قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / روانشناسی / توسعه فردی / صد ویژگی شخصیت سالم
ویژگی شخصیت سالم

صد ویژگی شخصیت سالم

از نظر دکتر هلاکویی برخلاف مدل پزشکی که انسان یا سالم است یا بیمار، از نظر روانی مردم سه گونه اند، یکی سلمند و یکی بیمار و گروه سوم عادی، معموری و یا نرمال. علت این که این بحث از نظر روانی و اجتماعی معنی دار است ایست که انسان در چارچوب رابطه و در محیط اجماعی، خود و دیگران را می شناسد و شخصیت او شکل می گیرد. می دانیم که انسان برخلاف همه موجودات، ابتدا وجود پیدا می کند و سپس ماهیت او یا آنچه که محتوای اوست، خود را می سازد یا نشان می دهد. در حالیکه در بقیه موجودات از ابتدا ماهیت آنها مشخص است و بعد از آنکه وجود پیدا کردند آن ماهیت تظاهر پیدا می کند.

ویژگی های شخصیت سالم

اولین مشخصه فرد سالم فلسفه و جهان بینی اوست. به این معنا که فرد سالم کسی ست که از نوعی فلسفه و جهان بینی برخوردار است که جنبه های واقعی و علمی را در نظر داشته و در عین حال متکی به اصول اخلاقی و انسانی و حتی روحانی است. بنابراین چنین فردی اصل تقدس انسانی را می پذیرد.

دومین صفت فرد سالم آرمان خواهی اوست. مقصود از آرمان خواهی اینست که او به سمت ایده آل هایی حرکت می کند که مبتنی بر اصول اخلاقی و یا ارزشی هستند.

در این کتاب دکتر هلاکویی به ۱۰۰ ویژگی شخصیت سالم و افراد سالم پرداخته و هرکدام را تفسیر می کند. دانلود کتاب pdf را به رایگان می توانید در سایت کتابها انجام دهید.

نام کتاب : صد ویژگی شخصیت سالم
نویسنده : فرهنگ هولاکویی
تعداد صفحه : 89
حجم فایل : 1400 کیلوبایت

درباره ی رویا نظارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *