قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / علم و دانش / جامعه شناسی / دانلود کتاب راه فروبسته
راه فروبسته

دانلود کتاب راه فروبسته

اندیشه اجتماعی در فرانسه در سالهای درماندگی از ۱۹۳۰ تا ۱۹۶۰

این کتاب بخش دوم از کتاب آگاهی و جامعه می باشد. که در سال ۱۳۶۹ توسط همین مترجم منتشر شده است. و در ۱۳۷۰ برنده جایزه کتاب سال گردید.

هرکس بخواهد به ریشه های فکری و تاریخی تصوراتی برسد که زاویه ی دید بشر را نسبت به جهان تعیین کرده و اندیشه مارا به قالب کنونی ریخته و صلح و جنگمان را موجب شده است، از مطالعه سه بخش این کتاب بی نیاز نخواهد بود.

این کتاب دومین مجلد ازکتبی سه گانه است. اکنون کتابی که در دست دارید کتابی مستقل و قائم به خود است و برای فهم آن نیازی به خواندن آگاهی و جامعه نیست. غرض از نگاشتن آن، یکی افزودن به ذخیره ی دانش ما از تاریخ سیر اندیشه های اروپایی در دوره ی معاصر، دیگری مطالعه فرهنگ امروزی فرانسه بوده است.

از جهت اخیر، این کتاب نماینده ی نخصتین کوشش من (نویسنده) برای ورود به بحث درباره موضوعی اختصاصا مربوط به فرانسه است. با اینکه از آشنایی من با فرانسه بیش از چهل سال می گذرد و سالهاست که تاریخ آن کشور را درس می دهم، تا پیش از این کتاب از اینکه اندیشه هایم را به طور مبسوط درباره آن سرزمین روی کاغذ بیاورم خودداری کرده بود.

فصل اول کتاب به صورت سخنرانی در جشن یکصدمین سال تاسیس دانشگاه کورنل در ۱۹۶۵ پرداخته شده است. گزیده هایی از فصل دوم و سوم به صورت سلسله سخنرانیهایی به یادبود استیون الن کپلن در ۱۹۶۶ در دانشگاه پنسیلوانیا. بخشهای ۱تا۴ فصل سوم به صورت مقاله در مجله امریکن اسکالر . بخش ۴ فصل پنجم در مجله ی رمپارتز بوده است.

 

مترجم: عزت الله فولادوند

نام کتاب : راه فروبسته
نویسنده : هنری استیوارت هیوز
تعداد صفحه : 312
حجم فایل : 4600 کیلوبایت

درباره ی رویا نظارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *