحب دو فرزند شده است.

۲۶. هری پاتر و سنگ جادو

یکی دیگر از مجموعه داستان های هری پاتر اثر جی کی رولینگ، هری پاتر و سنگ جادو است. این نویسنده ی بریتانیایی با خلق هری پاتر به شهرت جهانی رسید. داستان هری پاتر و سنگ جادو نخستین کتاب از این مجموعه است که در سال ۱۹۹۷ منتشر شده و موفق به کسب جوایز ادبی کودک و نوجوان بسیاری شده است . این داستان در اوت ۱۹۹۹ جزء پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز قرار گرفت.

۲۷. آلیس در سرزمین عجایب

آلیس در سرزمین عجایب اثری جذاب و خیال انگیز است که مناسب کودکان و نوجوانان می باشد. این اثر خواندنی به قلم توانمند لوئیس کارول روایتگر دختری به نام آلیس است که مانند دختران دیگر علاقمند به داستان ها و ماجراهای هیجان انگیز است که یک روز با دنبال کردن خرگوشی وارد سرزمینی جادویی می شود و ماجراهایی عجیب و غریب را از سر می گذراند. لوئیس کارول از برزگترین نویسندگان ادبیات کودک جهان است که آلیس در سرزمین عجایب از جمله مهم ترین آثار او به شمار می رود.

۲۸. کتاب طریق پادشاهان

طریق پادشاهان اثر براندون ساندرسون روایتگر شهامت، شرافت و استقامت است. این اثر حماسی قسمت سوم از مجموعه استورم لایت است که با خواندن هر عبارت از آن می توان به حقایق و رازهایی پی برد. پیشنهاد می کنیم این کتاب که به شیوه ی خیال پردازی حماسی نوشته شده است را به عنوان یکی از بهترین کتاب های فانتزی در لیست مطالعه ی خود قرار دهید.

۲۹. غول بزرگ مهربان

یکی دیگر از رمان های فانتزی غول بزرگ مهربان است به قلم رولد دال که از مجموعه داستان های عجیب آقای دال می باشد. این رمان تخیلی ماجرای غول بزرگ و مهربانی به نام بی.اف.جی است که سوفیا دختر بچه ی یتیمی را می رباید. غول مهربان به همراه دختر بچه به مبارزه با غول های آدم خوار می روند و ادامه ی داستان. غول بزرگ مهربان به دلیل لحن و بیان طنز آمیز و جذابی که دارد به همراه تخیل خواننده را از کوچک و بزرگ به خود جذب می کند.

۳۰. تل ماسه

رمان تلماسه اثر فرانک هربرت رمانی علمی- تخیلی است که از نگاه مخاطبان و هواداران داستان های علمی و تخیلی یکی از برترین داستان ها برای تمام دوران ها می باشد. تلماسه به عنوان پرفروش ترین اثر در ژانر علمی- تخیلی شناخته شده است. این اثر که حکایت آینده ایی دور است جامعه ایی ملوک الطوایفی را با الهام از جوامع اعراب بدوی به نمایش می گذارد. سه عامل تاثیر گذار در جامعه ی فراسیاره ایی که نویسنده روایت می کند عبارتند از: پادشاه امپراطور، خاندان های حکومتی، اتحادیه ی فضایی و گروه بنی جزریت.

۳۱. جادوگر شهر زمرد

جادوگر شهر زمرد یا جادوگر شهر اُز نوشته ی ل.فرانک باوم سفری است به سرزمینی که جادوگری شگفت انگیز دارد. این داستان کلاسیک قدیمی که بیش از یک قرن خوانندگان بسیاری را به خود جذب کرده است اولین داستان افسانه ایی آمریکایی است.

۳۲. دزد آذرخش

دزد آذرخش اولین رمان ریک ریردان نویسنده ی داستان های هیجان انگیز و ماجراجویانه ی کودکان و نوجوانان است که در سال ۲۰۰۵ در امریکا منتشر شد. نویسنده با استفاده از توانایی بی نظیری که در داستان سرایی و خیال پردازی دارد با قلمی گیرا و شیوا دزد آذرخش را نوشت.

ریک ریردان روایتگر پرسی جکسون نوجوانی امریکایی است که در طول مدرسه به دلیل بیش فعالی که دارد از مدرسه اخراج می شود و ماجراهایی برایش اتفاق می افتد که در این بین متوجه می شود خودش نیمه خدای یونانی است و نیروی خاصی دارد که با استفاده از آن می تواند به دیگران کمک کند و … . اگر به دنبال کتابی با ژانر فانتزی و جذاب هستید که از خواندن آن خسته نشوید دزد آذرخش یکی از بهترین گزینه ها است شک نکنید.

در ادامه منتظر ۳۰ عنوان کتاب فانتزی دیگر باشید.

دوست خوبم،نظرتو درباره این محتوا با ما به اشتراک بزار