دانلود کتاب آیات شیطانی

آیات شیطانی
5/5

راهنمای دانلود فایل

برای دانلود این کتاب باید در سایت لاگین شده باشید.
اگر در سایت حساب کاربری ندارید، لطفا ابتدا ثبت نام کنید.

معرفی کوتاه کتاب

_____________

5/5

این کتاب که به آیه های شیطانی معروف است، چندین سال پیش توسط فردی به نام سلمان رشدی نوشته شده است. آیات آن معروف به غرانیق نیز می باشد.The Satanic Verses چهارمین رمان این نویسنده دورگه هندی انگلیسی است و اولین چاپ آن در سپتامبر ۱۹۸۸ به انتشار درآمده است.سلمان رشدی در سال ۱۹۴۷ در بمبئی به دنیا آمد. از ۱۴ سالگی در انگلستان اقامت داشته و رمانهای بچه های نیمه شب، شرم ، لبخند چگوار و مجموعه داستان گریموس را به تحریر درآورده است.

رمان آیات شیطانی از سلمان رشدی

رمان آیه های شیطانی با سقوط دو مرد از آسمان آغاز می شود. جامبوجت ربوده شده “بستان” بر فراز دریای مانش منفجر می شود و دو تن از مسافران به طرز معجزه آسایی زنده و سالم بر زمین سقوط می کنند. این دو جبرئیل فرشته و صلدین چمچا نام دارند. حرفه شان هنرپیشگی است. جبرئیل ستاره پرآوازه ی فیلم های مذهبی هند است که در جستجوی الی کن، ملکه یخ، یا زنی که بر قله اورست پا نهاده به لندن سفر می کند. وصلدین، بازیگر نقش های رادیویی و فیلم های تلوزیونی کودکان و استاد تغییر لهجه و تغییر صدا، از دیدار پدرش در بمبئی به انگلستان عزیزش، کشور میانه روی و اعتدال، بازمی گردد.

این دو پرستاژ حین سقوط از آسمان، همراه با استحاله ای مرموز ماهیتی نمادین می یابند و یکی به موجود شیطانی و دیگری به مردی فرشته آسا که در تاریکی هاله ای نورانی گرد سرش می درخشد، تبدیل می شود.استحاله ی سمبولیک جبرئیل و صلدین خواننده را در اندیشه چرایی و چگونگی آن درگیر می کند، ولی از دیدگاهی دیگر آن دو شخصیتهای اصلی رمانند که میانشان ماجراهای پرتحرک در قالب های قصه هایی که به نحوی اسرارآمیز به یکدیگر می پیوندند، جریان دارد.

کتاب آیات شیطانی درباره چیست

 کتاب پر بحث آیات شیطانی از زندگی محمد، پیامبر اسلام الهام گرفته شده است. سلمان رشدی در تمامی آثارش از واقع گرایی جادویی در خلق شخصیت های داستان استفاده می کند. 

غرانیق چیست

گروهی از آیات قرآنی درباره سه بت مشهور مکه یعنی لات و عزی و منات. به این آیات غرانیق گفته می شود.

جملاتی از کتاب آیه های شیطانی

آیات شیطانی جلد اول

جوانی از یکی از گوشه های دور سالن به مخالفت برخاست. فریاد زد: آسام باید از دیدگاه سیاسی درک شود، در آنجا مسائل اقتصادی چنان حکم می کرد. و مرد دیگری به پاسخ گویی برآمد: مشکلات مالی از توشیح این به چه دلیل مردی دختر بچه ای را به قصد کشت می زند، قاصر است. و باز هم دیگری پاسخ داد: اگر چنین می اندیشی، معلوم است هرگز گرسنگی نکشده ای صلاح، آدم های رمانتیک نمی دانند مشکلات اقتصادی چگونه خوی حیوانی را در انسان زنده می کند. هیاهو بالا گرفت و چمچا گیلاسش را محکم فشرد. هوا گوی غلیظ تر می شد. برق دندان های طلا توی چشم می زد. شانه به شانه اش می سایید، آرنج ها سقلمه می زد، رفته رفته هوا به غلظت سرب می شد و در سینه اش آن تپش ناهمساز آغاز شده بود. جرج مچ دستش را گرفت و کشان کشان بیرونش برد: حالت خوب است؟ چهره اش سبز شده بود. صلدین سری تکان داد، ریه ها را از شب پر کرد و آرام گرفت.

کاسه صبر جماعت دارد لبریز می شود. جای دین در معابد است و جاهلیان نیز مانند زوار در پی تفریح به اینجا آمده اند. این یارو را ساکت کنید! بیرونش بیندازید! اما ابوسیمبل بار دیگر به زبان می آید: “اگر واقعا خدایت با تو سخت گفته، همه ی دنیا باید گفته هایش را بشنود.” و در چادر بزرگ فورا سکوت کامل برقرار می شود.

ماهوند با صدای رعدآسا می گوید: “ستاره” و کاتبین شروع به نگارش می کنند.

به نام خداوند بخشنده مهربان

در کنار پروین، هنگام طلوع آفتاب: همراهت خطاب نمی کند، به بیراهه نیز نمی رود و امیال شخصیش او را به سخن گفتن وا نمی دارد.

این وحی است که بر او نازل شده: آن که قدرتش بی کران است آن را به وی آموخته.

آیات شیطانی جلد دوم

آن شب ملحدین، در استیشن واگن به سر بردند. مومنین در فضای باز به نماز و دعا پرداختند. به آن ها اجازه داده بودند تحت حفاظت پلیس نظامی در زمینی که در گذشته انبار موقت راه آهن بود، به سر برند. میرزا سعید در فکر چیزی بود که سری نیواس گفته بود. این که در باطن طرفدار راه گاندی است. و او جواب داده بود: اما آنقدر توان ندارم که چنین افکاری را به مرحله عمل درآورم. ببخشید، اما حقیقتش همین است. من برای رنج بردن درست نشده ام ست جی. بهتر بود پیش زن و بچه هایم می ماندم و به این مرض حاذثه جویی که مرا تا اینجا کشانده خاتمه می دادم.

جبرئیل در خواب سیل را دید. وقتی باران شروع به باریدن کرد، معدنچی های سارنگ تبر به دست منتظر زائران بودند، اما از وقتی سیل دوچرخه های سنگر را با خود برده بود، قادر به بیرون کردن این فکر از کله خود نبودند که خدا طرفدار عایشه است. جوی ها و سیستم تخصلیه فاضلاب شهر بلافاصله تسلیم حمله مقاومت ناپذیر آب شدند. دیری نگذشت که معدنچی ها تا کمر در گل و لای سیلاب فرورفتند. بعضی ها برای حرکت به سوی زائران تلاش می کردند، در حالی که آن ها خود به زحمت جلو می رفتند. در این هنگام نیروی طولان دوبرابر و بعد باز هم دوبرابر شد و صخامت باران به حدی رسید که به آسانی نفس نمی شد کشید. پنداری زمین در مغاکی فرو می رفت. فرامین آسمان و زمین یکسان شده بود. چنان می بارید که فزونی آب جلوی دید جبرئیل را در خواب گرفت.

چرا آیات شیطانی توهین آمیز تلقی شد

در این کتاب به دلیل زیرسوال بردن شخصیت پیامبر اسلام و فرشته منتخب پروردگار، جبرئیل و همچنین ساختن آیاتی که گویی وحی شده اند، به آیات قرآن که کلام پروردگار است توهین کرده و مورد نقد بسیار قرار گرفته است. سلمان رشدی، حد و مرز اخلاقی را شکسته، و از حضرت محمد (ص) که مهمترین شخصیت در دین اسلام است، تصویری متفاوت را نشان داده است. بسیاری از دینداران و مذهبیون و حتی عوام، بابت چنین کتابی خشمگین و معترض شده اند.

✅ نام کتاب : آیات شیطانی
✅ ژانر کتاب : مذهبی
✅ تعداد صفحات :  384 صفحه
💰 قیمت کتاب : دانلود رایگان
✅ نویسنده : سلمان رشدی

راهنمای دانلود فایل

برای دانلود این کتاب باید در سایت لاگین شده باشید.
اگر در سایت حساب کاربری ندارید، لطفا ابتدا ثبت نام کنید.

راهنمای دانلود فایل

برای دانلود این کتاب باید در سایت لاگین شده باشید.
اگر در سایت حساب کاربری ندارید، لطفا ابتدا ثبت نام کنید.

اگر این کتاب رو خوندی حتما نکاتی ازش میدونی که بقیه میخوان بدونن، پایین برای ما بنویس..

60 نظر در “دانلود کتاب آیات شیطانی

 1. هادی ایمانی گفت:

  من خیلی کنجکاوم که تو کتاب آیات شیطانی چی نوشته شده که بخاطرش سلمان رشدی رو کشتن و اینقدر درموردش صحبت می کنن، اما راستش میترسم از خوندنش..

  1. درود به شما آقای ایمانی، مطالعه هر کتابی در انتها می تونه انسان رو به تفکر وادار کنه که دیدگاه هرکسی از زاویه نگاه خودش به چه شکله. آیات شیطانی هم یک رمان غیرمذهبیه که فقط نگاه نویسنده رو نشون میده و تاثیری در افکار و عقاید شما نخواهد داشت.

   1. میشل گفت:

    واقعیت تلخه

  2. پویا گفت:

   سلمان رشدی زنده هستند

  3. ابوجهل گفت:

   کشتن؟!؟!

  4. مجید گفت:

   سلمان رشدی کشته نشده و زنده است

  5. یاسر گفت:

   سلمان رشدی زنده هست تو آمریکا زندگی میکنه

  6. سارام ۱۶ ساله... گفت:

   همچنین دقیقا

  7. بابک گفت:

   از کجا فهمیدی کشتنش!؟
   سُر و مُر و گُنده داره زندگی شو می‌کنه..

  8. کی‌میتونه باشه گفت:

   از حقیقت فرار نکن

 2. Hanna گفت:

  موندم بخونمش یا نه! اگر نخونمش شاید متن های این کتاب رو در جای دیگه بهمون القا کنن و متوجه نشم که این حرف کیه (این مرده ک ثابت شدست دشمنیش با اسلام و امتش) ولی اگر بخونمش میترسم کمک کنه به اون هتاک ک حرف های مفتش شنیده شه

  1. هانای عزیز، دوست عزیزی پیش از شما نیز همین دغدغه رو برای خوندن کتاب آیات شیطانی مطرح کرده بود. در جواب شما هم این نکته صدق می کنه. در نهایت این شما هستید که باید تصمیم بگیرید چه چیزی رو میخواید به آگاهیتون اضافه کنید یا اینکه چقدر میتونه فهمیدن یا خوندن چیزی روی افکار و عقاید شما تاثیرگذار باشه

  2. پویا گفت:

   مطالعه کردید؟ اگر جواب مثبت می‌باشد لطفا نظرتان را به اشتراک بگذارید.موفق باشید

  3. سارا زارع گفت:

   تا وقتی کتاب رو نخوندی نباید درباره شخصیت و افکار نویسنده حرف بزنی و توهین کنی
   حتا بعد از خوندن هم این کار درستی نیست
   ما عقل شعور داریم برای فهمیدن و نقد کردن . کتاب برای فکر کردنه نه القا کردن چیزی اگه بهت القا میشه به این خاطره که یه چیزی درونت بخشی از کتاب رو پذیرفته. ولی اگه اصرار دارین با افکار قدیمیتون به همون صورت دست نخورده به زندگی ادامه بدید پیشنهاد می کنم به چیزی تحت عنوان کتاب نزدیک نشید

 3. Parsa گفت:

  دوست عزیز من خوندمش از اسم کتاب انسان فکر میکنه واقعا درمورد شیطان پرستیه اما ن در اصل خداشناسی رو ب ما میگه واقعا عالیه

 4. امیر گفت:

  عقاید همه قابل احترام ولی نظر من اینه کسی که دین رو اختراع کرد وق وقت نخستین و بهترین روانشناس بوده همین نه راه پیش گذاشته نه راه پس چطور وقتی دین گاو پرستی و هزاران دین ناشناخته از ما پیش تر قدمت دارن حرفشون غلط ولی مال ما درسته در کل خیلی بحث ها توی ذهن من خیلی ها هست خواندن کتاب های اینچنین کمک میکنه آدم بفهمه اسلام مسحیت یهودیت بودیسم هندوئیسم درسته یا نه

  1. Seyed گفت:

   این که میگی بعضی از دین ها سابقه قدیمی دارند چرا ما کاملیم اونا نیستند باید بگم اول از همه یکتا پرستی رواج بود بعد برگرفته ازین یه عده سواستفاده کردند و داستان هایی از خدا های دیگه ساختند تا عزت و احترام بخرند که کار کشید به بت پرستی حتی ارتباط یه عده با اجنه خداهایی دروغی و ادیان دروغی ساخت بعد ادیان الهی اومدند که اونها هم حتی به دست ادمهای سواستفاده گر تحریف شدند مثال بگم برات دین یهود تورات جلد های مختفلی که داره تو همون ها شما میتونی تناقض ببینی نمونش همون فرزندان بنیامین اما تو قرآن این کاملا محفوظ مونده دلیل میخای اون نسخه خطی که منسوب به حضرت علی هست رو با قرآنی که چاپ روزه مقایسه کن اطمینان میدم امکان نداره شما یه تنوین پیدا کنی که یکی صامت باشه یکی صدادار

   1. پسر ایران گفت:

    شما سیدی بدرد انتخاب دین نمیخوری ،کتاب پدرانته پس در این موضوعات دخالت نکن ممنون

    1. محمد گفت:

     صرف سیدبودن رودلیل برحرف زدن یانزدن میدونی؟بااین حساب تکلیف روشنه شما همون کتاب آیات شیطانی روبخون

   2. G£Ln£MAN گفت:

    باسلام.نمیدونم ازکجاشروع کنم من این کتاب نخوندم منتهامشتاق نطردادن شدم، ولی خلاصه وارمیگم،ازدوران قدیم هزاران دین اومدن وسرکوب شدندازوقتی که مابه دنیااومدیم توگوشمون ازخدای یکتاگفتنداین دین انتخاب اجدادمابوده،ازنظرمن ما{نه به ناچار}این دین روازبچگی انتخاب کردیم وتاپایان عمرمون عوضش نکنیم الان بایه سرچ توگوگل هزاران متن درباره اینهامیان بالاامااز زاد و ولدوگردش زمین و…میگم یک ابرشعورهست که اینهاروطبق روال جلومیبره،البته خیلی ادم هاهستن که وجودچنین ابرشعوری روبیهوده میدونن،یه ضرب المثل هست که میگن پرسیدن عیب نیست ندانستن عیب است کاوش کنیدپرس وجوکنیدامامن نظرخودم میگم خدایی هست،امااگرظالم به سزای خود ومظلوم به حق خودش نرسه قانون دنیا باقانون جنگل که بخورتاخورده نشی فرقی نداره.یاحق.

    1. دنگلانی گفت:

     سلام خدا قوت قرآن دین آبا اجدادی رو رد می‌کنه و به شدت میکوبه حالا میخواد اسلام باشه یا هرچی با تحقیق و تفکر باید پذیرفت این امر قرآنه

   3. لیلا گفت:

    مطالعاتت را بیشتر کن کتاب حصرت علی که بار شتر شد و خلفای راشدین و حافضین قرآن قبولش نکردند و بعد از برگشت حصرت علی به خانه خود دیگر کسی آن کتاب را ندیده که شیعه معتقد است زمان ظهور ولی امر امام زمان با همان قرآن وارد می شود… دوما قرآن تا زمان وفات پیامبر به صورت مکتوب نبوده فقط حافظان آن را حفظ می کردند و بعد از وفات بخاطر تلاوت های متفاوت تصمیم گرفتند که مکتوب شود باز قرآن بدون علامت تنوین و حرکت نوشته شد و بعدها تنوین و حرکت ها به آن اضافه شد قرآن حصرت علی که بعد پیامبر در خانه نشینی وی مکتوب شد بخاطر همین تلفظ های مختلف و غلط بود که حصرت علی از قبل می دانست چون علم یدالله هی داشت و می دانست چه می شود بعد وفات پیامبر که قبولش هم نکردند و او غم گین با همان قرآن بار شتر به خانه بر می گردد آن زمان کاغذ نبود و روی پوست حیوانات نوشته می شد… علم ات را بیشتر کن

   4. محمد رسول دروغین خدا گفت:

    مدرک با سند رو کن برای حرفهات از کجا اینارو میدونی .آیه پنجاه سوره احزاب خدا همه زنهارو به محمد حلال کرده چرا.حتما میگی چون پیامبر خداست .ایه سی و سه سوره نسا گفته زن رو اگه مخالف بود بزن.در سوره بقره گفته دست و پای مخالفین اسلام رو قطع کن .کدوم خدا اینارو میگه .من با دلیل از کتاب قران گفتم ادرس هم دادم شما فقط بمن بگو تورات چند کتابه .بمن بگو سبت یعنی چی .مگه تورات رو مطالعه نکردی مگه ادیان رو شما همه فول نیستی بگو صفحه چند با چند فرق داره.بگو موسی چکاره بود در تورات .بگو چند عذاب در مصر امد .مگه نخوندی .عزیزم با شنیدن بدون تحقیق حرف نزن

  2. Seyed گفت:

   برای درک نسبت قرآن به خدا باید بگم بیست و چند سال یه نفر این آیات و میخوند و یه نفر مینوشت الان بعد هزار سال فهمیدن حتی تو تعداد دفعات تکرار کلمات هم دلیل و نشانه وجود داره همون قضیه ی کلمه روز که ۳۶۵ بار اومده ماه دوازده بار و امثالهم گسترش عالم که ناسا اثبات کرد بعد معلوم شد تو قرآن هم علنن گفته شده آب دلیل حیات و خیلی های دیگه اینا از توان آدم خارجه و معلومه واقعا یه قدرتی ماورای درک من و شما داره حرف میزنه

   1. Papak khoramdin گفت:

    درود برشما امیدوارم حالتون خوب باشه دوست شما باید بدونی که تعداد روزها و تعداد دفعاتی که قمر یک سیاره در طول مدت حرکت انتقالی اون سیاره به دور ستاره اش و میزان مدت حرکت آنتالیا به دور ستاره در طول میلیون ها سال گذر کیهان تغییر میکنه برای قبل به وجود اومدن حیاط باکتریایی باستانی بروی زمین مدار زمین بزرگتر بوده چون زمان بیشتری طول میکشنپیده تا به دور ستاره بچرخه و بنابراین قرآن نمیتونه این مسئله رو اثبات کنه که این همیشه یکی بوده و هر شخصی که کمترین اطلاعات در مورد فضا هم داشته باشه این رو میدونه و همچنین ناسا هنیششه مطالب که در بعضی افراد بعنوان معجزه در قرآن از آن یاد میکنن رد کرده ، و خیلی چیزهایی در قرآن مانند داستان آدم و حوا وجود داره که علم و دانش اون رو رد میکنه چونکه انسان گونه ای تکامل یافته و درحال تکامل از نسل homo saipen هست که ما آنها به گونه های مختلفی مثل شامپانزه میمون و گوریل می‌شناسیم و خودمون از همونایی و در قرآن به این مسئله از دیدگاهی داستان مانند اشاره شده که همون میدونیم دلیلی نداره که خداوند مارا بخاطر یک سیب از بهشت به زمین بفرسته و بعد از اون ۱۲۴،۰۰۰ پیامبر رو بفرسته برای هدایت ما

    دوستدار شما پاپکان خرمدین

    1. دنگلانی گفت:

     یک سوال این نسلی که ما (به قول شما) ما از اونها در حال تکامل پیدا کردن هستیم رو کی خلق کرده، و اگر میمون ها و شامپانزه ها تکامل پیدا کردن و انسان شدن چرا تا الان تکامل دوباره ای صورت نگرفته

   2. Azam گفت:

    دوست عزیز مسیحیان هم دقیقا همین نشانه ها و اعداد رو برای انجیل دارند پس نمیتونه ملاک باشه.
    اگر کتاب‌های دیگر ادیان رو هم بخونید متوجه می‌شوید که قرآن کپی برداری از تمامی آنهاست.
    من فکر میکنم یهودیان برای تضعیف مسیحیت با اعراب یه همچین دینی را ساخته اند. چون در زمان صدر اسلام قوم یهود در مدینه زندگی می‌کرده و همواره مورد تهدید صلیبیون بوده است.

    1. دنگلانی گفت:

     حرف شما نه عقلانی هست نه منطقی و نه مستند .فقط تراوشات ذهنی خودتون هست

   3. امیرارسلان گفت:

    😎😂😂😂😂
    بهتره یه سرچ کنی و مطالعه داشته باشی تا بفهمی که این خزعبلات و چرندیات خودش برای تخریب ذهن معتقدین ساخته شده
    یه سری به قسمت شایعات اعداد و ارقام قرآنی بزن مثال خیلی ابلهانه ای زدی اشتباهت رو تکرار نکن گل پسر

   4. Ali گفت:

    سال قمری ۳۵۵ روزه و تو قرآن چرا باید بیاد سال شمسی رو بگه
    تمام ادیان برای حکومت بر مردم ساخته شدن
    هر پیامبری اومده یه معجزه ای داشته اینا رو تو قرآن نوشته من از خودم نمیگم تنها پیامبری که معجزه ای نداشته محمد بوده
    که خودشون میگن قرآن معجزه ی محمد بوده ادیان دیگه هم کتاب داشتن و تو قرآن هم نوشته کتب آسمانی دقیقا مثل قرآن ولی تورات و انجیل معجزه نیست و قرآن رو معجزه میدونن
    دین اسلام پر از تناقضه
    حیف که اینجا جای بحث نیست

  3. دینا گفت:

   سلام ،ببین عزیزم دین رو اصلا کسی اختراع نکرده و از جانب خدا فرستاده شده و اگرهم اختراع کرده باشن هم خواست خدابوده وماباید شکرگذارخداهم باشیم و اختراع بسیارخوبی هم بوده و هست البته دین خداپرستی منظورمه و اینکه درسته که قبل ازما ادیان زیادی وجودداشته که خیلی قدیمی هم بوده اما دین خداپرستی ازهمه قدیمی تر بوده همونطور که حضرت آدم پیامبرخدا بوده مشخصه که دین خداپرستی ازابتدای خلقت بشرتا الان بوده واینکه به نظرخودت پرستیدن گاو و خرو سنگ وچوب کار درستتریه یا خدای یکتا که خیلی ها بااعتمادکامل ازش سخن گفتندومیگن وهمه جا به ما کمک کرده و میکنه و هوای ما انسانهارو همیشه داشته وداره خب معلومه که خداپرستی درسته واینکه بهترین دین خداپرستی دین مبین اسلام هست که کاملترین دین هم هست حالا میخوای قبول کن میخوای نکن میل خودته ولی اگه قبول کنی به نفع خودته

   1. amir گفت:

    اثباتی برای حرفت داری؟
    آدمای کم علمی مثل شماهاست که داره مملکت رو اداره میکنه
    اگر تاریخ رو بخونی تاریخ به 2 بخش روایی یعنی روایت و داستانی و یکی حرفای اثبات شدست
    من دین اسلام رو قبول ندارم چون ثابت نشده اما قبل از بازه زمانی بودن امام و پیامبرانتون ثابت شده که مثلا فلانی پادشاهی بوده ماده شیمیایی به فلان تخته سنگی زدن و فهمیدن این تخته سنگ برای یکی از پادشاهان بوده و ثابت کردند که این پادشاه به این دلیل وجود داشته اما خوب بودن پیام بر تون رو بر روی چه اثباتی دارین مطرح میکنید؟ منم میگم محمد پیام برتون وجود داشته اما هر حرفی بوده از روایی بوده این کتاب آیات شیطانی رو اگه بخونید بهتر درک میکند

   2. امید گفت:

    شما اگر در هند به دنیا اومده بودین الآن اینجا به همین شدت از گاوپرستی دفاع میکردین! همه ما سر کاریم!

   3. علی براتی گفت:

    دین خدا پرستی مگه فقط مال اسلام است

   4. مصطفی گفت:

    اسمتو بذار دنیا هم قشنگ تره هم عقلتو باز میکنه

  4. محمد گفت:

   سلام مذاهب و ادیان کلا کثیف ترین پدیده های موجود هستن که کاری جز خونریزی کشتار نفاق و تفرقه بین انسانها ارمغانی برای بشر نداشته اند.حاکمان و ملاها هم از دین درآمد کسب میکنم.فقط انسان آزاده باید عاقلانه به موضوعات نگاه کنه متوجه میشود.انسان اشرف مخلوقات هست بدلیل عقل و قدرت تفکر وگرنه انسان و حیوان چه فرقی دارن.

 5. Babak گفت:

  درود به هم وطنان عزیزم
  کامنت های شما رو خواندم و لازم دونستم مطلبی رو عرض کنم
  صحبت های کتاب آیات شیطانی تا حدودی درست است
  چرا؟
  اگر کتاب قرآن رو کامل مطالعه کرده باشید مثل بنده… متوجه چند نکته میشوید
  اول اینکه کدام خدای رحمان و رحیمی وقتی در کتابش بیان کرده لااکراه فی دین
  (در دین اجباری نیست) در همان کتاب دستور کشتار غیر مسلمانان را می‌دهد
  دوم اینکه چرا دستوراتی به دور از انسانیت در مورد زن ها به پیامبرش داده است.
  بعد از طرح این سوالات در ذهنم و سوالات دیگر با خودم گفتم بگذار تاریخ اسلام و وقایع اون رو بررسی کنم پس سراغ تاریخ طبری _صحیح مسلم و چند کتاب دیگر رفتم و در مورد رفتار های پیامبر و صحابه اون با غیر مسلمانان اطلاعات کسب کردم، سوال دیگری در ذهنم ایجاد شد که کدام خدا چنین اجازه ای به فرستاده خود می‌دهد. و. این نتیجه گیری ها با صفات رحمان و رحیم خدا در تناقض بود.
  پس شک کردم که شاید کسی غیر از خدا و در قالب خدا خود را به پیامبر معرفی کرده و برای گول زدن نسل بشر چند کلامی حرف های خوب هم لا به لای دستورات ناپسندش بیان کرده که کسی شک نکند
  علی ایو حال بحث طولانی است…
  پیشنهاد میکنم قرآن رو با دقت بخوانید و با باور های خود در مورد خدا و انسانیت بسنجیدش متوجه نتایج جالبی میشوید

  لازم به ذکر است علم خیلی از مسائل درون قرآن رو با قبل از ظهور قرآن یا بعد از آن کشف کرده و خدای مهربان ما چرا مسائل مهم تر علمی رو بیان نکرده.. یا اصلا چرا از زمانی که انسان موفق به ثبت وقایع شد دیگر معجزه ای رخ نداد
  التماس اندکی تفکر
  یاحق

  1. # گفت:

   مردک عوضی تو عقل تو کله ات داری . تو از شیطان رجیم بدتری مردک کافر . میدونی با این حرفت چه توهین بزرگی
   به پیامبر و امامان ما ( از جمله امام حسین) کردی .
   تو هیچ میدونی کسی نمی تونسته حتی یه آیه مثل قرآن
   دربیاره . ضمناً پیامبر با کافران می جنگیده نه غیر مسلمان ها . ضمناً برای حرفت که میگفتی وقایع علمی در قران بیان شده . هزاران بارشده .

   1. پویا گفت:

    با این ادبیات سخیف بیشتر تحجر و عقب افتادگی ذهنی خود را عیان کردی …

    1. عابد گفت:

     ادبیات شما نشون دهنده ی سطح فکر شماست … یه سوال دوستان ..همین الآن اگر من بگم می خوام دینم رو تغییر بدم حکمم از نظر اسلام چیه ؟ در واقع اسلام چرا برای عقل و انتخاب من ارزشی قائل نیست ؟

   2. Ali گفت:

    آیا ایرانی ها کافر بودن که پیامبر باهاشون جنگیده ؟ محمد به تمام پادشاها نامه نوشته یا بیاین مسلمان بشین یا باهاتون وارد جنگ میشیم یا باید خراج بدین براش مهم نبوده پادشاه کشوری دینش چی بوده
    دین اسلام با زور شمشیر به ایران تحمیل شد ازون ورم تو‌قرآن میگن لا اکراه فی دین
    بهتر است به جای تعصب داشتن رو دینت واقعیت رو بگید
    من کتاب سلمان رشدی رو نخوندم و این نویسنده رو نمیشناسم تنها چیزی که میدونم اینه که دین اسلام اون دین کامل که تو قرآن نوشته نیست و پر از اشکال و تناقضه

  2. Seyed گفت:

   سلام داداش شما بجای اینکه اطلاعات گوگلی و اینستاگرامیو بزاری پای قرآن و با سیستم برادران اموی ذهن بقیه رو مسموم کنی برو واقعا اون کتاب و بخون و حتما تفسیرشم بخون که بتونی درک کنی و واقعا بچگانه است اون حرفی که درباره وحی و پیامبر زدی اسلامم هم نمیگه همه غیر مسلمونارو بکشید اونا وهابین اینو با مرتد اشتباه گرفتی اون کسی که به دین لطمه میزنه با دستور مرجع شامل میشه این لطمه زدن هم نمیشه افراطیایی ک ریختن شارلی ابدو میشن همین سلمان رشدی که تیتل کتابش همچین کلاهی سر شما گذاشته

  3. Seyed گفت:

   فک کنم seyedup یا seyed.up همچینی چیزایی آیدی تلگرامم بود اگه بحث منطقی میکنی بیا یه پیام بذار بگو من همونم که اون زیر کامنت گذاشته بودم

  4. Im.dead گفت:

   اینجا کسی نمیفهمه چی میگی چون اینا با عقل و منطق فکر نمیکنن و فقط با احساس جلو میرن و چیزاییو ک تو مخشون کردن رو قبول دارن این مردم هیچ فرقی با رباط ندارن و فقط از روی یه الگوریتم جلو میرن دقیقا مثل رباط

  5. Azam گفت:

   با نظر شما کاملا موافقم. فقط قرآن نیست در مورد نهج‌البلاغه کاملا کپی از دستورات اخلاقی داود به پسرش سلیمان است فقط از عبری به عربی ترجمه شده ودر ترجمه معمولا جهت فهم بیشتر یکسری حذف یا اضافه شده.
   جوشن کبیر برگرفته از زبور داود است که با خدای خودش درد و دل می‌کند و در قالب شعر به عربی برگشته و خیلی از موارد دیگر که ما هنوز نخوانده ایم.

  6. حجت گفت:

   در قرآن فقط و فقط دستور به کشتار کفاری که با شما وارد جنگ میشن و زیر عهد خود میزنن ،داده شده ،قران پکیج کامل هستش با یک آیه نباید قضاوت کرد باید تمام آیات باهم مقایسه کرد ،در سوره توبه در ابتدا بیان میشه کفاری که زیر عهد خود زدن بکشید ولی در ادامه میفرماید اگر اسلحه زمین گذاشتن ازشون بگذرید و کسانی که ازتون کمک خواستن بهشون کمک کنید

  7. Saeid گفت:

   سلام دوست عزیز ادعای خواندن کردی ولی این همه خوندی بیهوده بوده چون چیزی نفهمیدی این ایاتی که میگی یه بار گفته درین هیچ اجباری نیست وجای گفته هر غیر مسلمانی دیدی بکشید اولا آیات قبل و بعدش رو هم بخون دوم اینکه ببینید این آیات کجا نازل شده در صلح بوده جنگ بوده یا… سوم تفسیرش هم بخون مثلا جای که دستور کشتار داده تو جنگ بوده و بعضی از دشمنان توهین کردن پیامبر دستور داد کسانی که تسلیم شدن که هیچ اونای تسلیم نشدن همه را بکشید کاری که هر کس دیگه تو جنگ انجام میده نکشی می‌کشند وخیلیی دلایل دیگه این کار درستی نیست بری فقط کلمه خدا گفته بکشید رو پیدا کنی و مانور بدی روی همون جمله کوتاه

  8. سامان گفت:

   درود بر شما، دقیقاً پرست فرمودید ، اصلا هر کسی قرآن رو بفارسی بخونه و همچنین احکام سلام رو مطالعه کنه به شیطانی بودن این مذهب پی خواهد برد

 6. َAlchemist گفت:

  دوستان باید یاد بگیرین که کتاب های مخالف عقیده ی خودتون رو بخونین ، یاد بگیرین کنجکاو باشین ، زیر سوال ببرین وتفکر کنین ، اینکه فقط کتاب هایی که باهاش موافقین رو بخونین جز تک بعدی تعصب و بی سوادی هیچی براتون نداره ، پس راحت باشین و کتاب رو بخونین ، بعنوان کسی که از نهج البلاغه تا کتاب داوکینز و از قران تا انجیل و از فلسفه تا مذهب رو خونده بهتون پیشنهاد می کنم این تمرین رو به ذهنتون بدین اونوقت که ذهنتون یاد می گیره متعصب نباشه ، چون بارها تعصبش رو کوبیدین و از نو ساختین تا دیگ یک طرفه فکر نکنه ، اولش سخته ولی بعد عاشق به چالش کشیدن فکر هاتون میشین ،

 7. مصطفی گفت:

  اینکه انسان به مسئله ای شک داشته باشه گناه نیست، اینکه آدم درمورد چیزی سوال داشته باشه، خطا نیست، خطا و گناه جایی هست که انسان در شک و سوالش باقی بمونه و دنبال جواب نباشه. برای رسیدن به جواب هم اولا باید منصف بود، دوما باید تعصب نداشت، سوما باید دلت رو از پیش داوری ها و تصورات قبلی پاک کنی، چهارما باید از منابع معتبر و قابل استناد دنبال جواب باشی، و حرفها رو خوب بشنوی و فکر کنی

 8. سیانور گفت:

  سلام.ببینید تناسخ وجود داره.. ما هرکدوممون چندین بار دنیا میایم و اومدیم. مرگ فقط پایان جسمه. بعدش روح‌به یه جسم جدید دنیا میاد. که اگه یکم از قدرتهایی که نیروی برار بهت داده رو بتونی درک کنی حتما از زندگی قبلییت چیزایی یادت میاد.. و اینکه خدا که میگن. بله یه نیروی برتر هست ..ما همه نار بوجود اومدیم. واینکه ما خودمون خواستیم که کجا و چجوری دنیا بیایم و خرکدوم یه چظیفه ای داذیم. دنبال اون باشید .بقیه چیزا خودش پیش میرن. حرف ندارید‌بچه ها

 9. Mahdi گفت:

  دوستان عزیز این کپی از کتاب نسخه اصلی نیست و بیشتر کتاب ویرایش شده وگرنه بخاطر یک همچین نوشته هایی هیچوقت قسط کشتن کسی رو نمیکنن داخل کتاب اصلی کل دین اسلام رو زیر سئوال میبره از پیامبر اکرم گرفته تا امام زمان

 10. Mahdi گفت:

  دوستان عزیز این کپی از کتاب نسخه اصلی نیست و بیشتر کتاب ویرایش شده وگرنه بخاطر یک همچین نوشته هایی هیچوقت قسط کشتن کسی رو نمیکنن داخل کتاب اصلی کل دین اسلام رو زیر سئوال میبره از پیامبر اکرم گرفته تا امام زمان و داخل این کتاب مسلمان هارو دست نشانده های شیطان میخونه وبرای حرف هاش هم دلایل خیلی محکمی رو داره

  1. فاطمه گفت:

   سلام به دوستان عزیز
   نمی‌خواستم چیزی بنویسم ولی ناچار شدم .
   دوستان را اکراه فی الدین با سایر آیات که میگن کفار رو بکشید در تناقض نیست . توی قرآن حکم کشتن کفاری رو داده که قصد کشتن مسلمون ها رو دارن و یجوری دفاع محسوب میشه و حتی ایه قرآن داریم با کفاری که کاری به کارتون ندارند با مهربانی و عدل رفتار کنید و ظلم نکنید .
   بهتره بجای اینکه فقط نظر یسری افراد رو اینجا لایک کنیم بریم از یه کارشناس سوالاتمون رو بپرسیم .

 11. پیمان گفت:

  در زندگی بدون تحقیق نباید به چیزی اعتقاد داشت

 12. هادی رضایی گفت:

  اگه درست به تمام ادیان نگاه دقیق بندازید متوجه می‌شوید که تمام آنها راهی هستند برای القا و زیر سلطه گرفتن عوام مرد و بشارت دادن به موهومات و خرافاتی که وجود ندارند برای اینکه سیاسیون و دولتمردان بتونند روی آنها حکومت کنند و سرمایه های هر مملکت رو برای رفاه خودشون غارت کنند و خودشون در رفاه باشند و عشق و حال کنند ولی مردم رو ترغیب به سختی کنند و بگن خدا گفته سختی بکشی میری بهشت و…
  اگه دقیق به این کتاب نگاه بندازید در بسیاری از نکات و شبهات دین رو درست گفته و واقعا آخوند ها درباره این مسائل هیچ صحبتی نمی‌کنند و فقط میگن تردید در دین جایز نیست و خروج از دین فقط با کشتن شما پاک میشود؟؟؟
  بیایید تعصب رو کنار بگذاریم و نگاه دقیق تری در مسائل دینی بیندازیم
  به امید آگاهی بیشتر مردم ایران عزیزم.

 13. سید مشتاق گفت:

  من مشتاق این شدم که ببینم چه چیز های قصد دارد که دین اسلام را اشغال کنند که بدونم گول این جور ها رو نخورم

 14. وحید عزیزی گفت:

  یکی به اسم هانا نوشته میترسم بخونم بعد اون مردک بفهمه کتابش خونده میشه آخه عزيزم کل دنیا این کتابو خوندن و میخونن و خواهند خواند بعد اون منتظر توه ببینه کتابشو میخونی یا نه؟؟؟ما از بچگی چیزایی تو مخمون کردن که حتی می‌ترسیم در موردش حرف بزنیم که یه وقت خدا دهنمونو سرویس نکنه ولی بعضی چیزارو باید خوند و فهمید

  1. مصطفی گفت:

   کاش اسمش خوانا بود ، بخود محمد گفتن بخوان گفت بلد نیستم ،بعدش خوند . تو بلدی بخونی نمیخونی ؟ اگه عصر حجر بدنیا اومده بودی از مغزت گنجشک متولد میشد

 15. کیانا گفت:

  آیا کتاب سانسور شدس؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیات شیطانی
کتابهای پیشـنهادی برای شـما

_____________________________ _

کتاب شاه نعمت الله ولی
زن در برابر زن
کتاب تاریخ عرب قبل از اسلام
کتاب اصحاب امام حسین
پیشگویی های زرتشت
سه رساله فروید
سبد خرید

ورود

حساب کاربری ندارید؟